Selecting Seeds with Life pod numerem 27

Autor: Annabelle

Byłam bardzo zadowolona, ​​że ​​w nowym katalogu Suttons zostałam ogłoszona jako jedna ze szczęśliwych blogerek testujących nową gamę nasion na rok 2018. Zdecydowałam więc, jak lepiej zacząć niż podzielić się z wami wybranymi przeze mnie nasionami.~ 153~

Nasiona grochu i fasoli

Po pierwsze, jestem bardzo podekscytowany, właściwie jestem podekscytowany wszystkimi z nich, ale pierwszy na liście jest groszek Blauwschokker.

Ściana jaskrawofioletowych strąków będzie wyglądać oszałamiająco na mojej bambusowej ramie w nadchodzącym lecie i wątpię, by wiele grochów wróciło do domu. Są boskie, prosto ze strąka, zgadzacie się? Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście, koniecznie zróbcie to w tym roku!

Zasiej od marca do czerwca, a po 12-16 tygodniach będziesz zbierać pyszny groszek. Na początku możesz po prostu chcieć je chronić, aby powstrzymać te zachwycające stworzenia, czyli ptaki, szczury i inne robale, które chrupią na pierwszy rzut oka.

Zostając przy groszku i fasoli, moim następnym wyborem była bardzo popularna super żywność Edamame Soya Beans.

Nie mogłem się oprzeć, żeby ich nie spróbować. Bogate w białko i super pyszne gotowane, gotowane na parze lub smażone, muszą być zwycięzcą i zastrzykiem energii na ringu bokserskim.

Nasiona kapusty

A teraz przejdźmy do następnej grupy pysznych warzyw, kapusty kapustnej, kluczowych składników, które pomogą mi podbić całoroczny wzrost! Mam nadzieję…

Kapusta jest pierwsza na liście, szczególnie słodka i bardzo smaczna odmiana F1 Sunta.

F1 Kapusta Sweetie Collard jest następna i była wielkim hitem w próbach degustacyjnych w szkole Sutton w zeszłym roku, dzieciom się podobała. Zobaczymy, co pomyślą dzieci w wieku szkolnym, które pokażę mojemu, w dalszej części roku. Ta odmiana nie tylko nadaje się do jedzenia, jest idealna do wyciskania soku i szybkiego zastrzyku zdrowia.

Czytaj  Płodozmian – Maksymalnie wykorzystaj swoją działkę warzywną

Jarmuż jest dla mnie zawsze zwycięski, czy to gotowany na parze, smażony, czy z sokiem! Dlatego wybrałem dwie odmiany; supernaładowana odżywczo Black Magic z nowej serii Jamesa Wonga How To Eat Better i tylko dlatego, że wygląda niesamowicie, F1 Peacock White.

Ostatnia z kapustnych to Broccoli, odmiana F1 Monclano. Wysoko wydajna i odporna na kiłę, warto spróbować!

Wyhodowałem fioletowe kiełkujące brokuły, ale nie zwykłe brokuły, więc zarówno te, jak i kapusta będą prawdziwym testem. Ale jestem gotowy na wyzwanie!

Nasiona pomidorów

Po kapustnych przychodzi ulubieniec ludzi i stały powód, dla którego wielu zaczęło uprawiać własne; pomidory.

Wybrałem dwie odmiany; dymna wiśnia, Rosella i odporna na zarazę Tumbling Bella. Bella była moim przezwiskiem jako małe dziecko i to był jedyny powód, dla którego została wybrana.

Pomidory nie wymagają uzasadnienia, są bardzo łatwe w uprawie prosto w ziemi lub w odwróconych workach i są super smaczne!

Nasiona warzyw korzeniowych

Ostatnie na liście, ale równie ważne jak pozostałe, to rośliny okopowe, w szczególności marchew i buraki.

F1 Octavo to moje pierwsze w tym roku nasiona marchwi, kolejne z nowej gamy Jamesa Wonga. Siej bezpośrednio, zbieraj od sierpnia, umyj je, a następnie dodaj odrobinę oliwy z oliwek do tych piękności na patelni, aby zwiększyć zawartość karotenu nawet o 50%. W każdym razie to plotka, albo po prostu najnowsza wymówka/taktyka, by jeść marchewki, odkąd widzi w ciemności.

„Najlepszy burak do wyciskania soku” jest następny i wejdzie w fabułę. Jego F1 Bolder, super słodki i jasnożółty, co oznacza brak czerwonych plam! Brzmi jak zwycięzca dla moich kuchennych powierzchni i przynajmniej paznokci!

Jest jeszcze kilka odmian warzyw, a także wiele kwiatów, które też będę testować, ale mogę je zachować na później, bo myślę, że na razie wystarczy.

Czytaj  Maj 1906 Porady ogrodnicze

Będę dzielić się z wami ich postępami od siewu, poprzez pielęgnację i zbiory co miesiąc. Jak również wszystkie inne aspekty mojego życia działkowego i ogrodniczego.

Annabelle jest odnoszącą sukcesy niezależną pisarką, blogerką i vlogerką, która wykorzystuje swoje świeże podejście do promowania radości z ogrodnictwa i Grow Your Own. Inspirowanie większej liczby ludzi, zwłaszcza młodszego pokolenia, do odłożenia telefonów i chwycenia za łopatę. Annabelle regularnie pojawia się na imprezach w kalendarzu ogrodniczym i co miesiąc prowadzi audycję radiową, w której dzieli się swoją wyprawą na działkę, najnowszymi informacjami z branży ogrodniczej i najważniejszymi zadaniami każdego miesiąca. Poprzez swoją pasję i pełen energii entuzjazm chce zmienić sposób postrzegania ogródków działkowych i własnej uprawy, wprowadzając do świata ogrodnictwa odrobinę „podkreśleń i konturów”. Upraszczając, łatwo i przede wszystkim zabawnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o blogach, rozmowach i publikacjach Annabelle, zajrzyj na jej stronę internetową Life at No. 27 i śledź jej przygody i codzienne aktualizacje na YouTube, Twitterze, Instagramie i Facebooku.