Ogrodnictwo w listopadzie 1906

Czytaj dalej, aby zobaczyć, jakie porady ogrodnicze były udzielane w listopadzie 1906 roku. Porady były przydatne, techniczne, a także raczej moralne, jak w „Lepiej daleko włóż miłość do domu i ogrodu, niż do kufla piwa, który czyni tak wiele domów nędznymi i sprowadza tak wiele ogrodów do ogrodu leniwca”. Więc nie bądź leniwy, zamiast tego czytaj dalej i zobacz, jakie zadania musisz wykonać w tym miesiącu.

Zakończ zbieranie i przechowywanie ziemniaków i wszystkich innych roślin okopowych. Często przeglądaj ziemniaki i usuwaj te, które są chore. Gdy ziemia zostanie oczyszczona, niech będzie mocno nawożona, wyrównana, wykopana lub wykopana, pozostawiając powierzchnię tak nierówną, jak to tylko możliwe.

Teraz jest też dobry czas na przeszukiwanie rowów. Zbieraj obornik lub inne śmieci z dróg i mieszaj je z obornikiem świń lub nasycaj odpadami domowymi, aby stworzyć opłacalny kompost. Przejedź motyką przez kapustę, ozimą cebulę i brokuły i zobacz, czy żadne chwasty nie rosną w rogach lub miejscach na uboczu.

Przycinaj drzewa owocowe, róże i winorośle na ścianach, gdy tylko opadną liście. Rozrzedź również drewno ze standardowych jabłek i gruszek, które mogą być przepełnione. Przepełnienie ich z reguły liśćmi i drewnem zbyt słabym, by owocować, nie przynosi żadnych korzyści, ale poważne straty. Małe owoce o tej samej wadze nie przyniosą połowy pieniędzy, ponieważ są większe, a im cieńsze są drzewa, tym cięższy jest owoc.

Agrest i porzeczki powinny być również przycinane, a wszystkie przycinane śliwki zebrane w wiązkę do pieca, jeśli brakuje opału. Jeśli nie, niech natychmiast spłoną ciernie i wszystkie korzenie. Zieleń i inne śmieci nasączone chwastami należy spalić razem z nimi lub przez nie, a także pewną ilość margla lub gliny. Te ogniska bezużytecznych ścinków zapewnią również bardzo użyteczną stertę popiołu, lepszą niż nawóz dla wielu ogrodów.

Czytaj  Senetti Przewodnik po uprawie roślin w doniczkach

Posprzątaj klomby i granice, posprzątaj chodniki i drogi, zadbaj o rośliny w oknach i dopilnuj, aby wszystko wewnątrz i na zewnątrz domu miało zadbany wygląd. Lepiej włożyć miłość do domu i ogrodu niż do kufla piwa, który czyni tak wiele domów nędznymi i sprowadza tak wiele ogrodów do ogrodu leniwca, tak dobitnie przedstawionego przez Salomona w Biblii. Zarówno na najniższych, jak i na najwyższych stanowiskach jest to „ręka pracowitych, która wzbogaca” i zarazem uszczęśliwia.

Posadź jabłka, gruszki i wiśnie tak wcześnie, jak to możliwe i chroń korzenie przed odmrożeniami przez tolerowane grube ściółkowanie mchem lub ściółką, aby zwabić korzenie do jak najszybszego ugryzienia.~153 ~

Zasiej w ciepłych warunkach rząd Grochu Pierwszego Zbioru lub Grochu Przywódcy i kilka Wczesnej Fasoli Mazagan.