Mój pamiętnik ogrodowy. – Przypomnienia na grudzień 1914

W Ogrodzie Warzywnym głównym obowiązkiem jest przygotowanie się na nadchodzącą wiosnę. Gdy ziemia jest zamarznięta, należy wywieźć twardy obornik, zabezpieczyć paliki i przygotować pałeczki grochu.

Przy sprzyjającej pogodzie wykopać rowy lub wykopać puste działki, naprawić chodniki, pozbyć się śmieci przez spalenie lub zakopanie w okopach, a ciepłe granice uczynić jasnymi i bogatymi w gotowość do nasion.

Groch i fasola zasiane w zeszłym miesiącu; jeśli roślina została uszczypnięta przez niesprzyjającą pogodę lub uszkodzona przez robactwo, zasiej ponownie bez repinacji. Dokończ uziemianie selera i zabezpiecz go suchą ściółką. W razie potrzeby zblanszować cykorię i cykorię. Posadź podziemne cebule.

Zbadaj korzenie, usuń te, które wykazują oznaki rozkładu i odłam wierzchołki. Ubierz łóżka jesienią zasianej cebuli z popiołem drzewnym. Umieść ramkę na pietruszce. Zasiej rzodkiewkę w osłoniętej ramie.

Kwiaty są teraz łatwiej wymuszane niż miesiąc temu. Postępuj zgodnie z rutynowym leczeniem zalecanym w listopadzie. Kontynuuj forsowanie konwalii i tuberozy. Utrzymuj wszystkie rośliny wolne od szkodników owadzich. Oczyść doniczki i przygotuj dużo ziemi do sadzenia w doniczkach w nowym roku. Zacznij kwitnąć gloksynie w marcu.

Długie, ciemne wieczory dają okazję do przeglądu spraw ogrodu. Dostrzeżone potrzeby i popełnione błędy są teraz świeże w pamięci. Kolejność uprawy w ogrodzie warzywnym można ustawić, a nowe kombinacje kwiatów przeznaczone na rabaty i grupy na rabatach. Gatunki, które wypadły dobrze lub źle, zawierają wskazówki dotyczące sporządzenia listy nasion warzyw i kwiatów, które muszą wkrótce zostać wysłane. Zadanie to jest często nierozsądnie opóźniane, ku konsternacji ogrodnika, gdy nadejdzie dzień siewu, i wynikającej z tego niedogodności dla domowników. Nowości też muszą mieć próbę. Praca wprawnych hybrydystów corocznie owocuje ulepszeniami, których ogrodnicy nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie.

Najlepsze nowe odmiany Kwiatów i Warzyw oraz wszystkie stare ulubione są opisane w Sutton’s Amateur’s Guide, który jest publikowany corocznie przed Bożym Narodzeniem.

Czytaj  Wykorzystaj to, co najlepsze z rozchodnika Atlantis

Przysługa linii od klientów, którzy nie otrzymają katalogu w zwykłym czasie, będzie bardzo ceniona. Kopia będzie chętnie wysłana do każdego znajomego klienta po otrzymaniu nazwiska i adresu.

NOTÓWKI MIESIĘCZNE

1. Urodzona królowa Aleksandra, 1844 r.
2.    Pełnia Księżyca, 18:21
10.    Zakończenie strzelania do cietrzewia i dziczyzny. Ostatni kwartał, 11:32
17.    Księżyc w nowiu, 2.35 rano
21.    Dzień św. Tomasza. Wybory wspólnych radnych w londyńskim City.
22.    Najkrótszy dzień. Początek zimy o 16:24.
24.    Pierwsza kwarta, 8.25
25.    Boże Narodzenie.
26.    Święto państwowe.
28.    Dzieciątko.
31.    Różne licencje wygasają.

Barometr, 29,779 cala            Temperatura, 39,7 st. Fahr.
Opady deszczu, 1,90 cala

Co sądzisz o wpisach w My Garden Diary sprzed 100 lat?