Suttons Seeds Bloom in Karaczi

W kwietniu 2010 nasz blog udostępnił wam zdjęcia wykonane we wspaniałych ogrodach pana Kalima Farooqui w Karaczi w Pakistanie. Mamy to szczęście, że właśnie otrzymaliśmy nowe zdjęcia zrobione w tym roku i znów czujemy, że niektórym z Was spodoba się widok tego pięknego, kolorowego ogrodu wyhodowanego z nasion Suttons.
Kalim kupuje nasiona kwiatów od Suttons od 1983 roku, kiedy odwiedzał nasz sklep na Kings Road w Chelsea. Kiedy sklep został zamknięty, Kalim zaczął kupować u nas bezpośrednio i od tamtej pory dostarczamy jego nasiona kwiatów. Nie jestem pewien, czy Kalim sam zajmuje się ogrodnictwem (niesamowite, jeśli tak), czy też ma jakąś pomoc, ale z pewnością wydaje się, że tworzy magię z naszymi nasionami. Wiemy, że nasiona Suttons są bardzo wysokiej jakości, ale nadal wymaga umiejętności i wiedzy ogrodniczej, aby wydobyć z nich to, co najlepsze w sposób, jaki osiąga Kalim.

Kalim mówi nam: „Wiosna w Karaczi trwa niezwykle krótko i wielu nie podejmuje wysiłku z tego samego powodu. My tak, i dlatego wielu przychodzi na zaproszenie, aby zobaczyć kolory, kształty i rozmiary; nie wspominając już o zapachu, który zapewnia natura”.

Coroczne przyjęcie odbywa się w ogrodach „na którym panie rywalizują o pokazanie kolorów i wzorów swoich sukienek. Wśród gości są m.in. ruchowcy i wstrząsacze w mieście, a także korpus dyplomatyczny stacjonujący w Karaczi; nie wspominając już o tych z brytyjskiej Wysokiej Komisji. Jeśli jesteś w Karaczi, przyjęcie w ogrodzie pana Kalima Farooqui jest miejscem, w którym warto być!

Dziękujemy za udostępnienie tych zdjęć Kalim. Są naprawdę inspirujące.

Czytaj  Nowe odmiany nasion kwiatów