Pomaganie dzikiej przyrodzie w ogrodzie tego lata

~ 152 ~ Jeśli lubisz dziką przyrodę w ogrodzie, oto kilka wskazówek, jak pomóc i zachęcić ją tego lata: ~ 153 ~

 Ptaki potrzebują dostępu do czystej wody. Wielu z nas regularnie dokarmia ptaki ogrodowe, ale latem równie ważne jest zapewnienie stałego dopływu świeżej wody. Podczas upałów ptaki szybko się odwadniają, a ich naturalne źródła wody, takie jak strumienie i kałuże, wysychają. Ptaki nie tylko muszą się napić, ale też chętnie kąpią się w czasie upałów, ponieważ pozwoli im to obniżyć temperaturę ciała. Jeśli nie masz fantazyjnej poidła dla ptaków, równie dobrze sprawdzi się każdy płytki pojemnik. Ptaki nie są wybredne! Oczywiście inne stworzenia, takie jak jeże, również będą wdzięczne za miejsce do picia.

Trupogłowy. Regularne usuwanie przekwitłych kwiatów zachęci rośliny do dalszego kwitnienia. To z kolei przedłuży dostępność nektaru i pyłku dla dzikich zwierząt ogrodowych, takich jak pszczoły, motyle i inne mile widziane owady.

Utrzymuj stawy wolne od zanieczyszczeń. Gnijący materiał roślinny zanieczyszcza wodę, dlatego najlepiej go usunąć. Obejmuje to martwe liście lilii wodnej i chwasty stawowe. Po wyciągnięciu go ze stawu pozostaw go na chwilę na boku, aby umożliwić wszystkim stworzeniom powrót do wody. Dodanie do stawu kilku glonów jedzących ślimaki Ramshorn również utrzyma go w czystości. Jeśli chcesz mieć prawdziwy staw z dziką przyrodą, przepraszam, ale musisz oprzeć się pokusie dodania złotych rybek, ponieważ po prostu zjadają one inne formy dzikich zwierząt w ogrodzie.

Odsuń się od chemikaliów. Unikaj stosowania pestycydów itp., chyba że jest to absolutnie konieczne. Dostępnych jest wiele organicznych alternatyw, które nie będą szkodzić dzikiej przyrodzie.

Utwórz stos dziennika. Kilka kłód pozostawionych do rozkładu w kącie ogrodu zapewni pożywienie i schronienie wielu owadom.

Czytaj  Suttons Seeds Supporting Orphans in Zambia

Nie bądź zbyt schludny! Dziewiczy ogród nie zapewni schronienia i osłony, której potrzebuje dzika przyroda. Świetny pretekst, aby ograniczyć koszenie, podkaszanie i strzyżenie i po prostu cieszyć się siedzeniem w ogrodzie. Ktoś chętny na G&T?