Stwórz własnego stracha na wróble

Czy Twoje dzieci nudzą się już wakacjami? Czy wszyscy zastanawiacie się, dlaczego muszą być tak długie? Oto coś, co uciszy ich na chwilę, robiąc coś pożytecznego. Powstały strach na wróble pomoże odstraszyć natrętne gołębie z twojej działki, jednocześnie dodając odrobinę klasy – a może nie!

Wszystko czego potrzebujesz to:
• Strunowy
• Gazety
• Stara koszulka lub duża chusta na głowę
• Stare ubrania (spodnie, top, czapka i rękawiczki)
• 2 kawałki drewna lub gałęzi ok. 4 stopy (użyliśmy kilku gałęzi budlei, które wymagały przycięcia)

DLA CIAŁA: Najpierw zwiąż dwa kawałki gałęzi w szorstki kształt litery T.
W zależności od wybranego wierzchołka, przeprowadź go najpierw lub po związaniu gałęzi.

GŁOWA: Zgnieć trochę gazety w szorstki kształt kuli i umieść na środku starej koszulki, złóż koszulkę wokół gazety i zawiąż dół tak, aby uzyskać zgrubny kształt głowy, a następnie narysuj twarz. Kiedy będziesz gotowy, umieść głowę na czubku gałęzi i zawiąż więcej sznurka, aby nie zdmuchnęła.

NOGI: Zawiąż dół nogawki, a następnie wypchnij gazetą, pozostawiając trochę szczeliny, aby można było przywiązać górę do środkowej gałęzi. Gdy nogi są już uformowane, przywiąż je do gałęzi pod koszulką.

Dodaj rękawiczki do rąk i czapkę, a następnie znajdź idealne miejsce w swoim ogrodzie lub na działce, aby twój strach na wróble stał na straży twojego grządki.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie swojego stracha na wróble (czy on ma imię?), udostępnij. Chcielibyśmy go poznać. A może on jest nią?

 

Czytaj  Drzewa owocowe i orzechowe z odkrytymi korzeniami