Mary Berry Rose

Róża Mary Berry została zaprezentowana przez Harknessa na RHS Chelsea Flower Show 2016. Harkness zaczął hodować róże w 1879 roku, co czyni je wciąż dość młodymi w porównaniu do Suttons, ale znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi niż wiele innych w ogrodnictwie. Róże Harkness są uznawane na całym świecie za niezawodność, wydajność kwitnienia i piękno.

Nazwana na cześć bardzo podziwianego pisarza kulinarnego i prezentera telewizyjnego, róża Mary Berry to róża herbaciana. Ma więc duże kwiaty z klasycznymi spiczastymi pąkami i pyszny zapach. Róża Mary Berry ma bardzo zielone liście, a kwiaty są w odcieniach gęstej śmietany i miodu. Tak więc kontrast między liściem a kwiatem jest uderzający. Zapach jest słodki i mocny, a będąc powtarzającym się kwiatem, kwiaty będą się pojawiać.

Kiedy Mary Berry udzieliła wywiadu Alanowi Titchmarshowi w Chelsea, powiedziała mu: „Przez wiele lat kupowałam od Harknessa. Zawsze podobał mi się pomysł, że wszystkie róże, które uprawiają, są brytyjskie. Nic nie importują. Byłem w ich żłobku w Hertfordshire i zawsze korzystałem z ich rad i odniosłem wielki sukces z „Chandos Beauty”. Mamy dwa takie łóżka. Wydawało się to bardzo naturalne, że pozyskali różę dokładnie tak, jak chciałem. Czekałem długo; inni hodowcy róż pytali mnie, ale chciałem pojechać do Harkness, ponieważ tak dobrze ich znam. Moim celem jest próba nie kupowania kwiatów. Nie wiem, jak w tej chwili wygląda twój ogród, ale mamy tak wiele do zebrania i jest piękny.

Więc gdzie można kupić różę Mary Berry?

Współpracując z Harkness Suttons cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom tę oszałamiającą różę. Osiąga wysokość od 1 do 1,5 metra i kwitnie od czerwca do października. Zamów do końca marca, a twoja róża Mary Berry z gołym korzeniem zostanie dostarczona w ciągu 14 do 21 dni. Nie naprawi rozmokłego dna, ale będzie pięknym dodatkiem do ogrodu!

Czytaj  Jak zbierać i konserwować ogórki