Przewodnik po sadzeniu zimowej pościeli

Wypełnij swój ogród kolorem od jesieni do wiosny zimowymi roślinami rabatowymi. Bratki to jeden z najpopularniejszych wyborów do sadzenia zimą, ale istnieje wiele innych pięknych roślin rabatowych, które podniosą Cię na duchu w najciemniejsze dni. Jeśli potrzebujesz porady, kiedy, gdzie i jak sadzić swoją zimową pościel, mamy dla Ciebie ochronę.

Dlaczego warto sadzić rośliny rabatowe zimą?

Wiele roślin rabatowych kwitnie tylko wiosną i latem, ale mrozoodporne rośliny rabatowe zostały specjalnie wyhodowane, aby wydłużyć okres kwitnienia na zewnątrz.

Nawet jeśli zimą nie spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, kolorowy widok z okien sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał atrakcyjnie przez cały rok. Aby uzyskać natychmiastową atrakcyjność, użyj przyciągających wzrok wiszących koszy, skrzynek okiennych i pojemników, aby powitać gości w domu i rozjaśnić wejście.

Kwiaty to świetny sposób na poprawę nastroju, gdy dni są krótkie i ciemne. Umów się na dostawę szerokiej gamy zimowych roślin rabatowych pod Twoje drzwi i poczekaj na słoneczne jesienne popołudnie, aby posadzić je w szczelinach na rabatach i pustych pojemnikach.

Kiedy sadzić zimowe rośliny rabatowe?

Upewnij się, że napełniłeś wszystkie pojemniki świeżym kompostem przed sadzeniem nowych odmian ściółki zimowej. Zdjęcie: Pansy Plants – Matrix Mixed (NOWOŚĆ) z Suttons

Jesień to idealny czas na sadzenie zimowych roślin rabatowych na ich ostateczne stanowiska kwitnienia. Odrobina ciepła pomoże im się zakorzenić i wyhodować pąki kwiatowe, zapewniając dobrą ekspozycję w najzimniejszych miesiącach, kiedy mniej rosną.

Aby przygotować ogród na zimę, po prostu usuń stare rośliny rabatowe i kompostuj je. Jeśli sadzisz w doniczkach lub pojemnikach, najpierw wymień kompost, ponieważ większość składników odżywczych została wykorzystana przez poprzednie rośliny. Umieść swoje rośliny na ich końcowych pozycjach kwitnienia i podlej je.

Po ustaleniu, twoje zimowe rośliny rabatowe będą wymagały podlewania tylko podczas przedłużających się okresów suszy. Uważaj, aby nie przelać roślin w pojemnikach, ponieważ może to doprowadzić do gnicia. Usuń zwiędłe kwiaty z zimowych roślin rabatowych, aby zachęcić do tworzenia większej liczby kwiatów.

Czytaj  3 rzeczy, które kochamy w pokazie kwiatów RHS Chelsea

Najlepsze zimowe rośliny rabatowe

Rozjaśnij swoją zimową pościel za pomocą złotej twarzy Viola „F1 Sorbet Honeybee”Zdjęcie: Suttons

Nasza gama kwitnących zimą roślin rabatowych obejmuje te, które najlepiej znoszą mróz i deszcz brytyjskiej zimy. Szeroki wybór kolorów, kształtów i odmian może Cię zaskoczyć! Wybierz kwiaty, które najbardziej Ci się podobają lub zdecyduj się na starannie dobrany motyw kolorystyczny. Niektóre z naszych najpopularniejszych odmian to:

  Bellis – zwarta, wytrzymała bylina z mnóstwem delikatnych płatków w kształcie pomponów.

  Bratki – niskie kwiaty z dużymi, wytrzymałymi, efektownymi płatkami w niesamowitej gamie kolorów.

  Polyanthus – Późną zimą na każdej grubej łodydze pojawiają się pęczki długotrwałych kwiatów.

  Pierwiosnki (pierwiosnki) – dostępne w żywych kolorach, idealne do aklimatyzacji, ponieważ same się rozsiewają.

  Fiołki – kwitną od października do maja, więc możesz cieszyć się miesiącami cudownymi kolorami.

  Sweet William – uwielbiany za słodki zapach, bajeczne kolory i długotrwałe kwitnienie.

  Zestaw pościeli ochronnej – 50 roślin, w tym pięć różnych odmian, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Mamy nadzieję, że daliśmy Ci dużo do myślenia, ale jeśli szukasz więcej inspiracji, rzuć okiem na nasz artykuł o dziesięciu najlepszych zimowych roślinach rabatowych. A gdy zima ustępuje miejsca wiośnie, zasiej swoje kosze, łóżka i pojemniki letnimi roślinami rabatowymi, aby cieszyć się rewelacyjnymi letnimi kolorami!