Kwietniowe kwiaty

Tak, to prawda, kwiecień to tak wspaniały miesiąc, że ma nie jeden, ale dwa kwiaty urodzinowe. Słodki groszek i stokrotka. Co więc oznaczają te kwiaty dla tych z nas, którzy mają szczęście urodzić się w kwietniu?

Słodki groszek

Te zawsze popularne kwiaty oznaczają błogą przyjemność i pożegnanie. W gruncie rzeczy podarowanie bukietu pachnących kwiatów groszku to sposób na powiedzenie „Dziękuję za miło spędzony czas”.
W czasach edwardiańskich kwiaty groszku zawsze pojawiały się na weselach, czy to w samym bukiecie ślubnym, czy w kompozycjach kwiatowych na stole.
Ta łatwa w uprawie słodko pachnąca roślina pnąca pozostaje popularna do dziś. W każdym ogrodzie w stylu wiejskim można znaleźć wigwam słodkiego groszku, a mniej rustykalne obeliski wspinaczkowe są używane w bardziej formalnych ogrodach.
Łatwo jest zrozumieć (przepraszam), dlaczego słodki groszek pozostaje tak popularny. Są bardzo łatwe w uprawie, wyglądają oszałamiająco, cudownie pachną i po prostu dają. Im więcej kwiatów ścinasz, tym więcej roślina wyprodukuje. Taka hojna roślina do ogrodu.

Stokrotka

„Daisy Daisy, powiedz mi swoją odpowiedź” i delikatne zrywanie płatków podczas intonowania „on/ona mnie kocha, on/ona mnie nie kocha” dają wskazówkę co do znaczenia tego prostego małego kwiatka. Stokrotka oznacza dziecięcą niewinność, lojalność i czystość.

Wiele rodzajów kwiatów ma kwiaty przypominające stokrotki, ale być może stokrotka Ox-Eye jest najbardziej naturalna. Ten ładny biały kwiat jest bardzo lubiany przez zapylacze, ale będzie wymagał trzymania go w ryzach. W przeciwnym razie szybko stanie się ładnym zbirem, który po prostu przejmuje obszar.

Otwarte w ciągu dnia i zamykane w nocy łatwo zrozumieć, skąd wzięła się nazwa – Oko dnia. W przeciwieństwie do ich siostrzanego kwietniowego kwiatu, słodkiego groszku, stokrotki nie nadają się do cięcia. Pięknie będą wyglądać rosnące na polu lub w dzikim zakątku ogrodu, ale jeśli je przytniemy, szybko się dąsają i więdną. Podobnie jak wszystkie inne kwiaty, z którymi zostaną poproszeni o dzielenie wazonu.

Czytaj  Jak Chelsea robi szum wokół pszczół