Narodowy Tydzień Ogrodnictwa: Zrób coś dobrego w ogrodzie

Jeśli nie udało Ci się dołączyć do jednego z lokalnych wydarzeń lub zajęć w ramach Narodowego Tygodnia Ogrodnictwa w tym tygodniu – nie martw się. Tydzień można uczcić na wiele sposobów, robiąc coś dobrego w swoim ogrodzie, a my wymyśliliśmy kilka naszych ulubieńców. National Gardening Week to świetna okazja, aby zrobić coś innego w ogrodzie – i bez względu na to, ile masz czasu w tym tygodniu, jest w czym wybierać.

Zbuduj dom dla pszczół

Zacznijmy od naszych owadzich przyjaciół. Nieczęsto zatrzymujemy się i myślimy o naszym ogrodzie jako o ich domu, więc to świetny pomysł, aby skierować swoją energię na ułatwienie im życia w tym tygodniu. Należy pamiętać, że owady są naturalnymi kontrolerami szkodników w naszych ogrodach, więc dlaczego nie zrobić domu dla pszczół samotnic z rur i tuneli w skrzynkach? Twój domek dla pszczół może być tak prosty, jak włożenie słomek do puszki – to świetny sposób na zaangażowanie dzieci. Po wprowadzeniu pszczoły do ​​domu, powieś ją na wysokości klatki piersiowej w pozycji skierowanej na południe, a wiosną powinny przyjść i cieszyć się nią.

Utwórz kawiarnię kompostową

Tworzenie sterty kompostu to świetny sposób na przyciągnięcie dzikich zwierząt do ogrodu. Skromna pryzma kompostu nie tylko zmniejsza ilość składowanych odpadów i wzbogaca glebę, ale także tworzy całą społeczność owadów, które pomogą przyspieszyć proces rozkładu. Ponieważ pryzmy kompostu dają ciepło, mogą być również miejscem odpoczynku jeży i innych małych stworzeń.

Więc wybrałeś miejsce w swoim ogrodzie, masz swój kompostownik, więc wszystko, co pozostało do zrobienia, to zacząć wybierać odpady do kompostowania. Prawie każdy materiał organiczny może być kompostowany, w tym obierki z owoców i warzyw, torebki herbaty, chwasty, rozdrobniony papier, a nawet fusy z kawy.

Pomóż ptakom

A potem są ptaki. Zapewnienie karmy dla ptaków i kąpieli dla ptaków pomoże przyciągnąć wszystkie gatunki ptaków do Twojej przestrzeni na zewnątrz, a możesz zawiesić różne karmniki dla ptaków, aby przyciągnąć różne ptaki. Wiszące karmniki powitają wróble, sikory i zięby w Twoim ogrodzie, a karmniki dla ptaków będą atrakcyjne dla rudzików, gołębi i gołębi (by wymienić tylko kilka).

Czytaj  Burak, Ziarno & Sałatka z Serem Feta

Jeśli zdecydujesz się na karmnik dla ptaków, pamiętaj, aby umieścić go około metra od osłony lub wysokiej roślinności, aby zapewnić, że ptaki nie będą narażone na ataki kotów podczas żerowania. Kąpiele dla ptaków są ważnym źródłem świeżej wody pitnej dla ptaków, więc zawsze upewnij się, że Twoja jest uzupełniona.