Pokazy dla uprawy – Dobro i zło

Nie mów mi o dorastaniu na pokaz. Naprawdę – nie rób tego!

Wszystko wydawało się być pod kontrolą, wszystko ładnie tykało, gdy nagle nadeszła najlepsza pogoda w żywej pamięci, po której nastąpiła fala upałów. Wszystko to sprawiło, że moje starannie pielęgnowane i planowane w czasie zbiory oszalały i kiedy piszę, całe sześć tygodni przed pokazem w mojej wiosce, plony dojrzewają, moje kwiaty tworzą kwiaty i ogólnie wszystko szaleje.

Pozwól, że podam ci trochę szczegółów.

Najpierw złe wieści: marchewki zawodziły i obecnie spośród około dwudziestu potencjalnych zwycięzców mam cztery chorowicie wyglądające okazy, które wyglądają raczej na obdarte. Żadnych chorób, żadnych szkodników, ale być może piaszczysta mieszanka? Wszelka pomoc bardzo mile widziana. Ok, to tylko jedna klasa (lub dwie, ponieważ zarówno typy ukorzenione, jak i długie są tak samo złe jak inne), zwróćmy się dla wygody w stronę mieczyków. 100 dni od sadzenia do kwitnienia – nie wierz we wszystko, co ci mówią! Pierwsze kolce tworzą się teraz w jednym rzędzie, a ja mam w sumie tylko trzy rzędy. Będą więc gotowe przed wrześniem. Więc żadnych marchewek i żadnych gladdies…ale są dobre wieści.

Ziemniaki są dobre. Mówię „czuj”, ponieważ obecnie są jeszcze w torbach, ale teraz w garażu, gdzie skórki się ustawiają. Wyłączę je (ostrożnie) i posortuję za mniej więcej dwa tygodnie. Begonie Crackling Fire są niesamowite – trzaskają wszędzie, dopóki nie zerwę kwiatów. Chcę, żeby oszczędzali siły na bliższe przedstawienie. I pasternak – z góry wyglądają świetnie, ale liczy się to, co pod spodem. Wreszcie dobra wiadomość – cebula osiągnęła pożądaną wagę (250 g i teraz pokryta talkiem, aby wysuszyć ją w szopie)), a seler wygląda na wysokiego, dumnego i zaczyna się kruszyć (podlewany codziennie i wygląda olśniewająco w swoich pofałdowanych obroże kartonowe)

Czytaj  4 najlepsze wstępnie posadzone wiszące kosze

Najbliższe tygodnie będą miały duże znaczenie – buraki mają trochę motoryzacji, a sałata musi trochę zwolnić, jeśli mają zdążyć na wystawę. Ale cokolwiek się stanie, będę was informować na bieżąco i coś (cokolwiek!) pojawi się na stole wystawowym we wrześniu.