Moje rośliny Suttons dotarły, co mam z nimi zrobić?

Gdy tylko dotrą rośliny Suttons, proszę ostrożnie je rozpakować i sprawdź, czy kompost jest wilgotny. Jeśli kompost jest lekko suchy, ostrożnie podlej go małą konewką i pozwól mu spłynąć.

Postaw rośliny w jasnym, ciepłym miejscu. Pod warunkiem, że są utrzymywane w stanie wilgotnym, będą szczęśliwe do 3 dni, podczas gdy Ty zdecydujesz, gdzie je posadzić.

W przypadku sadzenia bezpośrednio w ogrodzie należy upewnić się, że gleba została przekopana, a bryły rozbite, a następnie sadzić bezpośrednio w miejscu kwitnienia. Na obszarach, gdzie istniejąca gleba jest słaba, dodaj garść kompostu do każdego obszaru, który sadzisz. Po posadzeniu nie zapomnij napoić roślin i chronić je przed wszelkimi ślimakami, które mogą się pojawić.

Aby osiągnąć ten oszałamiający wygląd, upewnij się, że regularnie sprawdzasz rośliny wtykowe, aby upewnić się, że mają odpowiednią ilość wody i regularnie je karmisz.

Gdy sadzisz pojemniki, dodaj do kompostu nawóz dla roślin o powolnym uwalnianiu. Będą wtedy potrzebować mniej uwagi przez całą zimę.

Podlewanie poniżej korony roślin zmniejszy oznaki i uszkodzenia kwiatów. Usuwanie martwych i uszkodzonych kwiatostanów nie tylko poprawi wygląd roślin, ale także zapobiegnie zużywaniu przez roślinę energii na produkcję nasion i zapewni produkcję większej ilości kwiatów.

Mamy nadzieję, że rośliny sprawią Państwu wiele radości i będą wspaniałym dodatkiem do Państwa ogrodu.

Czytaj  Nagroda RHS Chelsea Plant of the Year