Przygotowanie trawników na lato

Trawniki wymagają trochę dodatkowej pielęgnacji o tej porze roku, nagrodą są piękne zielone dywany latem. Zima może być trudna dla trawników, zwłaszcza tych, które były deptane w mroźną lub deszczową pogodę, a pies rodzinny prawdopodobnie też by nie pomógł! Nadszedł czas, aby naprawić te nagie miejsca, usunąć mech i usunąć wszelkie chwasty.

Istnieje wiele różnych typów i zastosowań trawników, począwszy od tradycyjnych pasów, poprzez szorstką trawę pod drzewami, wąskie, blisko skoszone ścieżki i tereny sportowe, które wymagają dodatkowej wytrzymałości. Różne zastosowania wymagają różnych rodzajów traw, dlatego przed zasianiem nowych trawników warto przeprowadzić rozeznanie i upewnić się, że dołączone trawy odpowiadają Twoim potrzebom. Substytuty trawy, takie jak rumianek i tymianek, tworzą alternatywne trawniki, które pięknie pachną podczas chodzenia, ale nie są tak wytrzymałe jak trawa.

Dla wielu osób pielęgnacja trawnika oznacza koszenie i od czasu do czasu podlewanie, jednak potrzeba trochę więcej, jeśli chcesz utrzymać trawę w doskonałym stanie, a wiosna to czas, aby zacząć.

Mech – Jeśli mech jest obecny, zastosuj piasek do trawnika lub odpowiedni środek do usuwania mchów. Poczekaj, aż mech umrze i stanie się czarny, a następnie wertykuluj.

Wertykulacja – Lekko zagrabij trawnik, aby usunąć mech lub nagromadzoną zimą martwą trawę. Najlepiej zrobić to za pomocą grabi z drobnymi zębami, zaprojektowanych specjalnie do trawników lub w przypadku większych obszarów wertykulator trawnika pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Kosić – Początkowo nie ustawiaj ostrzy zbyt nisko, ponieważ „skalpowanie” trawy pobudzi wzrost mchu. Wiosną koś tylko raz w tygodniu, ale wraz z nadejściem lata częstotliwość tę można zwiększyć. To naprawdę jest kwestią osobistego gustu, jak dokładnie skoszony lubisz swój trawnik.

Szybka zieleń

 

Nagie łaty – Nieestetyczne, nagie łaty można naprawić wiosną za pomocą Suttons Rapid Green Self-Reairing Lawn Seed. Każde nasiono jest pokryte ekstraktem z wodorostów, co oznacza, że ​​będzie bardzo silnie rosnąć

Czytaj  Wrześniowy trawnik

szybko, eliminując te nagie w zaledwie 7 do 10 dni.

Chwasty – Na naturalnym trawniku graniczącym z polnymi kwiatami kilka chwastów może nie stanowić problemu, ale jeśli wolisz bardziej zadbany wygląd, będziesz chciał usunąć te brzydkie mlecze, stokrotki i inne chwasty. Można to zrobić ręcznie za pomocą narzędzia do karczowania stokrotek lub przy użyciu specjalnego środka chwastobójczego do trawników.

Trawniki są często przeoczone i zaniedbane, ale niewielka troska o tę porę roku pomoże zapewnić trawnikowi piękne zielone tło dla kolorowych klombów i rabatek przez całe letnie miesiące. Jesienią będzie wymagać więcej opieki i konserwacji!