Łatwe podlewanie ogrodu

Podlewanie ogrodu latem może być prawdziwym obowiązkiem lub okazją do studiowania ogrodu. Radość z patrzenia na rośliny, które inaczej można by przegapić. Przynajmniej dla mnie to obowiązek i dlatego chcę to zrobić tak szybko, jak to tylko możliwe, ale efektywnie.

Gdybyśmy tylko mogli mieć gorące, słoneczne dni i deszcz raz w tygodniu, oczywiście w nocy. Byłoby idealnie, ale pogoda rzadko gra w piłkę, a ogrodnicy, podobnie jak rolnicy, często narzekają na brak deszczu.

Bez wody twoje rośliny umrą. To takie proste. Utrata wody przez liście, znana jako transpiracja, oznacza, że ​​rośliny muszą stale pobierać wodę z gleby przez swoje korzenie.

Deszczówka

Ponieważ wiele domów ma obecnie zamontowane wodomierze, sensowne jest wykorzystywanie darmowych rzeczy, które spadają z nieba. Mocowanie beczek na wodę do rur kanalizacyjnych jest dość proste, po prostu upewnij się, że wybierasz kolbę z kranem w pobliżu podstawy i podnieś ją na stojaku lub zabezpieczonym stosie cegieł.

Szara woda

Moja mama mieszka w Hiszpanii i każdy prysznic w willi ma wiadro do zbierania nadmiaru wody. Woda z mycia naczyń zawsze przedostaje się do ogrodu i jest przyczyną wielu pomidorów wyrastających z nasion pozostawionych na talerzach. Po prostu pokazuje, jak łatwo rosną pomidory!

Nie używaj szarej wody zawierającej środki dezynfekujące lub silne detergenty. Osobiście nie użyłbym szarej wody na moich uprawach żywności, ale ponieważ i tak zostaną one umyte przed użyciem, to tylko osobiste dziwactwo.

Doniczki, pojemniki i kosze

Aby życie było naprawdę łatwe, nie bierz żadnych garnków, pojemników i koszy! Powtarzam to sobie co roku, ale co roku ignoruję moje rady. Gdzie jest radość na pustym tarasie i frontowych drzwiach bez wiszących koszy?

Wybierz rośliny odporne na suszę, zmieszaj z kompostem trochę kryształów magazynujących wodę i umieść pojemniki w cieniu w bardzo upalne dni. Nadal będziesz musiał je podlewać przez większość dni.

Czytaj  Jak uprawiać drzewa figowe

Jak ograniczyć podlewanie?

– Zastosuj ściółkę do łóżek, obrzeży i doniczek. Ścinki trawy są darmową, łatwo dostępną opcją, ale dostępne są inne materiały organiczne
– Upewnij się, że woda jest kierowana na glebę, a nie na liście roślin
– Podlewaj w chłodny wieczór, aby rośliny miały całą noc na wchłonięcie wody przez korzenie
– Naruszenie powierzchni gleby zwiększy parowanie, dlatego należy unikać pielenia i pielenia podczas upałów. Przepraszam, wiem, że nie będziesz chciał, ale naprawdę musisz!

Odwiedź naszą stronę internetową, aby zapoznać się z szeroką gamą sprzętu do podlewania.