RHS Chelsea Win For Cercis canadensis „Eternal Flame”®

Zwycięzca konkursu RHS Chelsea Flower Show „Plant of the Year” Award 2021!

Suttons z dumą ogłasza, że ​​Cercis canadensis „Eternal Flame”®, jej wprowadzenie na rok 2021 dzięki ekscytującej współpracy z Hillier i partnerem wystawcy Stonebarn Landscapes, zdobyło nagrodę RHS Chelsea Flower Show „Plant of the Year” Award 2021!

Ogromna ilość ciężkiej pracy wymaga opracowania roślin zgłoszonych do „Rośliny Roku”, a Suttons jest zachwycony, że wszystkie pięć nominowanych przez nią roślin w 2021 r. znalazło się na krótkiej liście do profesjonalnej kontroli przez sędziów RHS – z Cercis canadensis „Eternal Flame” ®  kradnąc show.

Nagroda „Plant of the Year” jest uhonorowaniem ekscytującej gamy nowych roślin wprowadzonych na targi. Prestiż związany ze zdobyciem tej nagrody jest uznawany na całym świecie, a targi są idealną globalną platformą do wprowadzania na rynek nowych roślin, które często stają się bestsellerami.

Cercis canadensis „Eternal Flame”® zachwyca sędziów!

Jeden z najlepszych nowych krzewów na rynku!

Cercis canadensis „Eternal Flame”® oferuje żywiołowość nieustannie zmieniających się jesiennych odcieni od pękania pąków do opadania liści. Przez siedem miesięcy w roku ten pracowity krzew będzie olśniewał jako przyciągający wzrok punkt centralny od wiosny aż do jesieni.

Circis Eternal Flame 3 litry
Vikki Grover

Przełom naukowy w kolorze liści dla rodzaju

i krzewów jako całości

Wywodzący się z długoterminowego programu hodowlanego w NSCU w USA w 2010 roku stwierdzono, że ta niezwykła selekcja kolorów zawiera unikalne geny barwiące. Każdy nowy liść wyprodukowany w ciągu sezonu zmienia kolor w swoim własnym tempie w miarę dojrzewania, od bordowo-czerwonego przez spaloną pomarańczę do żółtego, co zapewnia ciągłe zmieniające się jesienne odcienie.

W miarę dojrzewania ‘Eternal Flame‘® zapewnia dodatkowe zainteresowanie wczesnym sezonem dzięki wiszącym różowym kwiatom na nagich łodygach, które zapoczątkowują kolor wczesnej wiosny w ogrodzie.

Czytaj  Gotowanie z lawendą

Sensacyjna roślina okazowa ~ 753 ~

Zwarte łukowate gałęzie i charakterystyczne liście w kształcie serca dodają kształtu i struktury, a także żywotności, dzięki czemu „Eternal Flame”® jest idealną rośliną okazową w pojemniku na patio lub w ogrodzie jako małe drzewko i podsadzone roślinami cieniolubnymi .

Osiągając 3 m wysokości w wieku 10 lat, „Eternal Flame”® pasuje do szerokiej gamy ogrodów i może być trzymany jako krótszy, bardziej krzaczasty krzew o wielu łodygach. Twarda, wytrzymała i łatwa w pielęgnacji, będzie dobrze rosnąć w nasłonecznionych miejscach na większości rodzajów gleby – wystarczy lekko przyciąć rośliny, aby zachowały swój kształt.

Wielokrotnie nagradzana współpraca

Cercis canadensis „Eternal Flame”® została wprowadzona na rynek w 2021 roku dzięki ekscytującej współpracy pomiędzy Hillier i Suttons.

To wspólne przedsięwzięcie zapewni, że ta wspaniała nowa odmiana będzie dostępna dla najszerszego grona ogrodników za pośrednictwem wielu kanałów sprzedaży.

Cercis canadensis ‘Eternal Flame’®

1 x 3-litrowa roślina doniczkowa

Kod: KB9867

49,99 £ ~ 153 ~

Kup własnego zdobywcę nagrody

Trio zwycięstw

To zwycięstwo jest trzecim w historii Suttons w RHS Chelsea. Firma Suttons z przyjemnością przedstawiła, za pośrednictwem swoich wystawców partnerskich, zwycięskie odmiany „Plant of the Year” w 2017 r. z karłowatą morwą „Charlotte Russe”, aw 2019 r. z rozchodnikiem „Atlantis”.