Konkurs Walentynkowy: Zgłoszenia & Zwycięzcy!

Po wydarzeniach z 2020 roku, które miały miejsce na początku 2021 roku, w tym roku wszyscy nadal spędzamy więcej czasu w domu iw naszych ogrodach. Nasze umiejętności kulinarne to jeden z aspektów, który został ostatnio wystawiony na próbę, zwłaszcza w czasach, gdy branża restauracyjna jest obecnie zamknięta, więc pomyśleliśmy, że nauczenie się, jak gotować z papryczkami chilli, da nam wszystkim wskazówki dotyczące przepisów na „gorącą randkę” na nadchodzące walentynki Dzień.

Ponieważ wielu ludzi staje się prawdziwymi innowatorami w kuchni i ogrodzie, a inni dopiero sięgają po książkę kucharską po raz pierwszy, chcieliśmy podzielić się Waszymi daniami z dodatkiem chilli i fantastycznym zestawem ognistych nagród do zgarnięcia. W końcu to miesiąc miłości i życzliwości.

Obejmowało to wybór ognistych nasion papryczki chilli, w tym EKSKLUZYWNE Chilli Longhorn F1, doniczki z nasionami bambusa i etykiety roślin. Przyjrzyjmy się więc naszym ulubionym wpisom, zanim ogłosimy naszych walentynkowych zwycięzców.

Twoje wpisy

Wszystkie nasze wpisy były kreatywne, pikantne i bardzo ambitne. Od makaronów z dodatkiem chilli, zup i curry, po nachosy, quiche i wiele więcej!

Berta Barnesa

Amy Jo McLellan

Audrey Spratt

Karolina McGovern

Geroffreya Thomasa

Gajatri Gogoi

Alicja Piles

Colina Daniela

Jane Wells

Gil Bell

Żaneta Clegg

Karen Turton

Kelly’ego Hunta

Kim Marie Barrs

Lidia Houghton

Lynn Evans

Lynne Neal

Madeleine Bangob

Marii Hackett

Michelle Bruce

Romana Richardsa

Nilpa Shah

Zuzanna Heath

Ugne Davidonyte

Sandy Green

Nasi zwycięzcy!

Christine Hall

Christine mówi: „Uwielbiamy wegetariańskie chilli con carne lub to jest moja wersja, papryczki chilli to jedna uprawa, z której uzyskuję dobre plony!”

Lidia Jospeh

Lidiya mówi: „Kochasz ciepło Shearly Joseph Albert tak samo jak ja. Moje ulubione pikantne jedzenie to bardzo pikantna pieczeń z kurczaka, zdecydowanie ulubiona w naszym domu”

Czytaj  Wyjątkowa Wielkanoc Suttons z najbliższymi & Najdroższy!

Sarah Jane Jones

Sarah mówi: „Uwielbiamy wszystkie rodzaje papryczek chilli w naszym domu. Oto jeden z naszych ulubionych brunchów – Huevos Rancheros’

Dziękuję!

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy zgłosili się i podzielili się z nami swoimi niesamowitymi przepisami na bazie chili. Cieszymy się, że tak wielu ludzi wykazuje się kreatywnością w kuchni i na pewno w te walentynki będzie kilka „gorących wieczorów randkowych”! Jeśli widzisz swoje zdjęcie powyżej, nie zapomnij udostępnić linku do naszego bloga na swoich stronach w mediach społecznościowych i dać nam tag, aby jeszcze bardziej pokazać Twoje potrawy. To nie jest nasz pierwszy konkurs i nie będzie ostatni, więc miej oko na następny!

Korzyści z jedzenia chilli

Jeśli możesz wytrzymać ciepło, papryczki chilli mają dużo przeciwutleniaczy, a wszystkie papryki i chilli są dobrym źródłem witamin C, A i B-6. Papryka jest jedynym przedstawicielem rodzaju Capsicum, który nie wytwarza kapsaicyny; i odwrotnie, papryczki chilli zawierają wysoki procent tego fitoskładnika, który nadaje im ostry smak. Upewnij się, że myjesz ręce podczas pracy z gorącymi papryczkami chilli. Zimna papryka w oliwie z oliwek i czosnku to doskonały dodatek.

Uprawa własnych papryczek chilli

Uprawa chilli z nasion

 • Wysiewaj nasiona w tackach, doniczkach, propagatorach lub szklarni w przyzwoitym organicznym kompoście wczesną wiosną
 • Gdy rośliny wykiełkują i sadzonki wyglądają na ugruntowane . Można je uprawiać na parapecie okiennym lub w oranżerii. Pamiętaj, aby obrócić rośliny, gdy są młode, aby upewnić się, że wzrost jest równomierny. Alternatywnie, posadź w pojemniku ogrodowym lub na tarasie, gdy minie zagrożenie mrozem
 • Chillies lubią dobrą płynną karmę, taką jak ekstrakt z wodorostów, nakładaj niewiele i często rozcieńczaj w wodzie lub spryskaj wodą w opryskiwaczu. Przełącz na potas, gdy rośliny staną się większe
 • Dobrą wskazówką jest od czasu do czasu spryskiwanie roślin wodą, ponownie za pomocą opryskiwacza, co pomoże zapobiec kłopotliwemu przędziorkowi. Uważaj na mączlika, jeśli zostanie zauważony, użyj organicznego sprayu odstraszającego
 • Aby zdobyć dobre rośliny krzaczaste, postaraj się o dobre rośliny krzaczaste
Czytaj  RHS Chelsea Plant of the Decade Award

Jak siać nasiona chili i pieprzu

 • Nasiona chili i pieprzu należy sadzić w kompoście na głębokość 6mm
 • Podlewanie w celu utrzymania wilgoci w glebie jest szczególnie ważne, gdy roślina chili kwitnie i tworzy owoce
 • Zbieraj regularnie chilli i paprykę, aby zachęcić do dalszego owocowania

Aby uzyskać więcej informacji na temat uprawy własnej papryczki chilli w domu, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem uprawy papryczki chilli poniżej!

Najlepsze porady ekspertów dotyczące uprawy chilli

Dołącz do społeczności Suttons już dziś i zabierz nas ze sobą w swoją ogrodniczą podróż – #MySuttonsJourney

Instagram

Facebook

Twitter

Ponadto przejrzyj nasze najnowsze posty na blogu, aby uzyskać porady ogrodnicze, poradniki i wgląd w nowe produkty.

 • Pomidory, które zwalczają zarazę
 • Jak budować warstwy kolorów i zapachów w swoim ogrodzie
 • Wygraj nowe nasiona warzyw Suttons