Luty 1906

W lutym 2016 r. spójrzmy wstecz, aby zobaczyć, jakie rady udzielano ogrodnikom w lutym 1906 r. Ton był bardziej dyktatorski niż prawdopodobnie używany teraz. Daleko nam do mówienia naszym klientom, że ich ogrody mogą być „haniebne” lub „haniebne”!

Jeżeli jakakolwiek pusta ziemia pozostała do tej pory nieuprawiona lub nieobkopana, niech zostanie od razu obficie nawożona i uprawiana. Kiedy dobre podwórko lub obornik nie są dostępne w wystarczających ilościach, użyj skoncentrowanego sztucznego nawozu „One & All”.

Wczesne ziemniaki, takie jak Victor, Najwcześniejszy ze wszystkich, Piękno Hebronu, Ashleaf i Puritan mogą być również sadzone w miarę postępu kopania. Jednak sadząc tak wcześnie, musimy sadzić głęboko – co najmniej osiem cali – aby umieścić je poza zasięgiem mrozu. Jeśli ziemia jest dobrze spulchniona, niewiele jest lepszych metod niż ta znana i opisywana jako kopanie ziemniaków, chyba że rzeczywiście przyjęto o wiele bardziej biznesowy sposób nawożenia i obsypywania ziemi szerokimi, wysokimi redlinami o długości dwóch stóp osobno jesienią. Kiedy powierzchnia jest sucha i ciepła, posadź ziemniaki w bruzdach i rozetnij redlinę łopatą nad obiema bruzdami. W ten sposób bulwy mają miękkie podłoże i rosną szybciej, aw konsekwencji dają lepsze plony

Zmiel kapustę, kalafiory i wczesny groszek. Te ostatnie mogą być znacznie lepiej zimowane dzięki połączonemu schronieniu z miękkiej ziemi i palików. Utrzymują ciepło łodyg i korzeni i kuszą, aby wierzchołki rosły szybko i silnie. Sałaty, fasola, cebula ozima itp. są bardzo pomocne w częstym spulchnianiu powierzchni.

Doglądanie drzew i krzewów owocowych, dokańczanie sadzenia, palikowania, przycinania i tresury. Jeśli agrest, porzeczka i truskawka mogą mieć zapas gnoju, odpłacą ci za to z czasem.

Zajmuj się sprzątaniem dróg i chodników. Nic nie nadaje chacie lub domowi tak zniszczonego wyglądu, jak ścieżki zarośnięte chwastami i drogi po kostki w błocie. Ten stan rzeczy, zawsze haniebny, jest wręcz haniebny, a rabaty kwiatowe zdobią złote akonity i srebrzyste przebiśniegi.

Czytaj  Senetti Przewodnik po uprawie roślin w doniczkach