Suttons Plant Nursery

Po tygodniach słonecznych nie jestem do końca pewna, dlaczego wybrałam pierwszy deszczowy dzień na wizytę w naszej szkółce bylin. Czy ja powiedziałem deszcz? To było bardziej jak monsun z piorunami toczącymi się wokół wzgórz Devon i niskimi chmurami zasłaniającymi widok na wybrzeże. Mimo to pogoda szybko została zapomniana, ponieważ było tak wiele do zobaczenia.

Do tej pory w tym roku wysłaliśmy około 250 000 roślin, krzewów i drzew z naszej szkółki o powierzchni 9 akrów na obrzeżach Paignton. Niektóre rośliny są kupowane, na przykład drzewa cytrusowe pochodzą z Hiszpanii, ale wiele jest uprawianych i pielęgnowanych na miejscu. A naszym celem jest samodzielne uprawianie coraz większej liczby roślin.

Szkółką opiekują się prawdziwi plantatorzy, z wieloletnim doświadczeniem i wielką pasją do tego co robią. Oznacza to, że rośliny otrzymują fachową opiekę. Są one dosadzane lub przycinane w razie potrzeby, a doniczki są rozmieszczone w taki sposób, aby rośliny miały miejsce na wzrost i oddychanie. W ten sposób zmniejszając ryzyko stresu i chorób.

Pomidory

Natrafiając na grupę wysokich pomidorów osłoniętych białą siatką natychmiast przyszła mi na myśl panna Haversham z Great Expectations. Nie są to jednak porzucone panny młode, ale uprawiane na nich zabytkowe pomidory na skraju wyginięcia, abyśmy mogli zwrócić trochę nasion do Biblioteki Nasion Dziedzictwa na przechowanie. Pomidory są siatkowane, ponieważ są zapylane i muszą być prawdziwe.

 

Inne pomidory są uprawiane jako próba znalezienia najlepszych do zaoferowania naszym klientom w następnym sezonie. Oba testy są subiektywne, np. smaku i aromatu oraz obiektywne pod względem zawartości składników odżywczych i jakości wzrostu.

Byliny

Jeden szklany dom jest pełen bylin, niedawno zasianych. Duże tacki na nasiona są ręcznie napełniane kompostem, a następnie nasiona są wysiewane maszynowo. W zależności od odmiany wysiewa się od 1 do 4 nasion na komórkę, a następnie przetrzymuje w odpowiedniej temperaturze i poziomie światła, aby kiełkowały i rosły. Ogromne morze tac sprawiło, że z przyjemnością nie brałem udziału w ich wysuwaniu!

Czytaj  Nowy bloger na pokładzie

Na zewnątrz, na tarasach, moje zmysły zostały uderzone kolorem i zapachem szerokiej gamy roślin. Niektóre dość młode rośliny w doniczkach 9cm i inne bardziej dojrzałe okazy w 2 litrach. Zauważyłem kilka martwych główek na niektórych roślinach, ale mój Boże, było mnóstwo pąków. Dokłada się wszelkich starań, aby rośliny były zdrowe i szczęśliwe przed wysyłką.

W szopie zauważyłem kilka doniczek z kilkoma korzeniami wystającymi z dna. To pokazuje, że system korzeniowy jest silny, a roślina chce się rozwijać! Usunięcie tych korzeni oznacza, że ​​roślina natychmiast zacznie tracić wilgoć. Dlatego dla dobra rośliny wolimy pozostawić te zabłąkane korzenie do usunięcia przez klienta tuż przed wyjęciem z doniczki i sadzeniem. Wilgotna gleba wkrótce umożliwi tym korzeniom rozprzestrzenienie się i zakorzenienie.

Podobnie, na tym późnym etapie sezonu niektóre rośliny zostaną przycięte. Pomaga to wzmocnić bryłę korzeniową i pobudzić nowy wzrost.

W przypadku bylin pamiętaj, że nie rośniesz tylko na ten rok, ale na następny, następny i następny.