Suttons Guide to RHS Virtual Chelsea Flower Show 2021

Światowej sławy, czarujący i typowo brytyjski RHS Chelsea to naprawdę wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Powracający co roku program jest w pamiętniku każdego cenionego ogrodnika i entuzjasty ogrodnictwa!

Chelsea Flower Show w 2020 roku nie było takie, jakie znamy, ale czy będziesz gotowy na dwie rundy Chelsea w tym roku?

W 2020 roku widzieliśmy pierwszy w historii RHS Virtual Chelsea Flower Show wypełniony inspirującymi filmami, zajawkami gwiazd i prywatnych ogrodów, wspomnieniami z programu na przestrzeni lat, a nawet mądrymi słowami od członków rodziny królewskiej! Wirtualny pokaz powróci jeszcze w tym roku (17-22 maja), ale pokaz pojawi się ponownie we wrześniu, z nadzieją jako fizyczne, tradycyjne wydarzenie.

Zawsze jest pierwsze i to zdecydowanie jest! Po raz pierwszy od 108 lat RHS przekłada RHS Chelsea Flower Show i planuje, że odbędzie się jesienią zamiast wiosną. Wynika to z oczywistych powodów, ponieważ pokaz 2021 miałby się odbyć między 18 a 23 maja, ale teraz został przeniesiony z 21 na 26 września. To wydarzenie będzie nadal odbywać się w zwykłym miejscu (znanym na całym świecie) Royal Hospital w Chelsea, ale chociaż wrześniowy pokaz wyraźnie różni się od zwykłego wiosennego wydarzenia, RHS postrzega to jako okazję do świętowania największych aspektów jesiennego ogrodnictwa! Może to obejmować wspaniałe sezonowe zmiany szałwii, astry, dalii, traw oraz owoców i warzyw. Oprócz refleksji nad historycznym Wielkim Jesiennym Pokazem, uważamy, że bardzo ekscytujące i naprawdę ekscytujące będzie zobaczenie i obserwowanie wykwintnych jesiennych ogrodów i wystaw kwiatowych. Wystawcy cierpliwie czekający i planujący pokaz na odwołanej majowej imprezie nie przegapią okazji iz pewnością będą mieli okazję być na wrześniowych targach RHS Chelsea Flower Show!

Bez zbędnych ceregieli, oto, czego można się spodziewać na RHS Virtual Chelsea Flower Show 2021 w tym roku…

Mówi to w nazwie, ale RHS ożywi wydarzenie online i będziesz mógł cieszyć się tym wirtualnym wydarzeniem premium w zaciszu własnego domu. Wirtualna Chelsea zawiera serię artykułów i filmów online, w tym przydatne pokazy ogrodnicze, najlepsze wycieczki po ogrodzie i kreatywne inspiracje w ogrodzie i na działce! To wszystko jest dostępne za darmo na stronie internetowej RHS, z nowymi i ekskluzywnymi treściami publikowanymi codziennie. Choć na razie w innym formacie w porównaniu z wrześniowym wydarzeniem, oto, czego można się spodziewać po tegorocznym wirtualnym programie oraz gdzie oglądać!

Kiedy i gdzie odbywa się RHS Virtual Chelsea Flower Show 2021?

RHS „Virtual” Chelsea Flower Show 2021 rozpocznie się od poniedziałku 17 maja do piątku 21 maja 2021 r. Aby obejrzeć program, odwiedź rhs.org.uk/virtualchelsea i śledź #RHSCHelsea na platformach społecznościowych. Aby obejrzeć wirtualne samouczki, odwiedź stronę https://www.rhs.org.uk/shows-events/virtual-chelsea, a nowe przewodniki i samouczki będą dodawane pod koniec każdego dnia i pozostaną na stronie przez tydzień do ponownego obejrzenia i nadrobienia zaległości.

Poniedziałek 17-go to dzień członków, wyłącznie dla członków RHS. Jeśli zarejestrujesz się jako członek RHS, otrzymasz specjalną, wczesną zawartość do wirtualnego show. Przez resztę tygodnia bez wątpienia wirtualne show rozpocznie się starą dobrą gadaniną o tym, co wydarzy się we wrześniowym jesiennym programie. Przez cały tydzień będą krążyć plotki na temat tego, czego się spodziewać i jak to może wyglądać, a być może jeden lub dwa komentarze ekspertów GI. Jest prawdopodobne, że plany wrześniowego show będą ujawniane przez cały tydzień Virtual Chelsea, więc bądźcie czujni na stronie internetowej RHS każdego dnia!

Czytaj  Uprawa szparagów: prosty przewodnik po sadzeniu i amp; Zbiór

RHS Virtual Chelsea Flower Show 2021 – Skład…

Tydzień będzie pełen znanych ekspertów Horti, osobowości telewizyjnych, projektantów show i doświadczonych hodowców. Linia jest jak dotąd najlepsza, ponieważ mamy szansę dołączyć do Jo Whiley, radiowej DJ-ki i prezenterki, w jej własnym wyjątkowym ogrodzie w Northamptonshire i legendarnego DJ-a Trevora Nelsona. Ten duet będzie rozmawiał z projektantem RHS Chelsea, Matthew Wilsonem, który ma swój własny wielki ogród w północnym Londynie!

Czy pojawi się funkcja połączenia Royal? Będziemy musieli dostroić się, aby zobaczyć! Otrzymamy kilka wiadomości i spostrzeżeń od nagradzanych projektantów ogrodów biorących udział w tegorocznym RHS Chelsea Show, takich jak Charlotte Harris, Sarah Eberle, Robert Myers i oczywiście Tom Massey! Pokażą nam, co planują na wrześniowy pokaz i jak przystosują tam ekspozycję do tworzącego się w historii jesiennego show.

Jeśli jesteś fanem wszystkiego, co związane z jedzeniem, na przykład ziół, warzyw i owoców, nie możesz przegapić wirtualnej wycieczki po ogrodzie z Raymondem Blancem. Jako popularny szef kuchni-celebryta będzie również omawiał swoje kulinarne wskazówki i plany kulinarne na jesienny program.

Nie byłby to wirtualny pokaz bez spotkania z ekspertami od hodowców, którzy jesienią przyniosą swoje późne rośliny do Wielkiego Pawilonu, a także ekskluzywne spojrzenie na zupełnie nowe Houseplant Studios. Więcej do ujawnienia…

Rozmowy o ogrodnictwie będą wszędzie, a niektóre z największych nazwisk w ogrodnictwie pojawią się i będą mówić o Chelsea. Prezenter BBC Gardeners World Arit Anderson i projektant Marian Boswell będą dyskutować o projektowaniu ogrodów, a korespondentki wiadomości BBC Daniela Relph i Sangita Myska będą otwierać własne ogrody na pokaz. Będzie można również obejrzeć wystawę kwiatową stworzoną przez wspaniałego sławnego florystę Simona Lycetta i zaprezentować Nicki Chapman.

Znany stały bywalca Chelsea, Peter Beales Roses, podzieli się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi szkółek i oprowadzi po ich szkółkach, a W.S Warmenhoven, specjalista od czosnku i amarylisów, zaoferuje wskazówki dotyczące pielęgnacji i uprawy.

Jakby tego było mało, cudownie będzie zobaczyć, że RHS ponownie odwiedzi ogród w Highgate Mental Health Center, części Camden and Islington NHS Foundation Trust, aby dowiedzieć się, jakie korzyści odniósł personel i pacjenci otrzymanie RHS Feel Good Garden od RHS Chelsea w 2018 r. ~ 153 ~

Wszyscy wirtualni goście będą mieli okazję zrobić zakupy na wystawie i zdobyć sezonowe rośliny oraz wszystkie gadżety ogrodnicze w ofercie online. To jest od specjalistycznych szkółek i wystawców, którzy zwykle byliby na wystawie, a także kilka pamiątek RHS Chelsea Flower Show 2021 dorzuconych do miksu!

Przewodnik dzień po dniu po Virtual Chelsea 2021

Poniedziałek 17 maja – Dzień Członków RHS

Wirtualny pokaz Chelsea Flower Show rozpoczyna się od Dnia Członków RHS. Spodziewaj się ekskluzywnej zawartości Chelsea Flower Show przeznaczonej wyłącznie dla członków RHS.

 • Dzień zaczyna się od jednych z największych twarzy ogrodnictwa, a tydzień zaczyna się rozmowami między Alanem Titchmarshem a prezesem RHS, Sir Nicholasem Baconem.
 • Projektantami, którzy wezmą udział we wrześniowym RHS Chelsea Flower Show będzie gospodarzem rozmów przez cały dzień, być może ujawniając swoje plany na wrzesień!
 • Renowant DJ Trevor Nelson będzie rozmawiał z projektantem RHS Chelsea, Matthew Wilsonem, który zaprojektował swój własny, zapierający dech w piersiach ogród w północnym Londynie.
 • Wielbicielka allium? Cóż, Specjalista ds. Allium W.S Warmenhoven pokaże, jak dbać o allium.
 • Wiele znanych celebrytów i osobistości z BBC zaoferuje wgląd w ich sposoby ogrodnicze.
 • Będzie mnóstwo rozmów o tym, jak RHS wspiera Queens Green Canopy, co jest oczywiste „Wyhoduj drzewo na jubileusz!”.
 • Pierwszy zwycięzca nagrody RHS Chelsea Sustainable Garden Product of the Year zostanie ogłoszony w poniedziałek 17-go.
 • Czytaj  Przepisy na dynię/dynię!

  Wtorek 18 maja

  To pierwszy dzień, w którym Wirtualny Pokaz RHS jest dostępny do publicznego wglądu! Dlatego wygląda na to, że treści z poniedziałku będą dostępne dla publiczności do przeglądania online, które obejmują wszystkie powyższe wydarzenia. Ponadto będzie to dzień otwarcia RHS Garden w Bridgewater w Salford, więc spodziewaj się wirtualnej wycieczki po ogrodzie. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na przeglądanie pamiątek z Chelsea, ponieważ pojawiła się nowa seria Katie Craven, zawierająca świece, kubki i ściereczki kuchenne o niezwykłych wzorach!

  Zrównoważony produkt ogrodniczy Zwycięzca roku 2021 ogłoszony!

  A zwycięzcą jest… Oceaniczne plastikowe doniczki!

  Możemy zrozumieć, dlaczego ten zdobył zwycięski tytuł, ponieważ każda doniczka została wykonana z odpadów oceanicznych, co zapobiega ich życiu na wysypiskach śmieci i zamiast tego zamienia je w doniczki ogrodowe i donice! Dostępne w kolorze Mint Green, Blue i Dark Green, te wspaniałe doniczki zostały zaprojektowane w Glasgow i wyprodukowane w Szkocji. Mają nadzieję zasiać ziarno, aby zachęcić więcej z nas do zmniejszenia ilości zużywanego plastiku, a tym samym do ochrony naszej planety i naszej przyszłości.

  Środa 19 maja

  • Oczekujcie premiery ekscytującego nowego projektu na przyszłoroczny pokaz RHS Chelsea Flower Show o nazwie Project Giving Back. Jest to zupełnie nowy program wsparcia RHS, który umożliwia brytyjskim organizacjom charytatywnym stworzenie ogrodu w RHS Chelsea!
  • Kwiaciarnia gwiazd Simon Lycett i prezenterka Nicki Chapman tworzą spektakularne kompozycje kwiatowe.
  • Obejrzyj fantastyczna wycieczka po szkółkach Peter Beales Roses! Z kilkoma wyjątkowymi wskazówkami dotyczącymi uprawy róż.
  • Eksperci z Primrose Hill mówią wszystko o piwoniach.
  • Arthur Parkinson zademonstruje, jak stworzyć efektowną ekspozycję w doniczkach i pojemnikach. Jeden do oglądania, zwłaszcza jeśli masz patio!

  Czwartek 20 maja

  • Specjaliści od roślin doniczkowych pokażą nam swoje projekty i plany dotyczące nowych Studiów roślin doniczkowych prezentowanych na wrześniowym pokazie kwiatów.
  • Wraz z wglądem w trzy ulubione rośliny doniczkowe Joe Bagleya!
  • Prezentatorka radiowa Jo Wiley zostanie pokazana, jak ulepszyć swoją rabatę kwiatową i ogród w Northamptonshire z sędzią RHS, Jamesem Alexandrem-Sinclairem.~ 253~
  • Słynny szef kuchni Raymond Blanc ujawnia, co zaplanował na #JardinBlanc w Chelsea we wrześniu.
  • Czy jesteś miłośnikiem herbat ziołowych? Hackney Herbal pokaże najlepsze sposoby przygotowywania własnych herbat ziołowych oraz porady dotyczące dobrego samopoczucia!

  Piątek 21 maja

  Nadszedł ostatni dzień RHS Virtual Chelsea Flower Show 2021 i oto, co możesz zrobić. Usiądź wygodnie i poznaj niektóre ze specjalistycznych żłobków, które po raz pierwszy będą wystawiać się na wrześniowym pokazie Chelsea! Będzie też okazja, aby nadrobić wszelkie treści, które przegapiliśmy wcześniej w tym tygodniu, lub być może coś, co masz ochotę ponownie obejrzeć.

  RHS Chelsea Flower Show… Wrzesień!

  Od wtorku 21 września do niedzieli 26 września na terenie Royal Hospital w Chelsea odbędzie się pokaz kwiatów RHS Chelsea Flower Show. Słusznie, będziemy świętować tę okazję na naszych blogach w mediach społecznościowych, więc pamiętaj, aby wrócić we wrześniu po więcej fantastycznych treści dotyczących Chelsea!

  Kliknij tutaj, aby wyświetlić naszą stronę główną Chelsea

  Roślina Roku 2021

  Produkt Roku 2021

  Informacja prasowa

  Dołącz do społeczności Suttons już dziś i zabierz nas ze sobą w swoją ogrodniczą podróż – #MySuttonsJourney

  Instagram

  Facebook

  Twitter