Dzień VE – Victory in Europe

Nie mogło umknąć Twojej uwadze, że dziś przypada 70. rocznica Dnia Zwycięstwa. Dzień, w którym wojna w Europie oficjalnie zakończyła się wraz z formalnym przyjęciem przez aliantów bezwarunkowej kapitulacji nazistowskich Niemiec.

Na całym świecie wybuchły uroczystości. W Londynie wielkie tłumy bawiły się na ulicach i podobno dołączyły do ​​nich księżna Elżbieta i księżniczka Małgorzata, które incognito dołączyły do ​​konga, gdy przedzierało się przez jedne drzwi hotelu Ritz i inne.

Suttons Seeds odegrało ważną rolę podczas wojny, dostarczając nasiona warzyw i udzielając porad ludziom, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali własnej żywności. Katalogi wojenne były pierwszymi, które zawierały „Wskazówki dotyczące udanej uprawy”, w tym wykresy dające, na przykład, wskazówki dotyczące zapewnienia całorocznych dostaw żywności.

Pomimo braku papieru, przez całą wojnę Suttons otrzymywał specjalne pozwolenie na dalszą dystrybucję katalogu nasion warzyw, ale „Zgodnie z papierowym rozkazem nr 48 nie możemy wysyłać katalogu nasion kwiatów Suttona, chyba że otrzymamy prośbę załączając jeden grosz”. Te zgromadzone grosze zostały następnie przekazane przez Suttonsa Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

W pierwszym katalogu Suttons wydanym po Dniu VE List do naszych klientów zawierał:

„Chociaż uprawa warzyw nadal będzie miała pierwszorzędne znaczenie, wielu klientów będzie chciało w nadchodzącym sezonie przywrócić swoim ogrodom trochę kwiatowego piękna, które zostało tak patriotycznie poświęcone podczas wojny, i jest to satysfakcja nam, że jesteśmy w stanie wymienić asortyment nasion kwiatów dostosowanych do wszystkich potrzeb.”

Z okazji tej 70. rocznicy w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające. Zapalony zostanie łańcuch latarni, odbędą się nabożeństwa, odbędą się koncerty i, miejmy nadzieję, dużo radosnego imprezowania. Być może w pewnym momencie trzeba też się zatrzymać i pomyśleć o tych, którzy nie przeżyli wojny i o tych, którzy nadal walczą na Wschodzie, których wojna trwała jeszcze przez 4 miesiące, aż do VJ Day 2 września 1945 roku. Mój ojczym był jednym z je.

Czytaj  Uzyskaj 50 odcieni szarości w swoim ogrodzie dzięki Suttons!