Przewodnik po sadzeniu zimowej pościeli

Wypełnij swój ogród kolorem od jesieni do wiosny zimowymi roślinami rabatowymi. Bratki to jeden z najpopularniejszych wyborów do sadzenia zimą, ale istnieje wiele innych pięknych roślin rabatowych, które podniosą Cię na duchu w najciemniejsze dni. Jeśli potrzebujesz porady, kiedy, gdzie i jak sadzić swoją zimową pościel, mamy dla Ciebie ochronę.

Dlaczego warto sadzić rośliny rabatowe zimą?

Wiele roślin rabatowych kwitnie tylko wiosną i latem, ale mrozoodporne rośliny rabatowe zostały specjalnie wyhodowane, aby wydłużyć okres kwitnienia na zewnątrz.

Nawet jeśli zimą nie spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, kolorowy widok z okien sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał atrakcyjnie przez cały rok. Aby uzyskać natychmiastową atrakcyjność, użyj przyciągających wzrok wiszących koszy, skrzynek okiennych i pojemników, aby powitać gości w domu i rozjaśnić wejście.

Kwiaty to świetny sposób na poprawę nastroju, gdy dni są krótkie i ciemne. Umów się na dostawę szerokiej gamy zimowych roślin rabatowych pod Twoje drzwi i poczekaj na słoneczne jesienne popołudnie, aby posadzić je w szczelinach na rabatach i pustych pojemnikach.

Kiedy sadzić zimowe rośliny rabatowe?

Upewnij się, że napełniłeś wszystkie pojemniki świeżym kompostem przed sadzeniem nowych odmian ściółki zimowej. Zdjęcie: Pansy Plants – Matrix Mixed (NOWOŚĆ) z Suttons

Jesień to idealny czas na sadzenie zimowych roślin rabatowych na ich ostateczne stanowiska kwitnienia. Odrobina ciepła pomoże im się zakorzenić i wyhodować pąki kwiatowe, zapewniając dobrą ekspozycję w najzimniejszych miesiącach, kiedy mniej rosną.

Aby przygotować ogród na zimę, po prostu usuń stare rośliny rabatowe i kompostuj je. Jeśli sadzisz w doniczkach lub pojemnikach, najpierw wymień kompost, ponieważ większość składników odżywczych została wykorzystana przez poprzednie rośliny. Umieść swoje rośliny na ich końcowych pozycjach kwitnienia i podlej je.

Po ustaleniu, twoje zimowe rośliny rabatowe będą wymagały podlewania tylko podczas przedłużających się okresów suszy. Uważaj, aby nie przelać roślin w pojemnikach, ponieważ może to doprowadzić do gnicia. Usuń zwiędłe kwiaty z zimowych roślin rabatowych, aby zachęcić do tworzenia większej liczby kwiatów.

Czytaj  Suttons wspiera Cancer Research UK

Najlepsze zimowe rośliny rabatowe

Rozjaśnij swoją zimową pościel za pomocą złotej twarzy Viola „F1 Sorbet Honeybee”Zdjęcie: Suttons

Nasza gama kwitnących zimą roślin rabatowych obejmuje te, które najlepiej znoszą mróz i deszcz brytyjskiej zimy. Szeroki wybór kolorów, kształtów i odmian może Cię zaskoczyć! Wybierz kwiaty, które najbardziej Ci się podobają lub zdecyduj się na starannie dobrany motyw kolorystyczny. Niektóre z naszych najpopularniejszych odmian to:

  Bellis – zwarta, wytrzymała bylina z mnóstwem delikatnych płatków w kształcie pomponów.

  Bratki – niskie kwiaty z dużymi, wytrzymałymi, efektownymi płatkami w niesamowitej gamie kolorów.

  Polyanthus – Późną zimą na każdej grubej łodydze pojawiają się pęczki długotrwałych kwiatów.

  Pierwiosnki (pierwiosnki) – dostępne w żywych kolorach, idealne do aklimatyzacji, ponieważ same się rozsiewają.

  Fiołki – kwitną od października do maja, więc możesz cieszyć się miesiącami cudownymi kolorami.

  Sweet William – uwielbiany za słodki zapach, bajeczne kolory i długotrwałe kwitnienie.

  Zestaw pościeli ochronnej – 50 roślin, w tym pięć różnych odmian, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Mamy nadzieję, że daliśmy Ci dużo do myślenia, ale jeśli szukasz więcej inspiracji, rzuć okiem na nasz artykuł o dziesięciu najlepszych zimowych roślinach rabatowych. A gdy zima ustępuje miejsca wiośnie, zasiej swoje kosze, łóżka i pojemniki letnimi roślinami rabatowymi, aby cieszyć się rewelacyjnymi letnimi kolorami!