Kwietniowe porady ogrodnicze z 1906

Poniżej przedstawiono kwietniowe porady ogrodnicze z wydania magazynu „One & All” z 1906 roku. Możesz nie być w stanie łatwo położyć rąk na muślinie i możesz czuć się trochę nieswojo, jeśli chodzi o dodawanie ścieków do truskawek, ale inna rada jest aktualna dzisiaj.

„Rośliny w oknie powinny być teraz oczyszczone, posadzone w doniczkach i przygotowane. Rośliny nie mogą być zbyt często myte nad głową czystą, miękką wodą. Nie ma łatwiejszego ani ogólnie lepszego sposobu na ich oczyszczenie niż wyniesienie ich na dwór i częste zraszanie ich nad głową prysznicem z gruboróżowej konewki.
Miękki kawałek flaneli lub gąbki jest również przydatny do czyszczenia liści i łodyg. Jasne, otwierające się słońce odsłoni brud, który trzeba usilnie usuwać. Gdyby skrawek muślinowej zasłony rzucono na rośliny podczas zamiatania pokoju i pozostawiono na niej, aż opadnie kurz, byłaby to największa pomoc.

Słodki William Różowa Piękność

Peranium, fuksję itp. można sadzić w doniczkach pod koniec miesiąca, używając do tego celu lekkiej, miękkiej ziemi ogrodowej lub kawałka dziewiczej gliny z pobocza drogi.

Zakończ przycinanie i układanie róż, jaśminów, wiciokrzewów itp. w domku. Niech będą porządnie wyszkoleni. Taka dbałość o rośliny świadczy o umiłowaniu porządku i porządku u właściciela chaty i budzi szacunek i życzliwość u innych.

Niech winorośl będzie starannie uprawiana, a morele, brzoskwinie, wczesne śliwki lub grusze na szczytach lub ścianach będą starannie chronione przed mrozem za pomocą kilku konarów, starych mat lub kosmyków słomy, wszystkiego, co chroni przed mrozem i zabezpiecz plony.

Skrupulatnie oczyść rabaty kwiatowe, tak aby słodkie Williamsy, pąki zimowe, płazy, fiołki i jaskrawe krokusy, tulipany, pierwiosnki itp. Dopilnuj też, aby wszystkie chodniki, drogi i podwórka były czyste, zanim natłok prac ogrodowych stanie się tak ciężki, że pochłonie każdą wolną chwilę w ogrodzie.

Czytaj  Historie klientów: List 1 – Joyce z Newton Abbot

Jeżeli któraś z prac zaleconych na ostatni miesiąc pozostaje nieukończona z powodu niesprzyjającej pogody, należy ją teraz wykonać.

Przygotowujcie małe rozsadniki, jeśli to możliwe, do uprawy ogórków redlinowych i dyni warzywnych, a jeśli nie, wybierzcie dla tych roślin ciepłe miejsce i natychmiast zasiejcie.

Dopilnuj, aby ptaki nie zrywały pąków z krzewów owocowych lub drzew. Jednym z najprostszych sposobów ochrony jest prowadzenie białych, prawie niewidocznych nitek od konaru do konaru we wszystkich kierunkach. Ptaki wysiadają na ucztę nie widząc nici, zaczynają jeść, spoglądają w górę i przyglądają się sieci nici, gwiżdżą ze zdumienia i odlatują.

Chroń nowo posadzone drzewa owocowe przed złem suszy i wczesnym kwitnieniem owoców przed ptakami i wiosennymi przymrozkami. Jedno dobre namoczenie w ściekach lub czystej wodzie często bezpiecznie przeprowadzi drzewa przez suchy kwiecień i zapewni pełny zestaw owoców. Podczas suchej wiosny truskawki na lekkich, głodnych glebach często korzystają z jednego lub kilku dobrych namoczeń z pomyjami domowymi lub ściekami w kwietniu i ponownie w maju.”