Wyjaśnienie Chelsea Chop

To idealna pora roku, aby zafundować swój ogród tradycyjnemu Chelsea Chop, a ogrodnicy z Suttons pokazali nam, jak to się robi na naszych polach uprawnych w Devon. Chelsea Chop to sprytna sztuczka stosowana przez ogrodników mniej więcej w tym samym czasie co RHS Chelsea Flower Show każdego roku, która skutkuje dłuższym okresem kwitnienia wielu bylin.

Wykonywanie Chelsea Chop

Chelsea Chop może być stosowana na wielu bylinach, a im bliżej kwitnienia, tym dłużej opóźnisz kwitnienie. Używając nożyc lub sekatorów, odetnij swoją wieloletnią roślinę do jednej trzeciej. Jeśli wykonasz Chelsea Chop na niektórych bylinach w swoim ogrodzie, opóźnisz rozpoczęcie ich okresu kwitnienia, gdy te, które zakwitną jako pierwsze, zaczną się kończyć – obejmując sukcesywne kwitnienie w przestrzeni zewnętrznej.

Jeśli masz więcej niż jedną kępę tej samej odmiany, dlaczego nie odciąć niektórych i pozostawić inne, aby wydłużyć ogólny okres kwitnienia rośliny? Jeśli wolisz przedłużyć sezon kwitnienia niż go opóźniać, po prostu odetnij połowę przednich łodyg i zostaw resztę.

Jeśli masz byliny zielne, możesz je przyciąć o połowę mniej, uzyskując fantastyczne rezultaty. Po pierwsze, twoje rośliny będą wyglądać na bardziej zwarte. Oznacza to, że będą wymagały mniej palikowania i będziesz cieszyć się mnóstwem mniejszych, ale pięknych kwiatów.

Czytaj  Jak dbać o kaktusa bożonarodzeniowego