Wstępnie posadzone wiosenne tacki cebulowe – odpowiedź na puste pojemniki

~ 152 ~ Jeśli jeszcze nie posadziłeś wiosennych cebulek na przyszły rok, jesień to najlepszy czas zajęty tym. Aby uzyskać skrót do oszałamiającego wyświetlacza, dlaczego nie spróbować profesjonalnie dobranych, wstępnie zasadzonych tacek z cebulami wiosennymi? Odpowiednie na rabaty i do pojemników, te tacki na cebulki są po prostu wrzucane do gleby na odpowiednią głębokość i przykrywane.

Planujesz zakup większej ilości wiosennych kwiatów? W poszukiwaniu inspiracji przejrzyj naszą pełną ofertę cebulek kwitnących wiosną.

Jak dobrać żarówki sprężynowe

Przy tak ogromnej liczbie wiosennych cebulek do wyboru ustalenie schematu nasadzeń może być nie lada wyzwaniem. Planując obwódkę, będziesz chciał wybrać cebulki, które rosną na różne wysokości – na przykład cebule rosną wysokie, aby zapewnić strukturę i tło dla żonkili i tulipanów. W ogrodzie leśnym najlepiej wybrać zaspy krótszych dzwonków, przebiśniegów lub krokusów.

Jeśli sadzisz wiosenne cebulki w pojemnikach, musisz pomyśleć o wysokości i palecie kolorów. Wybierając żarówki, wybierz różne odcienie w wąskim zakresie – na przykład czerwienie, róże i biele. Alternatywnie, wybierz odważne kontrasty, takie jak niebieski i pomarańczowy lub fioletowy i żółty.

Jak używać wstępnie posadzonych cebulek w pojemnikach

Zdjęcie: Suttons

Jeśli nie masz czasu ani ochoty na tworzenie spektakularnych wiosennych dekoracji, gotowe do ogrodu podstawki na żarówki są łatwym rozwiązaniem. Te specjalnie dobrane aranżacje układane są w samokompostujących się kartonowych tackach (o średnicy 24 cm) i są gotowe od razu do odpowiedniego rozmiaru pojemnika. Wyselekcjonowane pod kątem koloru i ułożone tak, aby jak najlepiej wykorzystać kwiaty różnej wielkości, stanowią również wspaniały prezent dla przyjaciół lub bliskich. Aby posadzić tacę, po prostu wykop dziurę lub częściowo napełnij doniczkę kompostem, włóż ją, przykryj, podlej i gotowe. Oto pięć najpopularniejszych kolekcji do wypróbowania:

1. Taca z wstępnie posadzonymi cebulami Narcissus & Scilla: szalony pokaz jasnożółtych i pomarańczowych kontrastujących z chłodnym błękitem, ta taca zawiera 7 Narcissus „Tete a Tete” i 12 Scilla „Siberica”.

Czytaj  Uzyskaj 50 odcieni szarości w swoim ogrodzie dzięki Suttons!

2. Kolekcja Alliums: Ta absolutnie oszałamiająca kolekcja składa się z Allium „Aflatunense Purple” i Allium „Neopolitan White” i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do eleganckiej ekspozycji patio.

3. Kolekcja tulipanów i krokusów: Zawierająca 7 cebul tulipanów „Kaufmanniana Scarlet Baby” i 12 cebul krokusów „Ruby Giant”, ta kolekcja zapewnia ognistą ucztę dla oczu.

4. Kolekcja tulipanów „Purple Prince” i „Muscari latifolium”: ta oszałamiająca mieszanka składa się z soczystej kombinacji różowych tulipanów i uroczych hiacyntów szerokolistnych.

5. Kolekcja Tulip „Royal Virgin” i Anemone Blue: Ta piękna kompozycja Tulip „Purple Prince” i Anemone „Blue Mix” rozpoczyna się wystawnie.

Niezależnie od tego, czy szukasz ładnego prezentu, czy po prostu chcesz zapełnić puste pojemniki na patio, nasze tacki na cebulki wiosenne są idealnym rozwiązaniem. Aby uzyskać więcej informacji na temat sadzenia i pielęgnacji roślin cebulowych, warto zacząć od naszego przewodnika po najlepszych poradach ekspertów dotyczących uprawy roślin cebulowych kwitnących wiosną.