Zwalczanie ślimaków – ‘au naturel’

Plaga naszych klombów i działek warzywnych, skromny ślimak jest dość uciążliwy, pożera twoje cenne rośliny w ciągu nocy i pozostawia srebrzyste ślady na całym ogród. Jest tak wiele sposobów na pozbycie się ślimaków, ale one wciąż wracają po więcej. Niektóre osoby używają granulek na ślimaki, które są skuteczne, ale mogą być toksyczne dla innych zwierząt i dzieci, więc używaj ich ostrożnie.
Tradycyjne metody, takie jak miedziane pierścienie wokół roślin i pułapki na piwo, mają swoje miejsce, ale odkryliśmy, że jednym z najskuteczniejszych środków odstraszających ślimaki jest „au naturel”, niezbyt skromna owcza wełna w kształcie Slug Gone.
Te granulki z czystej wełny owczej to wolny od chemikaliów, przyjazny dla środowiska sposób ochrony roślin przed ślimakami. Po prostu rozsyp i podlej, a granulki nie tylko odstraszą ślimaki, ale także działają jak długotrwała ściółka, która zatrzymuje wilgoć i tłumi chwasty, ulegając biodegradacji w ciągu 6 do 14 miesięcy, uwalniając organiczne składniki odżywcze i poprawiając stan gleby więc.
Nasze 10-litrowe opakowanie ochroni do 60 roślin, więc jeśli masz dość ślimaków i szukasz bezpiecznego rozwiązania organicznego, nie szukaj dalej.

Czytaj  Przepisy na dynię/dynię!