National Gardening Week 2021

Jedno z najpopularniejszych dorocznych obchodów ogrodnictwa powraca na dłużej i potrwa od poniedziałku 26 kwietnia do niedzieli 2 maja 2021 r.

Wkrótce rozpocznie się Narodowy Tydzień Ogrodnictwa 2021, a nasz blog będzie pełen zajęć ogrodniczych dla całej rodziny, w które może się zaangażować, a także zaoferuje kilka wskazówek dotyczących ogrodnictwa (typowe błędy ogrodnicze i sposoby ich naprawy) oraz pionierskie podejście do korzyści i ukojenie znalezione w ogrodzie.

Istnieje wiele sposobów na uczczenie Narodowego Tygodnia Ogrodnictwa 2021, robiąc trochę dobrego w swoim ogrodzie, a my wymyśliliśmy kilka z naszych ulubionych. Ogólnopolski Tydzień Ogrodnictwa to świetna okazja, aby zrobić coś innego w ogrodzie lub doskonały pretekst do spędzenia tygodnia na zewnątrz – ale bez względu na to, ile lub jak mało czasu masz w tym tygodniu, jest mnóstwo do zrobienia!

Zajęcia w ogrodzie do zrobienia w tym tygodniu

Zbuduj swój własny hotel dla pszczół ~ 653 ~

Zacznijmy od naszych przyjaciół owadów. Nieczęsto zatrzymujemy się i myślimy o naszym ogrodzie jako o ich domu, dlatego warto skierować swoją energię na ułatwienie im życia podczas Narodowego Tygodnia Ogrodnictwa 2021. Należy pamiętać, że owady są naturalnymi kontrolerami szkodników w naszych ogrodach, dlaczego więc nie zrobić domu dla pszczół samotnic z tub i tuneli w skrzynkach?

Twój domek dla pszczół może być prosty jak włożenie słomek do puszki – ale mamy dla Ciebie łatwy przewodnik i świetny sposób na zaangażowanie dzieci. Po wprowadzeniu pszczoły do ​​domu powieś ją na wysokości klatki piersiowej w pozycji skierowanej na południe, a wiosną powinny przyjść i cieszyć się nią.

 • Krok 1: Zacznij od czystej blaszanej puszki lub innego cylindra otwartego z obu stron i przewlecz gruby sznurek ogrodowy, aby móc powiesić swój hotelik dla pszczół.
 • Krok 2: Następnie musisz wypełnić ramkę. Możesz użyć wydrążonych łodyg roślin lub bambusowych lasek, ale jeśli nie masz żadnego z nich, możesz użyć papieru lub tektury.
 • Krok 3: Użyj cienkiego kartonu lub kilku arkuszy papieru i owiń je wokół ołówka i zabezpiecz kawałkiem taśmy. Upewnij się, że rolki papieru są mniejsze niż długość puszki, aby zapewnić ochronę przed deszczem.
 • Krok 4: Dodaj kilka gałązek, patyków lub słomy, aby stworzyć dom dla innych owadów!
 • Krok 5: Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością, możesz udekorować puszkę lub cylinder jaskrawymi kolorami, aby przyciągnąć pszczoły do ​​ich nowego domu.
 • Krok 6: Na koniec wybierz miejsce dla w twoim hotelu, otwarte, nasłonecznione miejsce jest najlepsze i bezpieczne, aby nie poruszało się na wietrze. Naprawdę świetny sposób, aby uczyć dzieci o znaczeniu pszczół!

Stwórz kawiarnię kompostową

Tworzenie sterty kompostu to świetny sposób na przyciągnięcie dzikich zwierząt do ogrodu. Skromna sterta kompostu nie tylko zmniejsza ilość składowisk i wzbogaca glebę, ale także tworzy całą społeczność owadów, które pomogą przyspieszyć proces gnicia. Ponieważ pryzmy kompostu dają ciepło, mogą być również miejscem odpoczynku jeży i innych małych stworzeń.

Więc wybrałeś miejsce w swoim ogrodzie, masz swój kompostownik, więc wszystko, co pozostało do zrobienia, to zacząć wybierać odpady do kompostowania. Prawie każdy materiał organiczny może być kompostowany, w tym obierki z owoców i warzyw, torebki herbaty, chwasty, rozdrobniony papier, a nawet fusy z kawy.

Przeglądaj nasze pojemniki na kompost

Pomóż ptakom

A potem są ptaki. Zapewnienie karmy dla ptaków i poidła dla ptaków pomoże przyciągnąć wszystkie gatunki ptaków do Twojej przestrzeni na zewnątrz, a możesz zawiesić różne karmniki dla ptaków, aby przyciągnąć różne ptaki. Wiszące karmniki powitają wróble, sikorki i zięby w Twoim ogrodzie, a karmniki dla ptaków będą atrakcyjne dla rudzików, gołębi i gołębi (by wymienić tylko kilka).

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów na temat uprawy szparagów

Jeśli zdecydujesz się na karmnik dla ptaków, pamiętaj, aby umieścić go około metra od osłony lub wysokiej roślinności, aby zapewnić, że ptaki nie będą narażone na ataki kotów podczas karmienia. Kąpiele dla ptaków są ważnym źródłem świeżej wody pitnej dla ptaków, więc zawsze upewnij się, że Twoja jest uzupełniona.

Przeglądaj nasze karmniki dla ptaków

Zbuduj Terakotową Łaźnię dla Ptaków

Wydaje mi się, że nie ma łatwiejszej do stworzenia kąpieli dla ptaków niż ta, a my mamy przewodnik krok po kroku, który pokaże Ci, jak to zrobić podczas Narodowego Tygodnia Ogrodnictwa 2021. Słodka woda dla ptaków ogrodowych jest niezbędna dla ich przetrwania. W ciepłych miesiącach zapewnia im chłód i nawilżenie w letnie upały. Kąpiele dla ptaków są również atrakcyjnym elementem każdego rodzaju ogrodu lub przestrzeni na zewnątrz i można je zbudować samodzielnie bez wypalania dziury w portfelu.

 • Krok 1: Będziesz potrzebował wysokiego garnka z terakoty i krótkiego naczynia z terakoty, które są odpowiednie do użytku na zewnątrz. Będziesz także potrzebował super kleju i słodkiej wody.
 • Krok 2: Odwróć doniczkę z terakoty do góry nogami i przyklej wokół podstawy.
 • Krok 3: Umieść zapieczętowane naczynie na środku podstawy i poczekaj, aż klej zwiąże się i wyschnie.
 • Krok 4: Woda. Pamiętaj o ciągłej wymianie wody dla higieny ptaków.

I baw się dobrze. Końcowy wynik powinien wyglądać mniej więcej tak!

Typowe błędy w ogrodzie i jak je naprawić

Jeśli twoje rośliny kwitną tak dobrze, jak myślałeś, że mogą, lub twoje rośliny warzywne produkują ogromne plony i świetnie smakują, być może jest kilka poprawek, które możesz zmienić w swojej rutynie ogrodniczej, aby zmienić to, co uprawiasz.

Sprawdź swoją glebę

Jeśli nie przetestujesz swojej gleby, nie możesz być pewien składników odżywczych, które są w twojej glebie, a tych, których nie ma. Wymagania dotyczące gleby mogą zmieniać się co roku, więc warto przetestować na początku każdego roku, a jeśli nie, zrób to w tym tygodniu!

Zła technika podlewania

Podlewanie w czasie upału porysuje liście i głównie odparuje wilgoć. Zamiast tego woda w chłodnym porannym powietrzu lub ostatnia rzecz w nocy!

Za mało kwiatów dla zapylaczy

Rośliny potrzebują zapylenia i chociaż niektóre są samozapylane, ale jeśli posadzisz kilka roślin dla pszczół i motyli, dadzą one kwiatom i warzywom w ogrodzie dodatkowy impuls, którego potrzebują! Kup nasze rośliny dla pszczół i motyli już dziś!

Daj swoim roślinom trochę miejsca

Czasami sadzenie wielu roślin na jednej małej przestrzeni jest trochę automatyczne, zwłaszcza tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Ale to w rzeczywistości nie daje każdej roślinie wystarczająco dużo miejsca do wzrostu, więc upewnij się, że pozwolisz im rozprostować korzenie!

Zbyt krótkie cięcie trawnika

Zbyt krótkie przycinanie trawnika jest również nazywane skalpowaniem. Jest to modny wygląd w niektórych ogrodach, ale jeśli pogoda stanie się sucha, twoja trawa obumrze i przywrócenie jej do zdrowszego stanu będzie trudniejsze. Jeśli skosisz trawę nieco dłużej, może ona wymagać częstszego przycinania, aby zachować jej wygląd, ale zachowa wilgoć i pozostanie zdrowa. PAMIĘTAJ: Podobnie jak w przypadku roślin, podlewanie trawnika w upale spowoduje przypalenie źdźbeł.

Korzyści i pociecha w ogrodnictwie

Jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa przez cały rok. To nie tylko świetna zabawa, ale także świetne samopoczucie psychiczne i fizyczne… oto tylko kilka sposobów, w jakie ogrodnictwo jest dla nas wspaniałe.

Ogrodnictwo zapewnia aktywność

Po pierwsze, ogrodnictwo zapewnia nam aktywność. Możesz nie czuć się tak, jakbyś wykonał taką samą ilość pracy, jak podczas treningu podczas sesji na świeżym powietrzu z roślinami i kwiatami, ale może spalić tyle samo starych kalorii. Jeśli się nad tym zastanowić, czynności takie jak sadzenie doniczek, grabienie i pielenie sprawiają, że jesteśmy w ruchu, a jeśli wychodzisz na świeże powietrze i regularnie pracujesz w ogrodzie, są szanse, że utrzymujesz się w lepszej formie niż gdybyś przebywałeś w środku.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów na temat uprawy jabłoni

Ogrodnictwo zmniejsza stres

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna i dobre samopoczucie idą w parze, więc nie jest niespodzianką, że zwykli ogrodnicy często doświadczają niższego poziomu stresu.

Wspaniale jest robić coś, co sprawia nam przyjemność i odrywa nasze myśli od stresów i napięć codziennego życia. Wyjście z biura lub domu do naturalnego środowiska to sposób na wyłączenie się, połączenie z naturą i cieszenie się odrobiną wyciszenia. Jest coś uziemiającego w byciu na zewnątrz z kwiatami, które też kochamy, i jaki jest lepszy sposób na spojrzenie na to z innej perspektywy po długim tygodniu w pracy?

Społeczna strona ogrodnictwa 

Niezależnie od tego, czy masz ogródek działkowy, czy uprawiasz ogród jako hobby i dzielisz się swoimi doświadczeniami z innymi, zawsze istnieje społeczna strona ogrodu, która zawsze była ważna. Ogrodnictwo może być świetnym sposobem na zmniejszenie poczucia samotności, jeśli mieszkasz sam, ponieważ często w okolicy jest szersza społeczność ogrodników, z którymi możesz się połączyć i dzielić swoim hobby online.

Miej oko na wydarzenia ogrodnicze w swojej okolicy, kiedy się rozpoczynają, i nie bój się kontaktować z sąsiadami, którzy również podzielają Twoją pasję do wszystkiego, co zielone, ponieważ jest to świetny sposób na zawarcie przyjaźni o wspólnych zainteresowaniach .

W Internecie znajdziesz także fora i społeczności ogrodnicze, więc jeśli masz ochotę wymienić się wskazówkami i poradami lub potrzebujesz porady dotyczącej własnego ogrodu, jest mnóstwo osób, które z chęcią porozmawiają.

Ogrodnictwo promuje zdrowe odżywianie

Jeśli jesteś fanem własnej uprawy, to już wiesz, że ogrodnictwo to świetny sposób na promowanie zdrowszej diety.

Jest coś satysfakcjonującego w gotowaniu owoców i warzyw, które wyhodowałeś na wyciągnięcie ręki, i będziesz bardziej skłonny myśleć o pysznych domowych przepisach przez cały rok, jeśli będziesz miał dodatkową frajdę z czerpania radości z własnej roboty. Uprawa własnych owoców i warzyw nigdy nie była łatwiejsza, a to oznacza mnóstwo okazji do rozwinięcia się i spróbowania czegoś innego od czasu do czasu.

Ogrodnictwo podnosi samoocenę

Mówiąc o satysfakcji związanej z ogrodnictwem i własną uprawą, spędzanie czasu na świeżym powietrzu to także wspaniały sposób na zwiększenie poczucia własnej wartości. Bez względu na to, w której dziedzinie życia brakuje Ci pewności siebie, ogrodnictwo to świetny sposób na rozwijanie go we własnym tempie i na swój własny sposób.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyhodowanie pierwszego plonu, czy utrzymanie pięknych granic przez lato, potężną cechą ogrodnictwa jest to, że możesz cieszyć się owocami całej swojej ciężkiej pracy przez wiele lat, bez presji.~153 ~

Mamy nadzieję, że w tym roku Narodowy Tydzień Ogrodnictwa 2021 spodoba Ci się i znajdziesz mnóstwo zajęć w ogrodzie. Dołącz do społeczności Suttons już dziś i zabierz nas ze sobą w swoją ogrodniczą podróż – #MySuttonsJourney

Instagram

Facebook

Twitter

Przejrzyj nasze najnowsze wpisy na blogu, aby uzyskać porady ogrodnicze, poradniki i informacje o nowych produktach.

 • Pomidory, które zwalczają zarazę
 • Jak tworzyć warstwy kolorów i zapachów w swoim ogrodzie
 • Wygraj nowe nasiona warzyw Suttons
 • Jak uprawiać śliwki i śliwki
 • Uatrakcyjnij swoje życie dzięki nowemu Chilli „Longhorn”