Przewodnik po narzędziach ogrodniczych: w tym nowa seria 2021

Właściwe narzędzia ogrodnicze mogą być kluczem do stworzenia idealnego ogrodu, a jednocześnie znacznie łatwiejszy w utrzymaniu i wygodny w zarządzaniu w procesie. Dużo ciężkiej pracy wymaga ogród kwiatowy lub dobrze prosperująca grządka warzywna, więc po co utrudniać życie, próbując wykonać tę pracę?

Niektórzy ogrodnicy polegają tylko na podstawowych narzędziach ogrodniczych, podczas gdy inni potrzebują specjalistycznego sprzętu. A może masz zamęt z tymi dwoma, ale zmagasz się z dziurami w rękawiczkach, wygiętą rączką widelca lub taczką z podejrzanym kołem. Może masz kosiarkę, która tak naprawdę nie kosi?

Aby stworzyć wspaniały ogród lub po prostu ułatwić pracę w ogrodzie, niektóre specjalne narzędzia ogrodnicze mogą naprawdę pomóc. Chociaż wszyscy możemy mieć starą ulubioną parę sekatorów, których nie można znieść, nie ma nic złego w szpiegowaniu nowych i ulepszonych narzędzi ogrodniczych.

W tym roku, od ręcznych narzędzi ogrodowych po taczki i maszyny, przeprowadzimy Cię przez nasze najnowsze dodatki i jak możesz z nich korzystać! Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, oto wszystko, co musisz wiedzieć o podstawach narzędzi ogrodniczych, a jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy jest tu coś, czego nie masz?

Ręczne narzędzia ogrodowe

Wysokiej jakości ręczne narzędzia ogrodnicze stają się poniekąd „must have” w ogrodzie i każdy ma swoje zdanie na temat tego, jak ich używają. Oto przewodnik po naszej nowej gamie ręcznych narzędzi ogrodowych, w tym szpadli, łopat, sekatorów, nożyc, czerpaków, kielni, wideł, grabi i wielu innych! Plus podstawy wszystkiego, czego potrzebujesz do kształtowania krajobrazu.

Rękawiczki

Rękawice ogrodowe są koniecznością! Są początkiem ogrodnictwa i pierwszą rzeczą, którą musisz założyć! Chroń swoje dłonie i utrzymuj miękką i czystą skórę za pomocą dobrej pary rękawic ogrodniczych. Nie chcesz być drapany przez ostre liście krzaków i krzewów! Przeglądaj wszystkie nasze rękawiczki tutaj!

kielnia

Być może jedno z najbardziej znanych i lubianych narzędzi. Kielnia ręczna jest idealna do sadzenia małych roślin w grządkach lub warzywach oraz kopania w mniejszych projektach i doniczkach. Świetnie nadaje się również do podniesionych łóżek i pojemników.

Obejście sekatorów

Sekatory obejściowe działają magicznie na grubszych łodygach, które ręczne sekatory (mini nożyce do przycinania) mają trudności z przecięciem. Idealna do przycinania róż, krzewów i krzewów owocowych.

Czytaj  Mój pamiętnik ogrodowy. – Przypomnienia na wrzesień 1914

Ręczny widelec

Doskonałe narzędzie towarzyszące ręcznej kielni i idealne do pielenia wokół małych obszarów. Widły spulchniają glebę i korzenie chwastów, pomagając utrzymać porządek i chwasty w ogrodzie. Używaj z małymi roślinami i sadzonkami, aby przygotować glebę, są one również świetne do wykopywania chwastów.

Łopata

Łopata z długim uchwytem jest idealna dla wyższych ogrodników lub do ciężkich prac kopania. Idealny do kopania i przygotowywania gleby.

Widły do ​​kopania

Widły do ​​kopania są podobne do łopat, ale są świetne, jeśli chodzi o kompost i słomę. Ostra, poręczna i wytrzyma duże obciążenie!

Motyka

Mały rozmiar, ale ta ręczna motyka zapewnia ogromną siłę do wycinania chwastów pod powierzchnią małych lub gęstych klombów kwiatowych i warzywnych, a także do uprawy gleby.

Nożyce do żywopłotu

Będziesz potrzebować nożyc do żywopłotu, jeśli chodzi o przycinanie żywopłotów, krzewów lub krzewów soliterowych! Pomogą ci ręcznie kontrolować wszelkie przerosty lub umożliwią przycięcie do pożądanego kształtu.

Oto dodatkowe niezbędne narzędzia!

Grabie

Nóż do krawędzi

Sadzak

Kultywator Motyka

Szufelka

Grabie – Szeroko stosowane w ogrodach warzywnych, specjalnie zaprojektowane grabie z zakrzywionymi zębami, które można płynnie i łatwo przeciągnąć przez glebę. Mogą być również stosowane na żwirze i do wyrównywania rozsadników. Mamy też lekkie grabie do liści!

Nóż do krawędzi — lekki, ale mocny, ten bieżnikowany nóż do krawędzi zapewnia czyste i dokładne cięcie, zapewniając równe krawędzie trawnika i obrzeży.

Dibber – Ostry czubek jest idealny do sadzenia cebul lub dokładnego siewu nasion. Dibber idealnie nadaje się do wykonywania dołków w ziemi gotowych do sadzenia.

Motyka do kultywatora – Motyka do kultywatora zapewnia doskonałą kontrolę i kąt podczas pracy między delikatnymi roślinami, tradycyjne narzędzie z ostrzem, które może ścinać małe chwasty i uprawiać glebę.

Scoop – Fantastyczny towarzysz ławki do sadzenia doniczek, umożliwiający czerpanie kompostu z worka, a także mieszanie innych składników, takich jak pasze, nawozy i napowietrzacze, z glebą.

Czytaj  Posadź drzewo w ten Narodowy Tydzień Drzew

Przeglądaj wszystkie ręczne narzędzia ogrodowe

Taczki

Taczka to zawsze dobry początek, jeśli chodzi o ogrodnictwo, możesz być zaskoczony, ile narobisz bałaganu! Ułatw sobie prace w ogrodzie dzięki taczce, która jest jednym z niezbędnych narzędzi ogrodowych, które wszyscy powinniśmy posiadać. Ułatwią przenoszenie roślin ogrodowych, odpadów i narzędzi po Twojej działce.

Ten rodzaj taczki jest wyposażony w oponę odporną na przebicie, co oznacza, że ​​nigdy się nie przebije. Wykonana z odpornych na korozję materiałów odpornych na korozję, ta taczka doskonale nadaje się do transportu większej ilości za jednym razem dzięki pojemności 90 litrów. Jego dobrze wyważona konstrukcja pozwala na wydajniejsze wykonywanie pracy.

Przeglądaj wszystkie taczki

Kosiarki do trawy i nożyce do żywopłotu

Jest kilka elektronarzędzi ogrodowych, które wszyscy powinniśmy posiadać i wiedzieć, jak ich używać. Kosiarki do trawy i nożyce do żywopłotu to tylko dwie z nich! Ale dwa główne są potrzebne do utrzymania zadbanego i kontrolowanego ogrodu.

Kosiarka

Kosiarka do trawy przytnie trawę na równą wysokość i sprawi, że będzie ona kontrolowana i nie zarośnięta. Są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc wybierz to, co Ci odpowiada. Niezależnie od tego, czy jest lekki, czy przyjazny dla środowiska.

Przeglądaj wszystkie kosiarki

Nożyce do żywopłotu

Idealny do przycinania świeżego wzrostu żywopłotów i krzewów. Stworzą długie ostre krawędzie na wszystkim, co tniesz. Doskonale nadają się do przycinania dużych żywopłotów, gdzie można kształtować i definiować liście.

Przeglądaj wszystkie elektronarzędzia ogrodowe

Mamy nadzieję, że znajdziesz wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze, których potrzebujesz, lub coś nowego do dodania do szopy ogrodowej. Dołącz do społeczności Suttons już dziś i zabierz nas ze sobą w swoją ogrodniczą podróż – #MySuttonsJourney

Instagram

Facebook

Twitter

Przejrzyj nasze najnowsze wpisy na blogu, aby uzyskać porady ogrodnicze, poradniki i wgląd w nowe produkty.

  • Pomidory, które zwalczają zarazę
  • Jak budować warstwy kolorów i zapachów w swoim ogrodzie
  • Wygraj nowe nasiona warzyw Suttons
  • Jak uprawiać śliwki i śliwki
  • Wzbogać swoje życie dzięki nowemu Chilli „Longhorn”