Świętuj Dzień Jabłka, 21 października!

Dzień Jabłka okazuje się coraz bardziej popularnym wydarzeniem. To, co rozpoczęło się 21 października 1990 roku jako próba szerzenia świadomości ekologicznej i celebrowania jesieni jako całości, szybko zyskało na popularności.

Jabłka zawsze były uważane za wyjątkowe – czy to ze względu na kuszenie Ewy, czy też właściwości powstrzymywania lekarza.

Jabłoniowe sady i ich obfitość były przez wieki chronione przed zniszczeniem przez groźby straszydła i chronione przed zarazą przez regularne błogosławieństwa.

Deep, w najciemniejszych miesiącach roku tradycja wassail, wywodząca się z anglosaskiego „waes-hael” oznaczającego dobre zdrowie, odbywała się przez 12 dni Bożego Narodzenia lub Nowego Roku. Tradycja ta jest kontynuowana w niektórych rejonach południowej Anglii, gdzie ofiarowuje się drzewom chleb i wino, gra głośną muzykę i śpiewa pieśni, aby odpędzić złe duchy i zapewnić dobre zbiory w dalszej części roku.

Od jedzenia do gotowania jabłek – i jedno pomiędzy!

Przedstawiamy Greensleeves, nową, wyjątkowo ciężką jabłoń, która ma podwójne zastosowanie – zjadacz, który dobrze gotuje. Skrzyżowanie Jamesa Grieve’a i Golden Delicious, Greensleeves jest jednym z tych szczęśliwych wypadków, które łączą najlepsze cechy obu, unikając jednocześnie wszystkich ich wad. Zdobywca nagrody RHS Award of Garden Merit, ma dobrą odporność na zwykłe choroby, a także jest doskonałym zapylaczem – nie jest samozapłodniony, ale łatwo zapylany przez inne jabłka w pobliżu. Osiągnie wysokość ok. 3 m.

Jabłka do gotowania obejmują słynny Bramley, a także odmianę o nazwie Bountiful, która jest łatwą w uprawie odmianą, która zachowuje swój kształt po ugotowaniu i jest słodsza niż większość innych kuchenek.

Jeśli wolisz coś słodszego, spróbuj naszych jabłek?

Odmiana Lord Lambourne została kiedyś oceniona przez „Gardening from Which?” jako najlepsze uniwersalne brytyjskie jabłko ogrodowe.

Worcester Pearmain to wczesna odmiana o jasnoczerwonych owocach i słodkim białym miąższu. Doskonałe w chłodniejszych obszarach.

Czytaj  Jak uprawiać ranunculus

Braeburn to jedna z najlepiej sprzedających się odmian jabłek w Wielkiej Brytanii, a dzięki odmianie Braeburn (Clone Helena) można ją teraz z powodzeniem uprawiać w brytyjskich ogrodach.

Fiesta ma tradycyjny słodko-ostry smak i świetnie nadaje się do wyciskania soku.

I wreszcie ulubieniec narodu i zdobywczyni nagrody Garden Merit Queen Cox Self Fertile, która wyda wspaniałe owoce bez zapylacza. Jej owoce są soczyste i słodkie, o typowym łagodnym smaku „Cox”, ma ciemnoczerwony rumieniec i jest doskonałym hodowcą. RHS

Co powiecie na Krabowe Jabłka?

Jabłka krabowe są bogate w pektyny, więc możesz użyć ich do przygotowania galaretki krabowo-jabłkowej. Albo po prostu ciesz się ich wyglądem i zostaw owoce dla ptaków!

Dlaczego nie wyhodować drzewa? Dostępne już od 12,99 GBP!

Dlaczego nie wyhodować drzewa (albo dwóch) i kontynuować tej wspaniałej tradycji? Apple Greensleeves kosztuje obecnie tylko 12,99 GBP, a inne drzewka owocowe z gołym korzeniem (w momencie publikacji) tylko 17,50 GBP przy zakupie dwóch lub więcej drzewek objętych ofertą! Jeśli jednak ta oferta wygasła, sprawdź naszą stronę z aktualnymi ofertami!

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do posadzenia drzewa – aby pomóc zarówno naturze, jak i środowisku – bez względu na wielkość Twojego ogrodu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną ofertę drzewek owocowych.