Suttons Autumn Favourites

Wiele roślin kwitnących latem utrzyma się aż do pierwszych przymrozków, a potem oczywiście są też inne rośliny, które po prostu pojawiają się jesienią. Oto wybór wspaniałych roślin, które dodadzą Ci koloru podczas tych jesiennych miesięcy.

Azalea Encore Jesienna Księżniczka

Oszałamiająca mała roślina kwitnąca przez całą wiosnę, lato i jesień, po której następują efektowne fioletowe zimowe liście.

Berberis thunbergii
Krzew o niskich wymaganiach konserwacyjnych, o żółtych kwiatach wiosną, po których następują atrakcyjne fioletowe jesienne liście i czerwone jagody.

Kochia trichophylla

Dobrze nazwany Płonący Krzew z pierzastymi liśćmi zmieniającymi kolor z bladozielonego latem na miedzianokarmazynowy jesienią.

Acer palmetum
Każdy ogród potrzebuje przynajmniej jednego acera! Atrakcyjne przez cały rok, jesienią zyskują na popularności dzięki efektownym czerwonym liściom. Wolno rosnące i wytrzymałe, będą szczęśliwe w wannie, jeśli zabraknie Ci miejsca.

Frezja
Jedna z ulubionych pachnących kwiatów frezji zakwitnie od listopada do marca.

Daleie
Dalie występują w wielu formach i kolorach i zapewniają uderzający kolor i zainteresowanie aż do momentu, gdy mróz poczerni liście.

Irga pozioma variegates
Przyjazna dla dzikich zwierząt roślina, której liście o srebrnych brzegach przebarwiają się jesienią na różowo i czerwono.

Cebulki Colchicum
Jesienne cebulki kwiatowe o nazwach takich jak Dick Trotter i Alboplenum te cebulki będą wytwarzać duże kwiaty na smukłych łodygach przez całą jesień.

Sternbergia żółta
Znana jako żonkil zimowy, ta kochająca glebę roślina cebulowa wytwarza pachnące kwiaty od września do listopada.

Liquidambar styraciflua
Klon kwitnący w maju o wspaniałym jesiennym wybarwieniu, doskonale opisany przez nazwę.

Euonymus fortunei Emerald 'N’ Gold
W pełni wytrzymała, zimozielona odmiana o zielonych i złotych liściach, której dodatkową zaletą są kwiaty w maju/czerwcu.

Cryptomeria japonica Elegans

Idealna na rabaty i rabaty w miejscach nasłonecznionych lub półcienistych, ta Cryptomeria daje jesienią i zimą brązowo-czerwone pierzaste liście.

Czytaj  Moja pasja do uprawy truskawek

Liriodendron tulipifera

Kwitnące w czerwcu/lipcu liście Liriodendron o ciekawym kształcie żółkną jesienią.

Nerine
Od października do listopada cebulki Nerine będą wytwarzać kwiaty przypominające lilie w kolorze bladym lub ciemnoróżowym. Będzie również rosła szczęśliwie w pomieszczeniu.

 

Rudbeckia
Rudbeckia występuje w różnych jesiennych odcieniach, a niektóre, jak na zdjęciu Rudbeckia Goldsturm, utrzymają się aż do końca października.

Ilex aquifolium

Każdy ogród potrzebuje ostrokrzewu, choćby do ścinania gałązki na świąteczny pudding. Ten srebrzysto pstrokaty ilex nada ogrodowi strukturę przez cały rok i będzie ciekawym dodatkiem do Twojego jesiennego ogrodu.

Hedera helix Złote Serce
Może to być pospolity bluszcz, ale tak naprawdę nie ma nic wspólnego z pięknie ukształtowanymi liśćmi ze złotymi plamami.

Zawilec japoński
Te łatwe w uprawie rośliny będą tworzyć kępy atrakcyjnych liści przypominających winorośl, zwieńczonych ładnymi kwiatami w kolorze różowym lub białym. Rozprzestrzeniają się łatwo i szybko, więc może być konieczne ich kontrolowanie lub po prostu pozwolenie im na rozprzestrzenienie się i wypełnienie ogrodu późnym kolorem.

Cyklamen
To, co najbardziej kocham w cyklamenach, to pięknie ukształtowane i zaznaczone liście, ale kwiaty też nie są złe! W szerokiej gamie kolorów, w tym białej, różowej, liliowej i czerwonej, niektóre cyklameny są szczęśliwe w doniczkach, ale większość szybko zadomowi się w ogrodzie.

Jesienne pojemniki na pościel

I wreszcie, dla osób prowadzących intensywne życie lub potrzebujących pomocy, uczyniliśmy rzeczy naprawdę prostymi. Nasze wstępnie posadzone jesienne pojemniki na pościel zapewnią długotrwały, wesoły kolor.