Mój pamiętnik ogrodowy. – Przypomnienia na wrzesień 1914

Wielu z nas uważa, że ​​wrzesień to dość spokojny czas w ogrodzie, ale tak naprawdę jest wiele do zrobienia z obfitością nasion posiany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co planowali ogrodnicy we wrześniu 1914 roku, na początku wojny. Chwasty najwyraźniej zawsze były problemem!

To jeden z najbardziej kłopotliwych miesięcy w roku dla chwastów; muszą być rygorystycznie ograniczane przez częste używanie motyki.

Pod koniec miesiąca wysadzamy główny plon kapusty wczesnowiosennej, wybierając najtwardsze sadzonki. Coleworts, wszystkie do wyciągnięcia przed wiosną, można sadzić między kapustami. Nakarm rosnący seler i zasyp ziemią rzędy, które są gotowe do blanszowania, ale nie rozpoczynaj ich zbyt wcześnie, aby blanszowanie zatrzymało wzrost. Przesadź cykorię i sałatę na granicy sadu lub na dowolną starą ramę. Cienka pietruszka, rysując całe rośliny według uznania; jeśli to konieczne, przytnij stare rośliny, aby wytworzyć nowy wzrost. Ponownie zasiej sałatkę kukurydzianą.

Zasiej szczyptę kalafiora i ukłuj sadzonki w ramce lub umieść je w doniczkach w rozmiarze 60 na pierwszy zbiór. Inne do sukcesji można sadzić u podnóża południowej ściany, gdzie zaczną się obracać w maju. Siać ogórek w energicznej temperaturze do użytku zimowego; i wytrzymałych Sałat, aby prawie nie wymagały przerzedzania. Zasiej więcej szpinaku i pomidorów do owocowania w marcu.

Podnieś dojrzałe Ziemniaki i umieść je w ściółce wyłożonej słomą, zabezpieczonej przed trudnymi warunkami pogodowymi. Łóżka Indoor Mushroom muszą być wykonane, a następnie w celu utrzymania odpowiedniej podaży. ]

Zasiej groszek cukrowy na wczesny pokaz, az tego siewu można spodziewać się najlepszych kwiatów w przyszłym roku.

Czytaj  Wrześniowy trawnik