Poradniki dotyczące uprawy szczepionych roślin

Uprawa dowolnej rośliny jest łatwa, jeśli wiesz, jak to zrobić, a rośliny szczepione nie różnią się niczym od innych. Przygotowaliśmy wybór pomocnych przewodników, które możesz pobrać, wydrukować i cieszyć się uprawą własnych warzyw. i pomyślnie za każdym razem.

Szczepione Pomidory

Papryka & Chilli

Szczepione Bakłażany

Słodkie ziemniaki

Czym są szczepione rośliny?

Szczepienie polega na przyczepieniu owocującej części jednej odmiany do korzeni innej. W ten sposób możesz wybrać podkładkę, która jest mocna, energiczna i odporna na szkodniki i choroby i dołączyć ją do odmiany, która daje najlepsze owoce, ale może być słaba, wolno rosnąca i podatna na szkodniki i choroby. To naprawdę sposób na uzyskanie „najlepszego z obu” w jednej roślinie.

Przez wiele lat hodowcy komercyjni stosowali szczepienie jako sposób na zwalczanie szkodników i chorób, jednak ma to również znaczną dodatkową korzyść, ponieważ daje znacznie silniejsze rośliny, które będą zdrowsze i będą plonować dłużej. Obecnie ponad 60% pomidorów uprawianych komercyjnie w Wielkiej Brytanii zostało wyprodukowanych z materiału szczepionego

Jak szczepione są rośliny?

Zespół Szkółki Suttons w Devon rozwinął naszą technikę szczepienia, aby zapewnić, że te wyjątkowe rośliny pozostaną najbardziej żywotnymi i wytrzymałymi roślinami, które zapewnią mnóstwo smacznych produktów przez całe lato.

Dwie rośliny są uprawiane jednocześnie; smaczna owocująca odmiana i supermocna podkładka. Wierzchołki odmian owocujących i supermocne podkładki są ostrożnie i umiejętnie usuwane ręcznie za pomocą małego ostrza do cięcia pod kątem w poprzek każdej łodygi. Dolna część podkładki i wierzchołek rośliny owocującej są następnie szczepione razem za pomocą specjalnego klipsa, który naturalnie opada w miarę wzrostu rośliny.

Przewodniki uprawy szczepionych pomidorów ~ 653 ~

Uprawa szczepionych pomidorów może być bardzo satysfakcjonująca i pozwala na zbieranie zdrowych, imponujących plonów pomidorów gotowych do dodania do pysznych posiłków!

Kliknij nasz przewodnik po uprawie szczepionych pomidorów, aby zapoznać się z przewodnikiem krok po kroku zawierającym wskazówki i wskazówki dotyczące uprawy szczepionych pomidorów.

Czytaj  Crimson Crush – Pierwszy w pełni odporny na zarazę pomidor

Skorzystaj z naszego przewodnika po uprawie szczepionych pomidorów do wydrukowania, aby mieć przy sobie sprzęt ogrodniczy, gdy będzie potrzebny.

Pobierz swój przewodnik uprawy do wydrukowania

Poradniki uprawy szczepionej papryki i chili

Aby uzyskać naprawdę obfite plony i mieć pewność, że papryka poradzi sobie z zarazą i innymi chorobami, jedyną drogą jest szczepiona papryka i papryka chili.

Kliknij nasz przewodnik uprawy szczepionej papryki i papryki chilli, aby zapoznać się z przewodnikiem krok po kroku zawierającym wskazówki i wskazówki dotyczące uprawy szczepionej papryki.

Skorzystaj z naszego przewodnika uprawy szczepionej papryki i chili do wydrukowania, aby mieć przy sobie sprzęt ogrodniczy, gdy będzie potrzebny.

Pobierz swój przewodnik uprawy do wydrukowania

Przewodniki uprawy szczepionych roślin oberżyny ~ 653 ~

Zaszczepione rośliny są nie tylko bardziej odporne na choroby, ale także produkują owoce wcześniej niż odmiany nieszczepione i generalnie mają dłuższy czas zbioru. Oznacza to produkcję większej ilości owoców, które kochasz.

Kliknij nasz przewodnik uprawy szczepionych roślin oberżyny, aby uzyskać przewodnik krok po kroku zawierający wskazówki i wskazówki dotyczące uprawy szczepionej papryki.

Skorzystaj z naszego gotowego do wydrukowania przewodnika po uprawie szczepionych roślin oberżyny, aby mieć przy sobie sprzęt ogrodniczy, kiedy będzie potrzebny.

Pobierz swój przewodnik uprawy do wydrukowania

Przewodniki uprawy szczepionych słodkich ziemniaków ~ 653 ~

Chociaż słodki ziemniak nie jest rośliną szczepioną, daje ogromne plony. Dzięki opracowaniu przez The Suttons UK Nursery unikalnej techniki rozmnażania wraz z technikami eksperckimi, sprzedawane przez nas odmiany słodkich ziemniaków będą dawać mnóstwo smacznych bulw.

Kliknij nasz przewodnik po uprawie słodkich ziemniaków, aby zapoznać się z przewodnikiem krok po kroku zawierającym wskazówki i wskazówki dotyczące uprawy szczepionej papryki.

Skorzystaj z naszego przewodnika uprawy słodkich ziemniaków do wydrukowania, aby mieć przy sobie sprzęt ogrodniczy, gdy będzie potrzebny.

Czytaj  Jak uprawiać streptocarpus

Pobierz swój przewodnik uprawy do wydrukowania

Suttons Szczepione Rośliny: Jak najlepiej wykorzystać szczepione rośliny warzywne

Asortyment roślin szczepionych Suttons obejmuje wszystkie najlepsze odmiany owoców i produktów, od papryczek chilli po ogórki. Każda z unikalnymi premiami w porównaniu z roślinami nieszczepionymi. Naprawdę nie możesz się pomylić z tymi fantastycznymi innowacjami w uprawie własnych produktów.

Aby zobaczyć cały asortyment i uzyskać więcej informacji na temat poszczególnych odmian, kliknij przycisk poniżej.

Kup asortyment