Wielcy Brytyjczycy odrastają – Zgłoszenia i zwycięzcy!

2020 okazał się rokiem dla podręczników historii, a wydarzenia roku spowodowały, że wiele osób zamknęło się w swoich domach, wielu z nas skorzystało z okazji, aby spędzić więcej czasu w naszych ogrodach i otwartych przestrzeniach.

Wiele osób staje się prawdziwymi innowatorami w swoich ogrodach, a inni dopiero zaczynają uprawiać własne kwiaty i warzywa. Chcieliśmy, abyś podzielił się z nami swoimi postępami i tym, jak korzystałeś ze swoich ogrodów przez cały 2020 rok, wraz z historią o tym, jak i dlaczego zdecydowałeś się na uprawę w tym roku.

Poniższe obrazy to zbiór niektórych z naszych absolutnie ulubionych wpisów z każdej kategorii. Jestem pewien, że wszyscy zgodzicie się, że wszystkie są spektakularne i byliśmy przytłoczeni odpowiedziami, które otrzymaliśmy.

Małe przestrzenie ~ 653 ~

Wszystkie nasze prace były bardzo kreatywne, gdy wykorzystaliśmy ich małe przestrzenie, aby stać się bardziej samowystarczalnymi. od uprawy roślin pnących, poprzez wykorzystanie przestrzeni pionowej, po wykorzystanie ozdobnych pojemników jako sposobu na rozjaśnienie terenu.

~253 ~

Zwycięzcą jest…

Jane Wells

Uwielbiam moje ogrodnictwo i uprawiam dużo nasion, kwiatów i warzyw oraz hoduję dużo warzyw między kwiatami w ogrodzie z przodu iz tyłu, ale chciałem stworzyć strefę warzywną na naszym małym dziedzińcu.

Tak więc na tylnej kratce znajdują się doniczki z ziołami i kilka kwiatów, aw wiaderkach mam pomidory, boćwinę, fasolę, marchew, groszek, buraki, sałatę i rzodkiewkę.

Ponieważ są w wiaderkach, mogę zacząć je wcześnie w szklarni, teraz jest mi o wiele łatwiej i cudownie jest siedzieć w okolicy i jeść z wszystkimi warzywami wokół nas.

Uprawa po raz pierwszy

Wielu z was zdecydowało się zająć ogrodnictwem jako zupełnie nowym hobby i zakochało się! Byliśmy zachwyceni widząc tak wiele wspaniałych zdjęć was wszystkich uprawiających owoce, warzywa i kwiaty po raz pierwszy!

Czytaj  Jak uprawiać porzeczki 

~253 ~

~ 253~

A zwycięzcą jest…

Sarah Davis

Mój syn i ja zaczęliśmy uprawiać warzywa i kwiaty na początku kwarantanny. Podarował swoim nauczycielom sadzonki słonecznika uprawiane w domu podczas kwarantanny. Najwyższy pod koniec lockdownu wygrał nagrodę.

Podarował także różne domowe sadzonki warzyw dla swoich nauczycieli i jego Nan, aby rosły podczas blokady. Uprawialiśmy również dużo warzyw i kwiatów, a teraz nasz ogród jest pełen pięknych kwiatów i zebraliśmy dużo grochu, cukinii, rabarbaru, truskawek, bobu itp. plasterek warzyw.

Stworzyliśmy również struktury z trzciny wigwamowej, aby wyhodować naszą francuską fasolę, tylko czekając, aby teraz zebrać fasolę. Nasz ogródek ziołowy też ma się dobrze. Nie ma nic lepszego niż świeże warzywa.

Zmienione ogrody ~ 653 ~

Niektórzy ludzie stali się prawdziwymi MacGyverami w ogrodzie w tym roku, niezależnie od tego, czy przerabiają kartony po mleku na tacki na sadzonki, czy budują donice z drewna paletowego. Nasze wpisy to fantastyczne przykłady ponownego wykorzystania przedmiotów leżących po prostu w domu i ogrodzie.

~253 ~

A zwycięzcą jest…

Emma Brown

Ten 15-letni grill zmierzał na szczyt, ponieważ wszystkie wnętrzności obumarły. Kończyło mi się również miejsce na półce w szklarni do sadzenia w doniczkach i zdałem sobie sprawę, że grill pasuje idealnie z tyłu!

Odkręciłem wszystkie stojaki, wlot gazu itp. i pomalowałem wnętrze, aby je uszczelnić i teraz jest to świetny stół do zalewania. Przepraszam, że zdjęcie nie jest świetne, nie jestem genialny w inscenizowaniu tych rzeczy? bardzo z tego zadowolony, ponieważ wciąż jestem nowy w ogrodnictwie.

Czytaj  Narodowy Tydzień Ogrodnictwa 2017 i jak się zaangażować

Rozwój rodziny ~ 653 ~

Spędzanie czasu w ogrodzie z rodziną to tylko jeden ze sposobów, w jaki wszyscy byliśmy zajęci, a obserwowanie, jak wszyscy związaliście się w swoich ogrodach z częścią tego dodatkowego czasu, było wspaniałe!

~253 ~

A zwycięzcą jest…

Nicola Dowling

Mały John świetnie się bawił sadząc nasiona słonecznika i sadzeniaki ziemniaków. Uwielbiał patrzeć, jak rosną i dzielić się nimi z przyjaciółmi. I był zdumiony, kiedy kilka z nich urosło tak wysoko, że górowały nad szopą i jego bardzo wysokimi rodzicami.

Używał swojego małego drewnianego wózka do ręcznego dostarczania sadzonek słonecznika, aby rozweselić przyjaciół, sąsiadów i rodzinę podczas kwarantanny. I uwielbiał jeść skórki ziemniaczane z domowymi kiełkami i dzielić się nimi z Naną, Dziadkiem i Wielką Naną.

Uwielbiał też zbierać truskawki, które zasadziliśmy kilka lat temu. Prezent, który wciąż daje!

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i podzielili się z nami swoimi niesamowitymi historiami. Cieszymy się, że tak wiele osób spędza więcej czasu w swoich ogrodach. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawiliście, fotografując swoje osiągnięcia i zastanawiając się, jak dobrze się rozwinęły.

Jeśli widzisz swoje zdjęcie powyżej, nie zapomnij udostępnić bloga w mediach społecznościowych i jeszcze bardziej pokazać swoje niesamowite rośliny i dzieła.