marzec 1906 – Porady ogrodnicze

Czytaj dalej, aby zobaczyć, jakie sezonowe porady były udzielane posiadaczom działek i pracującym ogrodnikom w marcu 1906 roku. Wiele z nich nadal obowiązuje.

Zakończ kopanie i nawożenie całej pustej ziemi i rozpocznij sadzenie ziemniaków, najwcześniej w najcieplejszych częściach ogrodu. Tam, gdzie jest kilkoro dzieci, a ogród jest blisko domu, każdy rząd ziemniaków może być odpowiednio przykryty lub odkryty, w zależności od tego, czy jest zimno, czy gorąco, i rosną wczesne ziemniaki, wystarczające na opłacenie czynszu.

Dopilnuj przycinania i wiązania lub przybijania gwoździami wszystkich drzew owocowych na ścianach chaty lub wychodka. Trenuj róże, jaśmin i wiciokrzew. Oczyść brzegi kwiatów, aby przebiśniegi, tulipany, krokusy, pierwiosnki i inne wiosenne kwiaty wyglądały na świeższe i czystsze.

Gdy słońce wschodzi z mocą i rośnie w siłę, od razu ujawnia słabość i rozwija siłę roślin w oknie. Kurz i brud, które były prawie niewidoczne podczas nudnych zimowych dni, stają się nieznośnie widoczne w odkrywczej jasności marcowego słońca. Dlatego wszystkie rośliny powinny mieć ogólne czyszczenie. Oczywiście rośliny powinny zostać wyniesione na zewnątrz, aby mogły wziąć pierwszy prysznic, ale jest to łatwe, a każdy liść i ożywiona łodyga dzięki kultywatorowi w języku silniejszym niż jakiekolwiek wypowiedziane słowa.

Dokończyć siew i sadzenie wszystkich tak zwanych głównych upraw, takich jak ziemniaki, groch, fasola, cebula, pietruszka, por, sałata, brokuły, brukselka itp. Brukselka jest rzadko uprawiana w ogródkach przydomowych, ale powinna bądź, będąc jednym z najtwardszych i najsłodszych zimowych rzeczy.

Groch, bób, fasola wielokwiatowa i fasola szparagowa, ogórki szparagowe, kabaczki, pomidory i seler sadzić lub siać w łagodnym upale, do sadzenia na wolnym powietrzu, gdy tylko pogoda się poprawi. Szpinak można siać między rzędami grochu lub fasoli.

Czytaj  Efektywne obstawianie – Wsparcie wzrostu dla wysokich & Delikatne Rośliny