Wygraliśmy „Rozchodnik Atlantis został ukoronowany na Roślinę Roku”!

Cieszymy się, że Sedum Atlantis został otrzymał upragniony tytuł Rośliny Roku na wystawie RHS Chelsea Flower Show! Dwie z naszych sześciu nominacji do Roślin Roku osiągnęły status Finalistów, a zdobycie tytułu Roślina Roku 2019 jest po prostu cudowne.

Rozchodnik Atlantydy

Rozchodnik Atlantis to roślina na miarę naszych czasów… odporna na suszę, nadająca się do małych przestrzeni i atrakcyjna dla pszczół. Jego uderzające liście tworzą rozety ząbkowanych zielonych liści z grubymi, kremowymi brzegami i końcami, które jesienią zmieniają kolor na różowy. Różowo zabarwione pąki kwiatowe otwierają się, by pszczoły przyciągały żółte kwiaty.

Nowe liście pojawiają się w pięknie kremowej bieli, po czym rozwijają się w atrakcyjną zieleń z efektownymi białymi obwódkami i stopniowo tworzą półmetrową poduszkę liści odpornych na suszę. Co więcej, roślina ta pokrywa się pianką pszczół i żółtych kwiatów przyciągających motyle od lipca do września. Sedum Atlantis to efektowna i wszechstronna roślina ogrodowa.

Rozchodnik Atlantyda – Funkcje:

  • RHS Roślina Roku 2019
  • Liście trawione kremem
  • Żółte kwiaty
  • Odporna na suszę i idealna do małych pomieszczeń
  • Prawdziwy magnes na pszczoły
  • Doskonały do ​​wnętrz i na zewnątrz
  • Kwiaty lipiec-wrzesień

Historia rozchodnika Atlantydy

Dave Mackenzie jest znanym ekspertem od bylin okrywowych i żywych roślin ściennych i napisał kilka książek na ten temat. Pewnego dnia, podczas inspekcji roślin w swoich szkółkach Hortech nad brzegiem jeziora Michigan, był podekscytowany, gdy zauważył sport niezwykłego „atlantyckiego rozchodnika” i natychmiast dostrzegł jego potencjał komercyjny.

Dave jest w pewnym sensie perfekcjonistą i szczyci się tym, że nie wypuszcza roślin, dopóki nie będą gotowe do rozkwitu w rękach jego klientów, a ta uderzająca i wszechstronna roślina nie jest wyjątkiem. Po latach testów w swoim żłobku, aby udowodnić jego genetyczną stabilność i wigor, w końcu jest gotowy, aby go wypuścić.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów dotyczące uprawy drzew owocowych

Rozchodnik Atlantydy

Sadzenie i pielęgnacja

 Jest niezwykle wszechstronna i równie dobrze sprawdza się w wiszącym koszu, skrzynce okiennej lub doniczkach do ekspozycji w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz w skalniakach lub na rabatach. Początkujący i ogrodnicy, którym brakuje czasu, pokochają tolerancję na suszę, a pszczoły pokochają ją za pyłki! Kwitnie lipiec-wrzesień. Wysokość 15 cm (6 ″); rozstaw 30 cm. (12″).

Czy ten rozchodnik jest mrozoodporny i czy rozmnaża się jak inne rozchodniki?

Sedum atlantis jest odporna na temperatury do -20 stopni C. Możesz rozmnażać przez podział lub sadzonki drzew iglastych z niekwitnących pędów wczesnym latem.

Cieszymy się, że Sedum Atlantis zdobyła upragniony tytuł Rośliny Roku na wystawie RHS Chelsea Flower Show!

Czy to zbieg okoliczności, że ostatnie 5 lat było najgorętszymi w historii i globalna dyskusja toczyła się na temat zmian klimatu, a tegoroczny zwycięzca jest przykładem rośliny odpornej na suszę w porę.

Zamów rozchodnik Atlantis już dziś i ciesz się zwycięzcą Chelsea we własnym ogrodzie.