Mój pamiętnik ogrodowy, – Przypomnienia na lipiec 1914

 

Gdy wojna czaiła się tuż za rogiem, w ogrodzie trwały prace na lipiec 1914….

Jednym z pilnych obowiązków miesiąca jest sadzenie przy każdej nadarzającej się okazji brokułów, kapusty i zieleniny zimowej. Kapusty wytrzymują tak intensywne użytkowanie, że czasami praca jest wykonywana niedbale. Delikatnie podniesiony z nienaruszonymi włóknami, a korzenie są usztywnione lub ostrożnie zanurzone w glebie, daje to ogromną różnicę w wyniku.

Letni lub tak zwany jesienny siew kapusty, dla zabezpieczenia delikatnych serc na wiosnę, jest sprawą tak ważną, że zasługuje na ponowne rozpatrzenie. Uprawy są często częściowo lub całkowicie tracone w wyniku pośpiechowatości roślin po przejściu zimy. Z reguły rozczarowanie wynika z wyboru nieodpowiednich odmian lub z przedwczesnego siewu. Ostrożne eksperymenty wykazały, że w południowych hrabstwach sierpień jest lepszy niż lipiec do zbierania nasion kapusty. Tam, gdzie rośliny nie są podatne na pośpiechy, nasiona będą nadal wysiewane w lipcu.

Siać endywie na październik; Best of All Tomato na zbiór późnojesienny, a pod koniec miesiąca wysiew Winter Beauty na owocowanie zimą; Pietruszka na zimę; Sutton’s Long-standing Prickly Spinach do cięcia późną jesienią lub zimą; i Czarna Hiszpańska Rzodkiewka do sałatek. Siać rzepę, w tym żółte odmiany; wczesne rodzaje marchwi; i Burak kulisty.

Posadź więcej selera i porów w rowach przygotowanych jak dla selera. Ściółkuj iw razie potrzeby podlewaj późne zbiory grochu i fasoli. Karczochy cienkie, pozostawiając najsilniejsze rośliny. Wyściółki Pot Truskawkowe do wyciskania. Zatrzymaj bezużyteczny wzrost dyni i pomidorów.

Pracuj motyką nieustannie i zakopuj wszystkie śmieci w rowie, aby służyły ogrodowi, zamiast pozwalać, by stały się uciążliwe.

Wciąż możliwe jest wyhodowanie Calceolarias zielnych z nasion wysianych w płytkich doniczkach utrzymywanych w stanie wilgotnym w zimnej ramie w pobliżu szklanki. Pierwiosnki Suttona z wcześniejszych zasiewów będą teraz wymagały zmiany i najlepiej rozwijają się w przypadku prawie odpornego traktowania. Daj im dobrą glebę, unikaj zmuszania i pozwól roślinom rozwijać się powoli.

Czytaj  Przewodnik po małych ogrodach: tarasy, balkony i parapety

Doniczkowe dzwonki do kwitnienia następnego lata w oranżerii. Goździki do ułożenia warstwami. Podnieś podkładki pośrednie do sadzenia w doniczkach i lilie doniczkowe Arum.

Rośliny dwuletnie i byliny, w tym Brompton i Queen Stock, można wysiewać zgodnie z zaleceniami w czerwcu, a drugi wysiew wielu odmian jest pożądany w celu zapewnienia sukcesji. gdzie mają zakwitnąć.

NOTÓWKI MIESIĘCZNE

1    Sesje specjalne dotyczące sprzedaży licencji w grze odbyły się w tym miesiącu.
3    Rozpoczyna się psi dzień.
6    Zaślubiny Króla, 1893.
7    Stary dzień przesilenia letniego. Pełnia, 14.0
9    Ubezpieczenie przeciwpożarowe w środku lata musi być opłacone.
15    Św. Swithina. Księżyc – ostatnia kwadra, 7.32 rano
20    Ostatni dzień na przesyłanie wniosków przez wyborców okręgowych; również za zapłatę stawek i podatków należnych 5 stycznia.
23    Księżyc w nowiu, 2:38 rano
29    Księżyc – pierwsza kwadra, 23:51
31    Licencje na gry wygasają. Licencja na noszenie broni wygasa.

Barometr, 29,801 cala            Temperatura, 62,8 st. Fahr.
Opady deszczu, 2,35 cala.            Opady deszczu w lipcu 1914 r. ……………..