Senetti Przewodnik po uprawie roślin w doniczkach

Rośliny Senetti są hitem ze względu na ich żywe kolory, które wnoszą do ogrodu i atrakcyjne dominujące kwiaty. Są również dość odporne na warunki atmosferyczne, a jeśli będziesz postępować zgodnie z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi ich pielęgnacji, prawdopodobnie zakwitną przez całe lato.

Ta odmiana jest bardzo efektownie wyglądającym kwiatem i nie można jej przegapić! Rosną w różnych odcieniach, takich jak fioletowy, niebieski i różowy, ale we wszystkich odcieniach! Ich mocne kolory i centralny biały pasek tworzą bardzo atrakcyjny kwiat, a oto nasz przewodnik, jak o nie dbać!

Przy odbiorze

Natychmiast wyjmij rośliny Senetti z opakowania, sprawdź, czy kompost jest odpowiednio wilgotny iw razie potrzeby podlej.

Dorastanie

Rośliny należy sadzić pojedynczo w doniczkach o średnicy od 13 do 15 cm (5-6 cali) lub po 3 rośliny w doniczkach o średnicy 30 cm (12 cali), używając dobrej jakości uniwersalnego kompostu doniczkowego. Po posadzeniu w doniczkach umieść rośliny Senetti w kompoście, podlewając je letnią wodą i pozwól im spłynąć. Umieść rośliny w jasnym miejscu, utrzymując temperaturę około 12°C przez 3 do 4 tygodni, podczas gdy rośliny ukorzenią się w doniczce. Rośliny można teraz uprawiać w temperaturze 5°C przed umieszczeniem ich w osłoniętym miejscu na zewnątrz w kwietniu. Należy uważać, aby rośliny były wilgotne, ale nie nadmiernie podlewane, ponieważ spowoduje to gnicie korzeni.

Rośliny Senetti tolerują temperatury do -1°C i kwitną aż do czerwca. Gdy kwiaty zwiędną, przytnij rośliny z powrotem do wysokości 10-15 cm nad kompostem i pozwól roślinom odrosnąć na drugi rzut kwiatów w dalszej części roku.

Wyświetl wszystkie rośliny kwiatowe

Mamy nadzieję, że spodoba ci się nasz przewodnik po uprawie senetti. Dołącz do społeczności Suttons już dziś i zabierz nas ze sobą w swoją ogrodniczą podróż – #MySuttonsJourney

Instagram

Facebook

Twitter

Przejrzyj nasze najnowsze wpisy na blogu, aby uzyskać porady ogrodnicze, poradniki i wgląd w nowe produkty.

Czytaj  Poradnik uprawy morwy Charlotte Russe
  • Pomidory, które zwalczają zarazę
  • Jak budować warstwy kolorów i zapachów w swoim ogrodzie
  • Wygraj nowe nasiona warzyw Suttons
  • Jak uprawiać śliwki i śliwki
  • Wzbogać swoje życie dzięki nowemu Chilli „Longhorn”