Nagradzane wiosenne cebulki

Chcemy, abyś cieszył się najlepszymi pokazami swoich cebulek kwitnących wiosną, dlatego zebraliśmy razem kolekcję wybitnych wykonawców, którzy posiadają nagrodę Award of Garden Zasługi z RHS. Ciężko wywalczone wyróżnienia, są przyznawane tylko bardzo wyjątkowym roślinom. Jeśli szukasz niezawodnych wiosennych cebulek do sadzenia tej jesieni, oto kilka prawdziwych perełek do wypróbowania.

Gotowy do rozpoczęcia sadzenia? Przejrzyj naszą pełną ofertę wysokiej jakości żarówek sprężynowych, aby złożyć zamówienie online.

Co to jest nagroda RHS Award of Garden Merit?

RHS każdego roku testuje szeroką gamę roślin i cebulek, sprawdzając ich zdrowotność, wydajność i przydatność do klimatu Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu każde badanie jest oceniane przez forum ekspertów RHS. Eksperci ci decydują, czy nagroda jest zasłużona, a ich ocena jest następnie ratyfikowana przez Radę Zakładu. Żarówki, które pomyślnie przeszły test, otrzymują nagrodę RHS Award of Garden Merit (AGM). Chociaż w dowolnym momencie nagroda obejmuje około 7500 roślin i cebulek, regularna ponowna ocena zapewnia stały dopływ nowych dodatków, ponieważ rośliny, które nie spełniają już surowych kryteriów, są usuwane z listy. Oto nasza krótka lista wiosennych cebulek, które możesz wypróbować: 

Najlepsze cebulki żonkila

„Hoop Petticoat” to karłowaty narcyz, który jest natychmiast rozpoznawalny dzięki swoim zgrabnym kwiatomZdjęcie: Suttons

Niezwykle wszechstronna roślina cebulowa, żonkile są zarówno pięknymi tradycyjnymi wiosennymi kwiatami, jak i, z niewielką pomocą naszych hodowców roślin, jednymi z najbardziej jazzowych wiosennych kwiatów:

 • Miniaturowe żonkile – 'Jetfire’ i 'Minnow’
 • Żonkile podwójne – 'White Lion’
 • Pachnące żonkile – 'Wesołość’ i 'Żółta wesołość’
 • Niezwykłe żonkile – 'Hoop Petticoat’ i 'Jonquilla Sundisc’
 • Żonkile uprawiane w Wielkiej Brytanii – 'Cornish Chuckles’

Najlepsze cebulki tulipanów

Kwitnący później niż inne tulipany „Carnival de Nice” wypełnia lukę między wiosną a latemZdjęcie: Suttons

Czytaj  Najlepszy groszek cukrowy i jak go uprawiać

Kiedy w XVII wieku Holandię ogarnęła tak zwana „tulipanowa mania”, inwestorzy wygrywali i tracili fortuny, kupując i sprzedając cebulki tulipanów. Szybko do przodu i chociaż nie chcielibyśmy, aby nasi klienci stracili głowę nad naszymi tulipanami, myślimy, że zgodzisz się, że te nagradzane cebulki z pewnością przyciągają wzrok:

  Tulipan „Czerwony Kapturek”

  Tulipan „Carnival de Nice” 

  Tulipan „Apricot Beauty”

  Tulipan „Paul Scherer”

Leśne cebulki na wiosnę

Posadź krokusy „Cream Beauty” w dużych grupach, aby uzyskać maksymalny efekt. Zdjęcie: Suttons

Jeśli szukasz cebulek, które naturalizują się, tworząc autentyczny leśny wystrój, oto wiosenne kwiaty do sadzenia na stromych brzegach oraz pod drzewami i krzewami liściastymi:

 • Przebiśniegi – 'Giant Galanthus Elwesii’
 • Krokus – 'Cream Beauty’
 • Cebulki Ornithogalum – 'Nutans’
 • Zawilec – 'Nemorosa’ ~253 ~
 • Cebulki Muscari – 'Armeniacum’

Wysokie wiosenne cebulki kwiatowe

Camassia „Lichtlinii” wspaniale wygląda na rabatach Zdjęcie: Suttons

Szukasz wyższych cebul kwiatowych, które nadałyby strukturę i wygląd Twojemu planowi nasadzeń? Ci zdobywcy nagrody RHS Award zapewnią Twoim łóżkom i rabatom wysokość, kolor i widowiskowość:

  cebulki Camassia – ‘Leichtlinii’

  narcyz ‘Rosemoor Gold’

  Allium ‘Blue Drumstick’ i ‘Purple Sensation’

Niesamowite żarówki wiosenne

Z kontrastującymi fioletowymi i żółtymi płatkami ten brodaty irys będzie cię zachwycał rok po roku. Zdjęcie: Suttons

Niezależnie od tego, czy szukasz wiosennych cebulek do swoich rabatek i rabatek, czy chcesz czegoś specjalnego do swoich doniczek i pojemników, oto kilka zachwycających odmian. W tym kwiaty o różnych kształtach i rozmiarach – to, co je wszystkie łączy, to ich oszałamiający wygląd:

  Piwonia 'Duchesse De Nemours’ i 'Sarah Bernhardt’

  Hiacynt 'Gypsy Queen’ i 'City of Haarlem’

  Iris Germanica – 'Bumblebee Deelite’

  Trillium Plant – 'Erectum’

  Cebula Fritillaria Imperialis – 'Maxima Lutea’

Wybór cebulek kwitnących wiosną z asortymentu Suttons daje dostęp do ogromnego katalogu produktów wysokiej jakości. Uwielbiamy oglądać Wasze ogrody. Podziel się z nami swoimi zdjęciami, używając #mysuttonsjourney.

Główny obraz: Kolekcja żarówek Spring Companions Bulb firmy Suttons

Czytaj  National Children's Gardening Week 2019