Rośliny rabatowe, które musisz mieć

Rośliny rabatowe powstały jako sposób, w jaki nasi wiktoriańscy przodkowie mogli pochwalić się prestiżem swoich ogrodów. W czasach, gdy krajobraz kraju można było określić jako „nudne obszary trawiaste”, ogrodnicy mieli za zadanie znaleźć nowe i egzotyczne rośliny. Wprowadzały lawinę kolorów do ogrodów i krajobrazów w całym kraju, a klomby szybko stały się pretekstem do popisania się przed sąsiadami.

Kiedy
rośliny rabatowe naprawdę zaczęły się rozwijać, odkrywano nowe odmiany
przez cały czas, co oznaczało, że wszyscy mieli piękne i tętniące życiem ogrody! Ten
oznacza, że ​​dzisiaj istnieje tak wiele wspaniałych i dzikich odmian pościeli
rośliny, których wybór jest rozpieszczany!

Wybraliśmy nasze absolutnie ulubione rośliny rabatowe i niezbędniki do Twojego ogrodu, wraz z kilkoma wskazówkami i wskazówkami, jak wyeksponować te wspaniałe rośliny.

Rozwijanie begonii

Begonie są popularne na wielu wystawach ogrodowych. Te wszechstronne kwiaty można sadzić na klombach i rabatach, ale świetnie wyglądają również w doniczkach wokół patio. Ich dziedzictwo leży głęboko w lesie deszczowym, co oznacza, że ​​nie martwią się o zacienione obszary.

Begonia – Prezydent Mix

Wypełnij luki w swoich rabatach i rabatach oszałamiającymi begoniami. Zdjęcie: Begonia F1 President Mix Suttons

Naczelny dowódca Twojego ogrodu, prezydent F1, przynosi jasne, żywe kolory skontrastowane z eleganckimi ciemnozielonymi liśćmi! Doskonale nadaje się do wiszących koszy oraz jako rośliny doniczkowe. Najlepsze jest to, że są dostępne w różnych rozmiarach wtyczek, które można dopasować, gdy będziesz gotowy do ich sadzenia!

Rośliny z kosmosu nie z tego świata

Najlepszą częścią roślin Cosmos jest wielkość i indywidualność kwiatów! Te kwiaty naprawdę pokazują, jak dekoracyjny może być ogród. Długie łodygi z bardzo żywymi, kolorowymi kwiatami sprawiają, że naprawdę wyróżniają się na klombach. Oczywiście naszym ulubionym jest:

Kosmos – Apollo Mix

Wypróbuj „Apollo Mix” w pojemnikach do zapierających dech w piersiach ekspozycji przez całe lato.Zdjęcie: Cosmos Apollo Mix Floranova

Kwiaty te rosną na zwartych obszarach i wytwarzają duże, jasnoróżowe kwiaty, które eksplodują kolorem w pokazach kwiatowych. Najlepsze miejsca dla tych kwiatów to letnie rabaty lub ozdobne pojemniki w ogrodzie. Spraw, by stały się hitem na Twoich wystawach!

Będąc naprawdę nie z tego świata, Apollo Mix wygląda również hipnotyzująco na kwiatach ciętych. Dzięki różnym podmuchom szokującego różu, jasnego różu i bieli, te kwiaty są naprawdę jedną z najlepszych roślin rabatowych, jakie możesz kupić.

Jazzowe Pelargonie

Pelargonie są ulubieńcami ogrodników na całym świecie! Łatwa w uprawie, o żywych kolorach i czarujących letnich zapachach. Czego nie kochać? O pelargonii moglibyśmy mówić w nieskończoność, istnieje ponad 400 odmian i kochamy je wszystkie, ale gdybyśmy mieli wybrać swojego absolutnego faworyta, wybralibyśmy te ogłuszacze:

Czytaj  Uprawa na pokaz – Rezultaty!

Geranium Wielkie Kule Ognia

Te pelargonie, hodowane tak, aby kwitły nawet w najgorętsze lata, wyglądają oszałamiająco w łóżkach, pojemnikach, a nawet wiszących koszach. Zdjęcie: Wielkie kule ognia geranium

Geranium – Mieszanka kabaretowa

Kwitnące od czerwca pelargonie są idealne do wczesnoletnich kolorów.Zdjęcie: Geranium „Cabaret Mixed” z Suttons

Wcześnie kwitnące, te niesamowite rośliny dodają obfitości kolorów wszędzie tam, gdzie są posadzone! Dzięki żywej mieszance czerwieni, bieli i pomarańczy kwiaty te rozjaśnią letnie wystawy kwiatowe. Powodem, dla którego tak bardzo je kochamy, jest to, że wyrastają na zwarte krzaki, które po prostu eksplodują kolorem. Kiedy są obok innych kwiatów na rabatach i na rabatach, po prostu naprawdę się wyróżniają.

Przełomowe rośliny Lobelia

Tradycyjnie wyglądające klomby, często w bogatych niebieskich kolorach, lobelie należą do ulubionych roślin rabatowych w Wielkiej Brytanii. Są używane głównie do obrzeża, ale ze względu na wiele odmian kaskadowych roślin, doskonale nadają się również do wyświetlania wiszących koszy. Wiele odmian, które sprzedajemy, pomaga dodać bardzo potrzebny kontrast do klombów i granic, dzięki czemu znacznie bardziej widoczne kwiaty będą bardziej się wyróżniać.

Nie daj się nabrać na to, chociaż niektóre odmiany lobelii mogą być prawdziwymi perełkami. Weźmy na przykład naszego faworyta:

Lobelia Kaskada Mieszana

Idealny dodatek do wiszących koszy. Zdjęcie: Lobelia Cascade Mixed z Suttons

Lobelia – Królowa Wiktoria

Dodaj trochę kontrastu do swoich granic za pomocą brązowych liści „Queen Victoria”. Prawa autorskie: Visions BV, Holandia

Te majestatyczne rośliny mają ciemnoczerwone kwiaty kontrastujące z ciemnobrązowymi liśćmi. Queen Victoria wygląda jak fontanny lawy wydobywające się z ziemi i jest bardzo charakterystycznym, przyciągającym wzrok elementem z tyłu każdego klombu.

Ukochane Byliny – Petunie

Petunie obficie kwitną, więc świetnie nadają się do wypełniania dużych obszarów masą kwiatów. Tradycyjnie kwitną od czerwca do października i występują w ogromnej gamie kolorów. Niezależnie od tego, czy masz kod kolorystyczny dla swojej pościeli, czy po prostu chcesz mieć mnóstwo różnych kolorów, Petunie są rozwiązaniem. Mając to na uwadze, spośród wszystkich odmian petunii naszą ulubioną jest:

Petunia – Fiona Flash

Te łatwe w utrzymaniu kwiaty dodają niesamowitej struktury do wiszących koszy i skrzynek okiennych.Zdjęcie: Petunia Fiona Flash z Suttons

Naprawdę piękne rośliny, Petunia Fiona Flash wytwarzają aksamitnie czerwone kwiaty, które sprawiają, że trudno je przeoczyć wśród klombów lub rabatek. Uważamy jednak, że te kwiaty potrzebują własnego pokazu, dlatego wolimy je widzieć w ozdobnej doniczce samodzielnie lub z innymi kwiatami, które je uzupełniają.

Czytaj  Red Hot Chilli Peppers

Te kwiaty mają w sobie prawdziwie królewską elegancję i każdy ogród byłby szczęśliwy, gdyby miał je tego lata.

Eleganckie i żywe werbeny

Jasne i żywe kolory upakowane w kwiaty osiadły na delikatnych łodygach. Werbena to bardzo wyrafinowana roślina o kwiatach, które dodają odpowiednią ilość koloru i wdzięku klombom i rabatom kwiatowym.

Będąc granicznie odpornymi, te kwiaty wyglądają podobnie do wiesiołka. Powodem, dla którego tak bardzo kochamy werbenę, jest jej wszechstronność, ponieważ można ją sadzić w dowolnym miejscu, od klombów po wiszące kosze lub ozdobne doniczki. Mając to na uwadze, naszym ulubionym jest:

Werbena – Mieszanka końcowa

Zwisające werbeny tworzą efekt wodospadu z pojemników i doniczek na patio.Zdjęcie: Rośliny werbeny – Mieszanka zwisająca

„Wodospad kolorów”, te kwiaty przypomną Ci o wakacyjnych spacerach po ciepłych, słonecznych wioskach. Pięknie schodzą kaskadami po bokach wiszących koszy, tworząc piękne kolaże różu, fioletu i zieleni liści. Innym świetnym sposobem wykorzystania tych kwiatów jest umieszczenie ich w wysokich ozdobnych doniczkach, dzięki czemu mają miejsce na lekkie schodzenie po boku.

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to zdecydować, jakie rośliny będą pasować do stylu Twojego ogrodu i klombów. To była krótka wycieczka po naszych ulubionych roślinach rabatowych, ale naprawdę jesteśmy rozpieszczani wyborem. Nasza pełna gama roślin rabatowych obejmuje setki różnych odmian każdej z wyżej wymienionych roślin, z których każda ma swoje własne piękne cechy, które z pewnością uzupełnią każdy ogród, w którym zostaną posadzone.

Wtyczki o dodatkowej wartości

To są nasze najlepsze korki i są dostępne w opakowaniach po 45 sztuk. Wykiełkowaliśmy dla Ciebie nasiona i wyhodowaliśmy z nich małe rośliny. Trzeba będzie je posadzić w doniczce, ale każda roślina kosztuje zaledwie 9 pensów!

Wtyczki wartości

Są większe niż nasze wtyczki Extra Value. Nadal będą wymagały dopracowania, ale zapewniają równowagę między wartością a wysiłkiem. Nasze wtyczki Value są dostępne w paczkach po 20 sztuk, już od 21 pensów za wtyczkę.

Gotowe wtyczki do ogrodu ~ 153 ~

Te korki są gotowe do posadzenia w ziemi i zapewniają świetny początek letniej ekspozycji pościeli. Nasze wtyczki Garden Ready są dostępne w paczkach po 15 sztuk, już od 38 pensów za wtyczkę.

Więc, jeśli
jesteś tak samo podekscytowany jak my i chcesz je JAK NAJSZYBCIEJ niż wtyczki o dodatkowej wartości
sadzić już w marcu. Alternatywnie, jeśli spóźnisz się do gry
Garden Ready Plugs sprawią, że Twoje klomby będą wyglądać wspaniale do maja, gotowe
lato!

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną ofertą Suttons Bedding Plants.