Mój dziennik ogrodowy – przypomnienia na sierpień 1914

Ten dziennik ogrodowy zostałby napisany i wydrukowany w 1913 roku. Nie wiedzieli, że wojna jest tuż za rogiem. Czytaj dalej, aby zapoznać się z sierpniową radą udzieloną ogrodnikom w 1914 roku i zwróć uwagę na radę dotyczącą ponownego wysiewu warzyw i kwiatów w tym miesiącu.

Dostawy warzyw z ogrodu zimą i wiosną zależą teraz od dobrego gospodarowania. Sadzenie jarmużu i Savoyów musi zostać zakończone, a ostatnia partia selera powinna zostać przeniesiona do ostatnich ćwiartek. Zrób kolejne łóżko Grzybów na zewnątrz, aby utrzymać zapasy.

Kapustę na wiosnę należy wysiać w tym miesiącu, zaleca się dwa wysiewy w odstępie dwutygodniowym. Za każdym razem należy wprowadzić co najmniej dwie odmiany. Spośród nielicznych kapust, które nadają się na wiosnę, Sutton’s Harbinger, April, Flower of Spring i Favourite można uznać za najbardziej udane odmiany. Trzeba też pomyśleć o czerwonej kapuście do kiszenia i Coleworts do zapasów w środku zimy.

Na początku miesiąca siać kalafior na otwartym terenie do sadzenia wiosennego. Siew jesienią Cebula często odnosi sukces tam, gdzie siew wiosenny się nie udaje, a rośliny jesienne są dotknięte mniejszą liczbą szkodników. Zasiej nasiona na początku miesiąca, wybierając A 1, Reading, White Leviathan i Giant Lemon Rocca, wszystkie doskonałe typy dostosowane do pory roku. Zasiej trybulę i zabezpiecz ramą na zimę. Na gruntach, które stały się niesmaczne dla drutowców przez nawożenie sadzą i popiołem drzewnym, kolczasty szpinak należy swobodnie wysiewać na cięcie zimowe i wiosenne. Zasiej sałaty w ilościach, które przetrwają zimę, w tym Sutton’s Winter White i Black-seed Bath Cos, aw klasie Cabbage Standwell i Marvel. Zimowa sałata liściasta to Endywia do siania w tym sezonie. Ponownie zasiej sałatkę kukurydzianą i czarną rzodkiewkę hiszpańską. Rozpocznij blanszowanie karczochów.

Wiosenny pokaz roślin jednorocznych zapewnia wysiew nasion od połowy tego miesiąca do połowy września – Silene, Shirley Poppy i wiele innych roślin jednorocznych zapewnia urocze pokazy kolorów w porze, kiedy ogrody, z wyjątkiem cebulek, są często pozbawione kwiatów. Astry podniesione z grządek, gdy zbliżają się do pełni kwitnienia, tworzą bardzo efektowne rośliny doniczkowe. Kanny doniczkowe i wszystkie inne rośliny przeznaczone do kwitnienia zimowego. Przejście na Calceolarias, Cinerarias, Cyclamens i Primulas Suttona. Siej Giant Mignonette w doniczkach na wczesne prace i mocno przerzedzaj, gdy pojawią się szorstkie liście. Jest to również odpowiedni miesiąc na wysiew nasion Schizanthus i czarującego południowoafrykańskiego kwiatu Nemesia do dekoracji oranżerii zimą i wiosną. Pierwszy siew cyklamenów ma być wykonany w tym miesiącu lub na początku września.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów na temat uprawy szpinaku

Hiacynty rzymskie, wczesne odmiany narcyzów, cebuli i chionodoxa Lucillae należy przesadzić do doniczek do pędzenia i nadszedł czas na zamówienie pełnego zapasu cebulek. Donicz Lachenalia i na początku miesiąca zacznij sadzić frezje, umieszczając sześć lub osiem cebul w każdej 48-doniczce.

Sutton’s Bulb Catalog jest publikowany w sierpniu, a kopia zostanie przekazana klientom Bulb w dniu wydania oraz innym osobom, które zamierzają sadzić rośliny, na wniosek.

Pod koniec bieżącego miesiąca jest korzystny czas na tworzenie nowych trawników. W ciepłej glebie nasiona traw rosną swobodnie i pokrywają ziemię zielenią przed nadejściem zimy. Nasiona można również zasiać na starych trawnikach, aby zagęścić zużytą lub niedostateczną roślinę.

NOTÓWKI MIESIĘCZNE

1. Dzień Lammy. Listy okręgów i hrabstw mają być umieszczane na drzwiach kościołów i urzędach pocztowych przez dwie niedziele.
3.    Święto państwowe. Akademia Królewska zostaje zamknięta.
6.    Pełnia Księżyca, 12:41
11.    Pół kwadransa. Kończą się psie dni.
12.    Rozpoczyna się strzelanie do cietrzewia i pardwy.
14.    Dzień Starych Lam. Ostatni kwartał, 12:56
20.    Ostatni dzień na doręczanie sprzeciwów wyborcom w powiatach i gminach. Lodger twierdzi, że został wysłany przed tym dniem. Rozpoczyna się strzelanina Blackcocka.
21.    Całkowite zaćmienie Słońca, widoczne jako częściowe zaćmienie w Greenwich. Księżyc w nowiu, 12.27
25.    Ostatni dzień na publikowanie wniosków i sprzeciwów co do oddania głosu w wyborach.
28.    Pierwsza kwarta, 4.53

Barometr, 29,783 cala            Temperatura, 61,8 st. Fahr.
Opady deszczu, 2,34 cala