Suttons Seeds Supporting Orphans in Zambia

Zawsze jest to premia, gdy dostawcy się dogadują, a jeszcze lepiej, gdy łączą siły, by pomagać innym. Tak właśnie stało się ostatnio w ramach projektu, w którym Haxnicks i Suttons Seeds pomagali sierotom w Zambii uprawiać własne warzywa.

Organizacja charytatywna o nazwie The Heal Project finansuje sierociniec dla dzieci zakażonych wirusem HIV i sierot po tej strasznej chorobie. Wszystko zaczęło się od jednej matki o imieniu Jean i jej trojga dzieci. Jean kocha dzieci i niemowlęta i wkrótce niektórzy z jej przyjaciół zmarli, pozostawiając jej dzieci i niemowlęta. Często, jeśli matka umiera z powodu HIV, rodzina zrzuca winę na dziecko, ponieważ wie, że choroba jest przenoszona drogą płciową, a rodzina porzuca dziecko. Jean przyjęła te dzieci do siebie lub zostawiła je pod jej drzwiami. Ma teraz trzydzieścioro dzieci, a projekt sfinansował sierociniec i koszty ich utrzymania.

Założyciel firmy Haxnicks, Damian Cardozo, i jego rodzina niedawno odwiedzili sierociniec, aby pomóc w stworzeniu ogrodu warzywnego, który z kolei zapewni bardziej zróżnicowaną dietę niż ich standardowa kukurydza i kapusta.

Suttons przekazał dużą ilość nasion warzyw, co w połączeniu z szeroką gamą produktów ogrodniczych Haxnicks oraz ogromnym wysiłkiem Damiana i jego rodziny umożliwiło stworzenie ogrodu warzywnego. Dzieci z Domu Dziecka same wybrały paczki nasion, wśród których najpopularniejszymi odmianami były ogórki, truskawki i melony! W przypadku większych nasion, takich jak dynia, melony i ogórki oraz specjalne pomidory, użyto odwadniaczy firmy Haxnicks. Kiedy wszystkie odwadniacze korzeni zostały zużyte, dzieci pobiegły szukać starych, pustych plastikowych butelek po wodzie i kubków, aby zasiać więcej nasion.

Przy dobrze zaplanowanej ulewie i temperaturze 25 stopni w ciągu 4 dni wszystkie rzodkiewki, kabaczki, melony i cukinie już strzelały!

Sierociniec ma miejsce, aby powiększyć ogród, mogliby nawet rozwinąć go w małą firmę, a ci dobrzy ludzie z Haxnicks chętnie kiedyś wrócą i pomogą. Kiedy to zrobią, upewnimy się, że zabiorą ze sobą obfity zapas nasion Suttons, aby dzieci mogły siać i rosnąć.

Czytaj  Jaki rodzaj gleby mam?

Więcej informacji na temat projektu Heal można znaleźć na stronie www.justgiving.com/healproject