Mój pamiętnik ogrodniczy – przypomnienia na październik 1914

Poniżej znajdziesz październikowe porady ogrodnicze z 1914 roku. Wiele zadań nadal obowiązuje, ponieważ październik jest dla nas pracowitym miesiącem ogrodnicy. Warzywa zimowe wymagają uwagi, a sadzenie cebulek trwa. Wpadnij na Facebooka i daj nam znać, co jest na Twojej liście rzeczy do zrobienia w październiku. Chcielibyśmy wiedzieć!

Przy dobrej pogodzie motykę swobodnie przejeżdżać między uprawami stojącymi. Dokończ sadzenie kapusty wiosennej, a dla ochrony w okresie zimowym dopleśniaj rośliny. Oczyść brukselkę ze zbutwiałych liści. Bądź przygotowany na ochronę delikatnych obiektów przed przedwczesnymi przymrozkami. Pasternak można kopać do woli, ale buraki, marchewki, salsefia i rzepa są bezpieczniejsze w fajnym sklepie.

Wysiej nasiona kalafiora w zimnej ramce. Kontynuuj sadzenie sałaty na suchej granicy. Zwiąż endywie i przenieś dojrzałe rośliny do ramek w celu ochrony. Zawiąż wokół i uziem Cardoons. Podnieś korzenie cykorii i rozpocznij forsowanie w absolutnej ciemności, aby zapewnić doskonałe blanszowanie. Posadź resztki jarmużu i Savoyu: mogą one mieć dużą wartość w przypadku ostrej zimy. Uziemij seler i zabezpiecz go przed mrozem. Podnoś i przechowuj późne zbiory ziemniaków. Cienka pietruszka do użytku wiosennego. Uzupełnij grządki Grzybów na zapasy w zimie. Oczyść grządki szparagów i nałóż gęsty opatrunek wierzchni. Podnieś rabarbar do forsowania i wystaw korzenie w chłodne, suche miejsce na wczesny start.

Wykopać puste działki, pozostawiając ziemię nierówną, aby mogła się rozpaść w czasie zimy. Nawozić ciężką ziemię, ale lepiej jest odłożyć ubieranie lekkiej gleby do wiosny. Zamiataj liście i utrzymuj ogród wyjątkowo schludny podczas szybko skracających się dni. Bezpiecznie zwiąż rośliny, aby oprzeć się październikowym wichurom. Zapewnij glinę, pleśń liściową i torf do doniczek. Aby zabezpieczyć ogórki na Boże Narodzenie, należy je zasiać w doniczkach i wysadzić, gdy będą gotowe.

Wallflowers i inne rośliny dwuletnie przesadza się teraz do kwitnących kwater. Podnieś każdy z kulą ziemi i ostrożnie umocuj ją na swoim miejscu. Sadząc w doniczkach kilka Double Wallflowers, można łatwo zapewnić wspaniały wiosenny wygląd w oranżerii.

Czytaj  Dołącz do społeczności z nami w wirtualnej Chelsea

Wielu odnoszących sukcesy hodowców cyklamenów dokonuje w tym miesiącu swoich głównych zasiewów. Ci, którzy zrobili to w sierpniu lub wrześniu, powinni siać ponownie, aby zapewnić sukces tych eleganckich kwiatów. Zanurzyć nasiona pojedynczo w patelniach w odległości cala od siebie; i nie przesadzaj, dopóki sadzonki nie osiągną odpowiedniej wielkości i unikaj najmniejszego uszkodzenia mięsistych korzeni. Repot Mignonette na wiosenne kwitnienie. Hojnie karm kalceolaria, goździki, cyneraria, pierwiosnki i inne rośliny.

Dokończ sadzenie hiacyntów, narcyzów, tulipanów i krokusów i posadź te i inne cebulki w klombach i na rabatach. W łóżkach między cebulami posadź Myosotis i Silene. Kiedy kwiaty cebul przekwitną na wiosnę, odetnij je i przypnij liście. Kilka dni później łóżka zostaną pokryte uroczymi masami niebieskich i różowych kwiatów.

Wszystkie odmiany lilii powinny być sadzone natychmiast po uzyskaniu korzeni. Opóźnione korony konwalii mogą zakwitnąć w miesiąc po posadzeniu w doniczce i umieszczeniu w temperaturze 55º F.

Będzie to uważane za przysługę, jeśli klienci będą wystarczająco dobrzy, aby zawiadomić o zmianie adresu, tak aby Przewodnik dla amatorów na rok 1915 mógł zostać poprawnie wysłany.

NOTÓWKI MIESIĘCZNE

1. Rozpoczyna się strzelanie do bażantów.
4.    Pełnia Księżyca, 5:59 rano
7.    Różne licencje wygasają.
12.    Stare Święto Michała. Rewizja adwokatów, aby zakończyć rewizję list do tego dnia. Ostatni kwartał, 9.33 rano
14.    Ubezpieczenia Michaelmas muszą być opłacone.
19.    Sesje kwartalne odbywają się w tym tygodniu. Księżyc w nowiu, 6.34 rano
21.    Bitwa pod Trafalgarem, 1805.
24.    Nominacja radnych gminnych.
25.    Pierwsza kwarta, 22:44
31.    Licencje na gry (40s.) wygasają.

Barometr, 29,721 cala            Temperatura, 50,1 st. Fahr.
Opady deszczu, 2,78 cala.           Opady deszczu w październiku 1914 r.……………………