Posadź drzewo w ten Narodowy Tydzień Drzew

Narodowy Tydzień Drzew to największe doroczne święto drzew w Wielkiej Brytanii, wyznaczające początek sezon sadzenia drzew zimą. Dzika przyroda polega na drzewach jako pożywieniu, schronieniu i miejscach gniazdowania, a drzewa mogą pomóc w absorpcji CO2 i walce ze zmianami klimatycznymi.

Dlaczego więc nie posadzić czegoś pożytecznego, pięknego i smacznego i zostać #TreeChampion podczas Narodowego Tygodnia Drzew (23 listopada – 1 grudnia)?

Zbliża się sezon na owoce z odkrytymi korzeniami, a od teraz do wiosny jest najlepszy czas na sadzenie drzew i krzewów owocowych. Rozważ uprawę więcej niż jednego drzewa, chociaż wiele drzew jest samozapylających, zapylenie krzyżowe zawsze da lepszy i większy plon.

Od niesamowitych jabłek po doskonałe brzoskwinie, pulchne śliwki i cudowne nieszpułki zwyczajne oraz bardziej niezwykłe odmiany – drzewa owocowe są bardzo satysfakcjonujące w uprawie.

Czego mam się spodziewać?

Nagie korzenie dostarczą „wyczesane z butelki”, co oznacza, że ​​cały nadmiar ziemi i korzeni został oczyszczony w celu uniknięcia infekcji grzybiczych. Korzenie mogą wydawać się suche na zewnątrz, ale zawierają dużo wilgoci w środku. Namocz korzenie na kilka godzin przed sadzeniem.

Jak sadzić

Jeśli nie możesz posadzić drzewa od razu, trzymaj je w nieogrzewanym, ale zabezpieczonym przed mrozem garażu lub szopie i utrzymuj wilgotne korzenie, codziennie spryskując je lub owijając je wilgotną gazetą. Jeśli sadzenie nie jest możliwe z powodu długich okresów silnego mrozu lub śniegu, posadź ją w dużej doniczce przy użyciu wysokiej jakości kompostu. Utrzymuj kompost wilgotny, a drzewo w miejscu zabezpieczonym przed mrozem.

Wybierz nasłonecznione i osłonięte stanowisko i przygotuj podłoże z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zaleca się podwójne kopanie w celu napowietrzenia wierzchniej warstwy gleby i rozbicia podglebia. Dodaj dużo materii organicznej, takiej jak kompost i dobrze zgniły obornik. Dodatek Blood Fish and Bone i Mycorrhizal będzie korzystny dla założenia drzewka. Włóż mocny palik, aby podeprzeć drzewo, umieść je po stronie przeważającego wiatru.

Czytaj  Miękkie owoce oznaczają truskawkowy dżin!

Otwory powinny być wystarczająco szerokie, aby równomiernie rozłożyć korzenie. Stary znak gleby na łodydze powinien być używany jako znacznik prawidłowej głębokości sadzenia. Zasyp dobrze ujędrniającą mieszanką gleby, ale nie stąpaj mocno. Dokładnie podlej.

Jeśli drzewo ma dużo wzrostu, rozważ przycięcie wszelkich cienkich i wrzecionowatych gałęzi lub przynajmniej zmniejszenie długości o dwie trzecie.

Opieka poporodowa

Właściwa pielęgnacja jest tak samo ważna jak dobre sadzenie. Drzewo należy obficie podlewać, korzenie rosną, o ile temperatura gleby przekracza 7°C i wymaga dużej ilości wilgoci. Nakarm drzewo wiosną nawozem ogólnym, aw miesiącach letnich nawozem wysokopotasowym. Ściółkowanie dobrze rozłożonym obornikiem/kompostem wokół korzeni zachowa wilgoć i odżywi drzewo, zapewniając, że ściółka nie dotknie pnia.

Usuń kwiat pierwszej wiosny po posadzeniu. Przynajmniej raz w roku sprawdzaj podwiązania drzewa, upewniając się, że pień nie jest zduszony. Utrzymuj obszar wolny od chwastów i trawy.

Szczęśliwego wzrostu!

Mamy nadzieję, że rozważysz posadzenie drzewa w swoim ogrodzie lub doniczce na tarasie, abyś mógł cieszyć się owocami swojej pracy w przyszłym roku.