Pielęgnacja roślin w pojemnikach

Pielęgnacja roślin w pojemnikach

Spędziłeś czas i pieniądze wybierając i sadząc swoje pojemniki, więc sensowne jest zapewnienie odpowiedniej opieki tym roślinom pojemnikowym. Poniższe wskazówki zachęcą i utrzymają maksymalne kwitnienie przez całe lato.

Najpierw upewnij się, że twój pojemnik ma co najmniej jeden otwór drenażowy i umieść kilka garnków w podstawie, aby zakryć otwór (otwory). Wypełnij luźno dobrej jakości kompostem doniczkowym. Dobrze podlej rośliny przed sadzeniem i zastanów się nad wysokością i rozpiętością każdej rośliny przy podejmowaniu decyzji o miejscu ich umieszczenia w pojemniku.

Niektóre rośliny doniczkowe wyglądają najlepiej, gdy są uprawiane samodzielnie, na przykład margerytki i róże tarasowe, podczas gdy inne wyglądają lepiej w mieszanych nasadzeniach. Pięć najlepszych roślin doniczkowych to pelargonia, petunia, niecierpek, fuksja i lobelia, ale w rzeczywistości istnieje ogromny wybór odpowiednich roślin. Przejrzyj naszą stronę za pomocą poniższego linku i wybierz:

https://www.suttons.co.uk/flower-plants

Evergreeny, takie jak box i bay, dobrze sprawdzają się w pojemnikach i zapewniają zainteresowanie przez cały rok. Tylko upewnij się, że wybrany pojemnik jest mrozoodporny i bądź przygotowany na okrycie rośliny włókniną lub przeniesienie jej pod osłoną w te zimne, mroźne dni.

Zastosuj nawóz o powolnym uwalnianiu podczas sadzenia pojemników lub regularnie stosuj płynny nawóz. Pokarm pomidorowy doskonale nadaje się do stymulowania silnego kwitnienia. Pamiętaj, że im więcej musisz podlewać, tym więcej nawozu jest wypłukiwane w drenażu, więc być może będziesz musiał więcej karmić. Jeśli liście zaczynają blednąć, jest to znak, że należy zwiększyć częstotliwość karmienia.

Rośliny w pojemnikach wymagają obfitego podlewania, którego celem jest utrzymanie wilgotnej gleby, ale nie nasiąkającej wodą. W okresach upałów może to oznaczać podlewanie dwa razy dziennie.

Zlikwiduj rośliny w pojemniku, gdy kwiaty więdną. To zachęci rośliny do dalszego kwitnienia. Gdy roślina zakończy kwitnienie, ostrożnie wyjmij ją z pojemnika, uważając, aby nie przeszkadzać innym roślinom. Następnie albo wypełnij lukę świeżym kompostem, albo, jeszcze lepiej, zastąp ją później dojrzewającą rośliną.

Czytaj  Wyjaśnienie Chelsea Chop

Większość roślin pojemnikowych lubi słoneczne, osłonięte miejsce w ogrodzie. Jedną z największych zalet pojemników jest oczywiście to, że można je przenosić i mogą być bardzo przydatne do wypełniania luk pozostawionych przez rośliny ogrodowe, które zakończyły kwitnienie.