One Man’s Junk

W 1806 roku firma Suttons Seeds została założona w Reading przez Johna Suttona. Biura, magazyny i inne budynki zajmowały 6 akrów ziemi za sklepem na Rynku. Jednak nie był to zwykły stary sklep, front został wykonany z białego kamienia Mansfield z powięziami z kamienia Forest Dean z pozłacanymi literami i kolumnami w kolorze Bristol Blue. Dach zdobiły zielone łupki, a stopnie wykonano z kamienia portlandzkiego. Bardzo okazały, jak widać na tym starym zdjęciu.

Ogromna liczba osób była przez lata zatrudniona w zakładzie w Reading, a później w nowo wybudowanej fabryce i biurach na terenach próbnych firmy na wschód od Reading w Earley. Na tym terenie znajdował się kompleks szklarni, boisko do gry w kręgle i korty tenisowe, które później zostały podarowane miastu.

Suttons pozostał w Earley aż do przeprowadzki do Devon w 1976 roku, więc w sumie działał w rejonie Reading przez 170 lat. Nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się przedmioty przechowywane jako pamiątki, wyrzucane, znalezione i poddane recyklingowi lub zebrane na lokalnych targowiskach.

Często kontaktują się z nami klienci, którzy chcą podzielić się z nami zdjęciami i szczegółami znalezionych przedmiotów Suttons, w tym starych puszek z nasionami, paczek i katalogów. Jeden z takich niedawnych kontaktów pochodził od kogoś, kogo dziadek użył czterech przedstawionych znaków Suttons, aby utworzyć stertę kompostu! Chociaż dziadek nigdy nie pracował dla Suttons, naprawiał kosiarki w rejonie Reading i był zapalonym ogrodnikiem, więc prawdopodobnie znalazł wyrzucone znaki i znalazł dla nich zastosowanie.

Więc co jeszcze tam jest, siedzi na strychach, garażach, a może tworzy użyteczną funkcję, taką jak tworzenie pryzmy kompostu?

Jeśli ktoś czytający tego bloga ma coś interesującego, daj nam znać. Chcielibyśmy zobaczyć zdjęcie i być może dowiedzieć się trochę o przedmiocie i osobie, do której należał. Twoje śmieci mogą być naszym zaginionym skarbem!

Czytaj  Stacks of Flavour

Przeczytaj, jak możesz przesłać nam swoje zdjęcia i obiecujemy, że odwdzięczymy się, jeśli użyjemy Twojego