Wrześniowy trawnik

We wrześniu wiele trawników będzie wyglądało na nieco zmęczone, ale nawet gdy zbrązowieje od słońca i suszy, trawa zwykle dobrze się regeneruje po nadejściu deszczu.

Późne lato/wczesna jesień to dobry czas na nakarmienie trawnika nawozem z obornika kurzego lub nawozem firmowym.

Upewnij się, że równomiernie rozłożyłeś nawóz, a następnie podlej go lub spójrz na prognozę pogody i zrób to tuż przed początkiem deszczu. To wzmocni twoją trawę i pomoże jej konkurować z chwastami i mchem.

Nawet jeśli większość trawnika wygląda dobrze, czasami rozlane paliwo do kosiarki, mocz samicy psa lub zwykłe zużycie spowodują powstanie nieestetycznych, nagich plam, które będą wymagały uwagi. Suttons Rapid Green Self-Repairing Lawn Seed naprawi te nagie miejsca i zapewni bujny nowy trawnik w zaledwie 10 dni.

System korzeniowy każdego źdźbła trawy nie tylko wrasta głęboko w glebę, aby wchłonąć wszystkie pyszne składniki odżywcze, ale także rośnie w poprzek. Każdy z tych korzeni wyrasta następnie na swój własny super silny system korzeniowy, który robi to samo w kółko, tworząc potężną siatkę korzeni. Ta siatka korzeniowa napędza każde źdźbło trawy, więc kiedy te źdźbła są zużyte lub uszkodzone, pojawia się nowy wzrost trawnika.

Kluczowe zalety samonaprawiających się nasion trawnika Rapid Green to:
• Samonaprawiające się – raz ustalone obszary problematyczne odrosną w ciągu 7-10 dni, eliminując potrzebę łatania!
• Samozapylanie – każde nasiono jest pokryte ekstraktem z wodorostów dla bardzo szybkiego wzrostu
• Niskie wymagania konserwacyjne – trawa jest odmianą nisko rosnącą, która zapewni piękny, gęsty trawnik, który będzie wymagał mniej koszenia!
• Mniej koszenia – ponieważ trawa wymaga mniej konserwacji niż tradycyjna trawa, zużywasz mniej energii
• Mniej skoszonej trawy do utylizacji
• Tolerancja na suszę
• Odporność na zdeptanie i rozdarcie

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów na temat uprawy papryczek chilli