Pewien sukces entuzjastycznego amatora – Rabarbar, Truskawki i Szparagi

W tym roku rabarbar w moim ogrodzie jest wspaniały. Nabrałam już kilogramów i dla mnie pudding bezkonkurencyjny to rabarbarowa kruszonka i gęsta śmietana. Tym smaczniejszy, jeśli rabarbar jest zbierany rano z ogrodu. Rabarbar jest tak łatwy w uprawie, że powinien być mieszkańcem wszystkich ogrodów owocowych (lub dużych pojemników)!

Nigdy nie odnosiłem sukcesów w uprawie truskawek, więc w tym roku zdecydowałem się uprawiać je przez ściółkę. Sukces! Mam teraz silne, kwitnące, świetnie wyglądające rośliny, a owoce już zaczynają się zawiązywać. Słońce sprzyjało wzrostowi, ale nawet przy niedawnym deszczu rośliny są nadal chronione przed glebą i ślimakami przez ściółkę i kwitną! Ściółka to droga naprzód!
W zeszłym roku po raz pierwszy sadziłam szparagi i bardzo rozczarowałam się w maju, kiedy nie było widać żadnych przebijających się włóczni. Potem przeczytałam artykuł, że szparagi były w tym roku spóźnione, więc moja nadzieja na świeże, domowe szparagi ponownie ożyła. Potem wielkie podekscytowanie, gdy pewnego ranka podczas codziennej inspekcji grządki ze szparagami… moje pierwsze domowe szparagi wystawały z ziemi! W tym roku nie wystarczyło na masowe zbiory, ale smak kilku włóczni, które zebrałem, był wart czekania! Rzuć w przyszłym roku, a ja będę karmił ulice!!

To dla mnie wspaniała pora roku, ponieważ nasiona zasiane wcześniej przekwitły i mają się dobrze. Rzodkiewki zostały zasiane, wyhodowane i zebrane! Pasternak i marchew pokazują dużo zieleni, cebula i pory są w rzędach, więc teraz pozostaje kwestia pielenia i czekania! Satysfakcja jednak z kilku godzin przekopywania się przez łóżka!

 

Czytaj  Meadowsweet Cordial