Stwórz łatwą w pielęgnacji wieloletnią rabatę przy ograniczonym budżecie

Przy tak wielu wieloletnich roślinach rabatowych do wyboru, wybór właściwej może być trudny byliny do Twojego ogrodu. Świetnym pomysłem jest podzielenie obramowania na część przednią, środkową i tylną, aby ułatwić sobie zbieranie roślin. To zawęża wybór dla każdego obszaru i pomaga skupić się na tym, co zadziała w każdej sekcji.

Zaczynając od końca obramowania

W tym miejscu zwykle umieszcza się większe rośliny rabatowe, które często są dość architektoniczne, wysokie i eleganckie. Zalecamy wybranie roślin wieloletnich, które będą wysokie i będą widoczne ponad roślinami z przodu.

Zacznij od rozważenia szerokości granicy i wysokości, którą chcesz osiągnąć, a następnie zacznij myśleć o swoich opcjach. Alceas, Delphiniums, Lupins i Verbena Bonariensis działają naprawdę dobrze, a wiele z nich jest dostępnych w różnych kolorach, więc możesz się dobrze bawić wybierając te, które najbardziej Ci się podobają. Możesz nawet pójść o krok dalej i zaplanować kolory wokół reszty ogrodu.

Następny jest środek granicy

Środkowa sekcja jest idealna dla wieloletnich roślin rabatowych, które nie mają nic przeciwko przebywaniu w pobliżu innych, które są mniej więcej średniej wysokości, zazwyczaj do około 70 cm lub 28 cali i idealnie kwitną przez długi czas. Ponownie, znajdziesz wiele doskonałych okazji dla tej sekcji w naszym asortymencie, który musisz mieć – w tym wspaniałe Aquilegia i Coreopsis, Gaillardia, Sweet Williams i Penstemony, by wymienić tylko kilka, które naprawdę wygenerują dużo kolorów przez wiele, wiele miesięcy. Wiele odmian z tej sekcji jest również świetnych w pojemnikach!

Na koniec przednia krawędź

To prawdopodobnie najłatwiejsza część twojej granicy do sadzenia, ponieważ jest tak łatwo dostępna! Tutaj idealnie szukasz mniejszych, bardziej zwartych bylin, które mogą wylewać się poza krawędzie granicy na ścieżkę, aż do krawędzi trawnika, a nawet z przodu pojemnika. Nadal muszą zarabiać na swoją przestrzeń z dużą ilością kolorów i zainteresowania, ale tylko na mniejszą skalę.

Czytaj  Czym różnią się szczepione i nieszczepione rośliny warzywne

W tej sekcji rośliny takie jak Scabiosa, Salvia New Dimensions, Silene i coś nieco innego, między brukiem, w żwirze lub skalniaku, a nawet na zielonym dachu szopy lub klatki dla świnek morskich, rozchodnika Little Jeżowce. Urocza mieszanka różnych rozchodników zapewniająca mieszankę kolorów i liści.

Kliknij tutaj, aby przejrzeć nasze wieloletnie rośliny rabatowe i zacząć planować swoje!