Życzcie nam powodzenia na pokazie kwiatów RHS Chelsea!

RHS Chelsea Flower Show rozpoczyna się w poniedziałek i nie możemy się doczekać! Cieszymy się, że mamy 6 nominacji do Rośliny Roku, więc mocno trzymamy kciuki, abyśmy przywieźli do domu zwycięzcę! Konkurs Plant of the Year to ogromne wydarzenie w kalendarzu ogrodniczym, w którym prezentowane są najbardziej ekscytujące nowe rośliny, które zdobią nasze ogrody.

Jaka jest Roślina Roku?

To konkurs dla „branży”, mający na celu zwrócenie uwagi uczestników wystawy na najlepsze nowe rośliny i, co ważniejsze, wszystkich, którzy kochają i cieszą się swoim ogrodem. Wszystkie rośliny, które odniosły sukces od pierwszego zwycięzcy w 2010 r., są szeroko uprawiane i cieszą się ogromną popularnością wśród ogrodników.

Rozchodnik Atlantydy

Jak oceniane są rośliny?

Komisja sędziowska składa się z grupy ekspertów posiadających bogatą wiedzę i pasję, którzy wspólnie poświęcają swój czas, aby podjąć niezwykle trudną decyzję dotyczącą zwycięskiej rośliny. Podstawy, na podstawie których ocenia się rośliny, są bardzo specyficzne. Sędziowie będą szukać kryteriów zwycięstwa, które będą musiały obejmować wszystkie trzy następujące cechy:

  • Zakład musi być całkowicie nowy i oferować znaczące korzyści.
  • Roślina musi wytrzymać próbę czasu. Będzie musiał utrzymać swoją popularność, aby zapewnić sobie miejsce wśród tych o prawdziwym znaczeniu.
  • Zarówno sędziowie, jak i ogrodnicy będą szukać czynnika „wow”. Tak więc wszyscy kandydaci z krótkiej listy będą pokazani w Chelsea na promenadzie w pawilonach. Okazy na wystawie będą musiały pokazać się z jak najlepszej strony. To właśnie da im pewność w podejmowaniu decyzji, bo wtedy będą wiedzieć, że wybrali właściwą zwycięską roślinę.

Gypsophila Ładna Pokojówka

Nominowani do Suttons Chelsea

Z radością zgłosiliśmy w tym roku do konkursu imponujące 6 nowych roślin i cieszymy się, że mogliśmy rzucić światło na niektóre z naszych ulubionych nowych roślin. Nominowaliśmy następujące osoby, z których dwie są finalistami:

  • Sedum Atlantyda – Zwycięzca! Roślina Roku 2019
  • Gypsophila Pretty Maid – Finalistka
  • Naparstnica Kanaryjska (Isoplexis Bella)
  • Super Petunie (piękne)
  • Jagodowe Różowe Flamingi
  • Delphinium Cinderella
Czytaj  Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące kompostowania

Nasze nominowane rośliny pokrywają wszystko, od ogniście pomarańczowych kwiatów naparstnicy kanaryjskiej po delikatne białe kwiaty wspaniałej Pretty Maid. Jeśli chcesz zamówić własną kandydatkę do Chelsea gotową na lato, wciąż mamy do kupienia Sedum Atlantis, Super Petunias (Beautical), Blueberry Pink Flamingo i Gypsophila Pretty Maid.

Jeśli marzyłeś o baśniowym pięknie Delphinium Cinderella, wkrótce będzie można go zamówić na rok 2020.

Super Petunia (piękna)

Rzuć więc w poniedziałek, kiedy zostanie ogłoszony zwycięzca – i życz nam powodzenia!