Suttons Seeds Management Buy Out (MBO)

Świeże nowe początki dla 208-letniej firmy.

Zespół Suttons ma przyjemność ogłosić, że były właściciel Limagrain za pośrednictwem Vilmorin & Co oraz Rada Torbay wraz z Urzędem Rozwoju Torbay ułatwili i wsparli MBO Suttons Consumer Products Ltd od 1 grudnia 2014 r. Jest to znacząca umowa, która łączy pragnienie Limagrain, aby znaleźć odpowiednią przyszłość dla Suttons i cele Rady Torbay, aby utrzymać i promować biznes w okolicy. Ta umowa zapewnia firmie Suttons stałe zatrudnienie i rozwój, a także zapewnia trampolinę dla nowych biznesów.

Międzynarodowa firma Limagrain szybko się rozwinęła w ostatnich latach, stając się światowym liderem w branży nasion i zbóż. Bezpośrednia działalność Suttons skierowana do konsumentów stała się mniej istotna dla ich rozwijającej się podstawowej działalności i celu. Jednak jako francuska spółdzielnia hodowców rolników z silnym etosem społecznej odpowiedzialności biznesu, Limagrain poszukiwała strategicznego rozwiązania, które zoptymalizowałoby przyszłe perspektywy Suttons, zwłaszcza dla jej pracowników i ich rodzin. Aktywnie przyczynili się do MBO.

MBO, kierowane przez Davida Robinsona, przez 3 lata Dyrektora Handlowego, obecnie mianowanego Dyrektorem Zarządzającym i Rufusa Robertsa, Dyrektora Operacyjnego, zwiastuje nową erę dla Suttons Consumer Products i ich zespołu. Limagrain, choć nie jest już bezpośrednim akcjonariuszem, pozostanie ważnym partnerem handlowym. Bernard Bejar, niedawny i popularny dyrektor zarządzający Suttons, który odegrał kluczową rolę w przejściu na MBO od początku tego roku, powróci do Limagrain we Francji.

!–więcej–>
h
Grupa Suttons, do której należą Carters i Dobies of Devon, będzie nadal działać w swoich obecnych obiektach w Paignton. David Robinson mówi: „Suttons planuje wprowadzić innowacyjne i nowe produkty zarówno dla naszych wiernych, jak i nowych i początkujących klientów, ponieważ nadal koncentrujemy się zarówno na rynkach bezpośrednich, jak i detalicznych. Suttons to wyjątkowa marka artykułów gospodarstwa domowego, powszechnie znana ze swojej jakości. Obserwuj tę przestrzeń… innowacja jest kluczem”. Rufus Roberts, z ponad 25-letnim doświadczeniem w produkcji i ogrodnictwie, w tym 17 lat w Suttons, „nie może się doczekać konsolidacji naszej podstawowej działalności i dodania nowych możliwości w ramach tej nowej dynamiki, ponieważ wspólnie dążymy do zbudowania solidnej platformy z długoterminowym ukierunkowaniem. To może być dobra wiadomość tylko dla naszych lojalnych klientów, dostawców i pracowników „.

Czytaj  The Suttons Sons

Proces MBO prowadzili Mark Greaves i Nick Woodmansey z Francis Clark LLP oraz Duncan Sykes i Adam McKenna z Foot Anstey. Mark Greaves, partner ds. finansów korporacyjnych w firmie Francis Clark, powiedział: „To kolejny krytyczny krok w ewolucji Suttons, polegający na przywróceniu jej niezależnej, lokalnej własności. Zespół zarządzający jest podekscytowany możliwościami i jesteśmy zachwyceni, że odegraliśmy kluczową rolę w tej transakcji.”

Duncan Sykes, Partner Korporacyjny w Foot Anstey, dodał: „Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tej transakcji dotyczącej tak znaczącej regionalnej firmy.”