Meadowsweet Cordial

Przez całe lato na żywopłotach, rowach i wilgotnych łąkach w całym kraju można znaleźć pieniste, pachnące kwiaty tawułki. Święta roślina druidów i używana w medycynie od czasów brązu, aktywny składnik „salicyna” (aspiryna) został ostatecznie wyekstrahowany i zidentyfikowany w połowie XIX wieku. Rzeczywiście, to stara łacińska nazwa „Spirea” pochodzi od samej nazwy aspiryny. Połączenie smakowe Meadowsweet z kwiatu czarnego bzu i marcepanu jest bardzo lubiane przez współczesnych szefów kuchni, ale dodając to do jego tradycyjnego zastosowania w leczeniu bólów głowy i gorączki, trudno znaleźć doskonalsze lekarstwo niż ten kwiatowy kordiał.

Składniki

  • 1 cytryna
  • 10-20 kwiatostanów łąkowych
  • 180ml wody
  • 180g cukru lub miodu

Metoda
Zetrzyj skórkę i wyciśnij sok z cytryny i umieść razem z pozostałymi składnikami w rondlu ze stali nierdzewnej. Doprowadzić delikatnie do wrzenia, mieszając od czasu do czasu i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut.
Przecedź do małych wysterylizowanych butelek, pozostaw do ostygnięcia, a następnie zamknij. Po otwarciu starczy na tydzień, więc lepiej użyć małych buteleczek i zużyć całość w ciągu tygodnia. Rozcieńczyć wodą, aby uzyskać orzeźwiający napój

Przechowywanie
Przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu tygodnia lub zamrozić na okres do roku. Ostrożność! Nie powinien być pijany przez dzieci poniżej 16 roku życia, kobiety w ciąży lub uczulone na aspirynę.

Kup nasiona naparu tutaj

Czytaj  Burak, Ziarno & Sałatka z Serem Feta