Pogoda sprawia, że ​​drzewa nie chcą zdzierać liści

Wielu z nas cieszy się łagodnym i suchym początkiem jesieni. Według Met Office początek września był najbardziej suchy od 50 lat, a temperatury były znacznie powyżej średniej. Podczas gdy ta pogoda jest piękna na spacery po kraju i nadrabianie zaległości w ogrodzie, jest mniej piękna dla tych z nas, którzy chcą wysłać drzewa, a celem tej wiadomości jest wczesne ostrzeżenie, że w tym roku nastąpi opóźnienie.

Najlepszy czas na przesadzanie drzew to czas ich spoczynku iz tego powodu zawsze staramy się wysyłać od początku listopada. Jednak wadą całej pięknej wrześniowej pogody jest to, że drzewa za bardzo się nią cieszą i późno przechodzą w stan spoczynku. Liście jeszcze nie zmieniają koloru, nie mówiąc już o tym, że zaczynają opadać.

Niektórzy dostawcy, próbując dotrzymać harmonogramu, zdecydują się wprowadzić swoje drzewa w stan spoczynku i mechanicznie pozbawić je liści. To naprawdę nie jest dobre dla drzew, dlatego zdecydowaliśmy się nie podejmować takich działań. Zamiast tego wolimy pozwolić drzewom przejść w stan spoczynku w naturalny sposób. Na dłuższą metę jest to znacznie lepsze podejście do drzew, ale oczywiście oznacza, że ​​wysyłka będzie opóźniona.

Tych z Was, którzy zamówili drzewka, przepraszamy za opóźnienie, ale mamy nadzieję, że rozumiecie powód. Czasami o wiele lepiej jest iść w parze z Matką Naturą niż z nią walczyć. Drzewa zostaną wysłane, gdy tylko będą gotowe – w naturalny sposób.

Drzewa owocowe i drzewa ozdobne zostaną zmienione

Czytaj  Budowanie naturalnej obrony przed zmianami klimatu